Pre nekoliko dana mediji su objavili da Vimbldon neće dozvoliti ruskim i beloruskim teniserima da se takmiče na najpretižnijem grend slemu zbog rata u Ukrajini, ali sledi preokret
11.05.2022
09:34
Najveće teniske zvezde, među njima i Novak Đoković, uputile zahtev Asocijaciji teniskih profesionalaca (ATP) da se poeni za rang-listu ne dodeljuju ove godine za rezultate na Vimbldonu. To je znak podrške ruskim i beloruskim teniserima koji su suspendovani zbog ruske vojne intervencije u Ukrajini, a čitavu lavinu pokrenuo je Đoković!
Nadal i Federer su zamoljeni da jasno istaknu svoje stavove o situaciji kao članovi ATP Saveta igrača.
- Nemam jasan stav o situaciji i ne želim ništa da tvrdim - kazao je Nadal posle pobede nad Džonom Iznerom u drugom kolu Mastersa u Rimu i dodao:
Foto: reuters
Rafael Nadal neće ništa da kaže
- Moramo da ostanemo u kontaktu sa Vimbldonom i zaštitimo sve ATP i VTA članove.
Ako se ne oduzmu bodovi Vimbldonu, ATP bi mogao da zamrzne bodove ruskih i beloruskih igrača kako ne bi izgubili ono što su zaradili prošle godine.
- Ja sam sada u Rimu, a Vimbldon se igra za nekoliko nedelja. Radimo na tome da odbranimo sve igrače. Ništa što odlučimo neće učiniti sve strane zadovoljnim i ništa neće biti savršeno, sigurno se konačna odluka neće svima svideti - podvukao je vlasnik 21 Grend slem titule.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Igor
pre 3 godine
Naravno da se ljudska odluka neće svideti ljudima neljudskog stava, čijim stavovima ne treba podilaziti.
Rusija je podigla strateške bombardere Tu-95MS uz pratnju modernih lovaca, nakon čega su Sjedinjene Američke Države hitno uputile svoje borbene avione ka području Aljaske, a višesatni susret dve vazdušne sile odigrao se iznad neutralnih voda Beringovog mora.
Ukrajinske snage saopštile su da su tokom noćnog napada na Krim navodno uništile elemente ruskog protivvazdušnog sistema dugog dometa S-400, uključujući lansirne jedinice i radarsku opremu, kao i sistem kratkog dometa „Pancir-S1“ koji je štitio ovu bateriju.
Stalni predstavnik Rusije pri Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja izjavio je tokom sednice Saveta bezbednosti UN da se formalno smatra Ukrajincem, ističući svoje poreklo i porodične korene, što je izazvalo oštru reakciju ukrajinske delegacije.
Pre nekoliko dana mediji su objavili da Vimbldon neće dozvoliti ruskim i beloruskim teniserima da se takmiče na najpretižnijem grend slemu zbog rata u Ukrajini, ali sledi preokret
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Moje poslednje jutro u Iraku počelo je prilično neslavno. Umesto alarma, budi me duboko, iritantno brundanje. Zvuk odlazi, pa se vraća, uporan i sve bliži. Trljam oči, provirujem iz šatora i imam šta da vidim - pored same moje glave prolazi traktor, vredno preoravajući livadu na kojoj sam zanoćio.
Zbog izvođenja radova na izgradnji kanalizacione mreže u ulici Cvetanova ćuprija (Zvezdara) - faza 7, u periodu od 26. februara do 09. marta doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Danas oko 15.30 časova, u kružnom toku na Bogosloviji posle konflikta u saobraćaju, došlo je do verbalnog sukoba, a zatim i fizičkog obračuna između D. D. (40) i A. I. (34).
Ponovoljeno suđenje roditeljima dečaka ubice Koste K. koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar ubio devet vršnjaka i čuvara te škole, nastavlja se sutra, saznaje Informer.
Slovačka je spremna da preduzme "druge mere" protiv Ukrajine zbog odbijanja Kijeva da dozvoli prolaz ruske nafte kroz naftovod "Družba", izjavio je slovački premijer Robert Fico na sednici vlade.
Kubansko Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da su jedinice Granične straže u proteklih nekoliko dana presrele brzi gliser koji je neovlašćeno ušao u kubanske teritorijalne vode. Plovilo je registrovano na Floridi u SAD.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" koja će uskoro biti emitovana na Informer TV, književnik Ranko Gojković i voditeljka Olivera Miletović razgovarali su o carici Jelisaveti Petrovnoj.
Kada ponestane inspiracije za posnu poslasticu kojom ćete obradovati porodicu ili goste, ovaj recept može biti odlično rešenje jer odgovara gotovo svakom ukusu.
Za one koji žele mirnu mačku koja ne pravi haos po stanu niti budi u zoru, već spokojno leži pored vlasnika, Britanska kratkodlaka mačka predstavlja idealan izbor za tih i uravnotežen dom.
Iskusni ljubitelji baštovanstva dobro znaju da su kadifica i paradajz odličan tandem u povrtnjaku. Kada se posade jedno pored drugog, mogu pomoći u smanjenju pojave štetočina i to bez upotrebe hemijskih sredstava.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar