29.06.2022

15:00

KAZAHSTANAC PREJAK ZA DUŠANA! Lajović OSTAO bez 3. kola!

Tenis

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u 3. kolo Vimbldona, pošto je poražen od Aleksandera Bublika iz Kazahstana rezultatom 0:3 (6:7 (7:9), 2:6, 5:7)

Velika drama vladala je u prvom setu, koji je trajao čak 49 minuta. Rivali nisu kiksnuli do taj-brejka, a onda je Bublik uz dosta sreće i vrha mrežice stigao do prednosti od 6:4.

Uzvratio je Lajović i spasio obe set lopte, izjednačivši na 6:6, međutim, u 16. gemu taj-brejka, srpski as je pogrešio, napravio neiznuđenu grešku koja ga je skupo koštala i Kazahstanac je došao do osvajanja seta rezultatom 9:7.

Potpuno se raspala igra Ducija u drugom setu, to je iskoristio Bublik i brejkovima u šestom i osmom gemu ga “počistio” sa terena sa ubedljivih 6:2, za samo 26 minuta igre.

Aleksander Bublik

DUŠAN LAJOVIĆ - ALEKSANDER BUBLIK 0:3 (6:7 (7:9), 2:6, 5:7)

U trećem setu nije bilo iznenađenja do 12. gema, kada je Kazahstanac oduzeo servis Lajoviću, koji ga je koštao ostanka na Vimbldonu i gubitka meča rezultatom 5:7.

Bublik će za ulazak u četvrtu rundu igrati protiv Frensisa Tijafoa koji je eliminisao Maksimilijana Marterera iz Nemačke sa 3:0 (6:2, 6:2, 7:6 (7:3)).

TREĆI SET

KRAJ!!! Bublik je u trećem kolu Vimbldona, pošto je dobio treći set sa 5-7

5-6 Samo jedan poen prepustio je Bublik Dušanu u ovom gemu i lako napravio novi korak ka odlasku na megdan Amerikancu Tijafou.

5-5 Uspeo je srpski teniser da izjednači i produži nadu u osvajanje seta.

4-5 Osvaja Bublik još jedan gem i u sledećem će Lajović servirati za ostanak na Vimbldonu.

4-4 Dugo je trajao osmi gem, pretio je Kazahstanac, ali se Srbin odbranio i ostao u ovom setu, ujedno i meču.

Srećom nastavlja Duci meč, nije bilo strašno kao što je u prvom trenutku izgledalo!!!

Proklizavanje za Lajovića, neće biti dobro ako se Srbin povredio!!! Uspeo je da se pridigne, ali ima bolnu grimasu na licu.

3-4 Novi gem za Bublika.

3-3 Možda i najbolji gem za Lajovića od početka meča, sigurno, precizno i brzo osvojen.

2-3 Trenutno 38. igrač sveta hita pobedi u ovom duelu.

2-2 Ne predaje se Duci, iako je u teškoj situaciji.

1-2 Novo vođstvo Bublika koji je sve bliži prolasku u treće kolo.

1-1 Izjednačava Lajović.

0-1 Osvaja Bublik prvi gem u trećem setu.

DRUGI SET

2-6 Novi drugi brejk za Bublika, koji još ubedljivije osvaja drugi set. Sada je Lajović na teškom iskušenju, jer mora da osvoji naredna tri, kako bi prošao dalje.

2-5 Povećava Kazahstanac prednost i grabi ka osvajanju seta!!!

2-4 Nikako ne valja, Lajović je izgubio svoj servis.

2-3 Gubio je Bublik 15:40, a onda pogodio četiri vezana poena i osvojio gem. Šteta, bila je ovo lepa prilika za Ducija da dođe do brejka, imao je dve vezane brejk lopte.

2-2 Odličan je u ovom gemu bio Srbin, koji stiže do izjednačenja.

1-2 Lajović će servirati novim lopticama, a Bublik vodi ponovo.

1-1 Nije to pokolebalo Ducija, koji brzo osvaja prvi gem u drugom delu igre.

0-1 Nastavlja Bublik gde je stao u prethodnom periodu.

Na početku drugog seta servira Kazahstanac.

Bublik u meču sa Lajovićem

PRVI SET

6-7 (7-9) Aleksander Bublik vodi u setovima sa 1:0!!!! Imao je Bublik dve set lopte na 6:4, do brejka je stigao uz dosta sreće kod rezultata 4:4, ali onda u 11. gemu taj-brejka pogrešio i dozvolio Lajoviću da mu "preotme" dve prilike za osvajanje seta!

Ipak, Kazahstanac je iskoristio treću set loptu, pri vođstvu 8:7 i ovaj maratonski set posle 49 minuta rešio u svoju korist sa 9:7.

6-6 Gledaćemo taj-brejk u prvom setu. Imao je Lajović 30:30 u ovom gemu, opasno zapretio, ali je Aleksander sa dva vezana poena i neiznuđenom greškom Ducija kod 40:30 stigao do taj-brajka.

6-5 Neumoljiv Dušan silni, sa četiri brza poena i neiznuđenom greškom iz dropšota Bublika, stiže do šestog gema.

5-5 Nema nagoveštaja brejku u ovom duelu, Bublik nepogrešiv.

5-4 Asom Dušan Lajović završava gem na svoj servis i jedan poen ga deli od osvajanja seta.

4-4 Novo izjednačenje u današnjem meču.

4-3 Ne posustaje Duci, ponovo je servis služio Lajovića koji upisuje četvrti gem u prvom setu.

3-3 Nastavlja se drama na terenu broj 14, još jedan dobar gem za 28. igrača sveta.

3-2 Silovit gem za Dušana Lajovića!!! Bez izgubljenog poena, sa silovitim servisima, srpski teniser je lako došao do novog vođstva.

2-2 Samo jedan poen osvojio je Lajović u ovom gemu, siguran Kazahstanac na svoj servis.

2-1 Dolazi Lajović do drugog gema u ovom meču, preti Bublik, ali Srbin ima odgovor na sve.

1-1 Ekspresno Bublik dolazi do prvog gema u ovom duelu.

1-0 Mučio se Lajović na svoj servis. Imao je Bublik dva puta priliku da oduzme servis Duciju, ali nije iskoristio brejk lopte i srpski as se odbranio, za vođstvo na startu meča.

Meč je počeo servisom Lajovića.

15:29 - Meč uskoro počinje, a Lajović je saznao rivala u 3. kolu ukoliko do njega stigne. Dušan će se sastati protiv Amerikanca Frensisa Tijafoa, koji je pobedio Maksimilijana Marterera iz Nemačke rezultatom 3:0 (6:2, 6:2, 7:6 (7:3)).

15:00 - Dobar dan i dobro došli na lajv blog portala Informer.rs na kojem iz minuta u minut možete pratiti dešavanja na meču između srpskog tenisera Dušana Lajovića i Kazahstanca Aleksandera Bublika.

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.