• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

02.02.2022

15:04

KAKVA LEGENDA! SVETSKI ŠAMPION BOJKOTOVAO AUSTRALIJAN OPEN! Kad nema Đokovića neće ni da gleda!

AP PHOTO

Tenis

KAKVA LEGENDA! SVETSKI ŠAMPION BOJKOTOVAO AUSTRALIJAN OPEN! Kad nema Đokovića neće ni da gleda!

Podeli vest

Najbolji šahista sveta Magnus Karlson nije gledao meč Rafaela Nadala i Danila Medvedeva

Odluka australijskih vlasti da zabrane najboljem teniseru sveta Novaku Đokoviću da učestvuje na Australijan openu, naišla je na osude iz celog sveta.

Ovakav stav izneo je i petostruki šampion sveta Magnus Karlsen, koji je u programu uživo šahovskih velemajstora, otkrio da je namerno bojkotovao prvi grend slem u Melburnu.

Norvežanin je javno kazao da se nije interesovao za meč Rafaela Nadala i Danila Medvedeva, iako svako finale Australijan opena redovno prati.

Na pitanje ruskog velemajstora Pjotra Svidlera, tokom šahovske priče koja se odvijala za vreme duela Španca i Medvedeva, Karlsen je bio jasan.

- Da li na drugom ekranu pratite meč u Melburnu? - glasilo je pitanje Svidlera.

- Ne, bojkotujem! To je bila tradicija da gledam finale. Ponekad kada bi ona potrajala veoma dugo, onda bih pogledao kad se sve završi, ali sada, nažalost, bojkotujem - uzvratio je Magnus.

Aktuelni šampion sveta u igri na 64 polja nije objasnio svoj stav, ali su ljubitelji šaha i tenisa ovakvo njegovo razmišljanje povezali su sa podrškom Novaku Đokoviću, koji je pre deportacije preživeo golgotu u Melburnu.

Zbog sramnog odnosa vlasti Australije prema Đokoviću, svi navijači Novaka širom sveta sveta su odlučili da ne gledaju mečeve u Melburnu, pa je i 31-godišnji Karlsen pristupio ovakvom vidu bojkota.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Udarno: Šta mediji u Kazahstanu pišu o poseti Vučića?
Politika

Udarno: Šta mediji u Kazahstanu pišu o poseti Vučića?

Novinska agencija Kazahstana "Kazinform" objavila je vest da predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u dvodnevnoj poseti toj zemlji na poziv šefa države Kasima-Žomarta Tokajeva, uz ocenu da se višedecenijska saradnja dve države vremenom podigla na nivo pragmatičnog partnerstva sa stabilnim političkim poverenjem i rastućom ekonomskom dinamikom.

26.02.2026

13:19

Exatlon

TV

Ameriku čekaju crni dani
Live TV

Ameriku čekaju crni dani

Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.

26.02.2026

12:00

Ko to želi smrt Dačiću?
Live TV

Ko to želi smrt Dačiću?

Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.

26.02.2026

10:53

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set