16:55

US OPEN, ŠESTI DAN! Kvitova dobila duel šampionki! Rubljev prošao posle velike drame

Tanjug

Tenis

Na programu US Opena je bio 6. takmičarski dan i završilo se nekoliko veoma zanimljivih mečeva

Španac  Karlos Alkaraz izbacio je Amerikanca Džensona Bruksbija 3:0 u setovima, a najveća drama viđena je meču Andreja Rubljova i Denisa Šapovalova.

Na kraju je slavio Šapovalov i u to u maratonskom meču, posle pet setova 3:2.

I Beloruskinja Azarenka se plasirala u osminu finala, pobedom protiv Petre Martić iz Hrvatske sa 2:0 u setovima, kao i Čehinja Petra Kvitova posle uzbudljivog meča sa Garbinje Mugurusom.

23.20 - Na kraju je Rubljov ipak osvojio peti set u taj brejku (10:7) i pobedio Denisa Šapovalova 3:2 6:4, 2:6, 6:7 (3:7), 6:4, 7:6 (10:7)). On će u osmini finala igrati protiv Kameruna Norija.

22.59 - Španac Alkaraz je gubio 0:3 u trećem setu od Bruksbija, a onda osvojio šest gemova zaredom i sa ukupnih 3-0 (6:3, 6:3, 6:3) plasirao se u osminu finala US Opena.

Karlos će u osmini finala igrati protiv pobednika duela Marin Čilić (Hrvatska) - Dan Evans (Velika Britanija)

22.46 - Dobija Rubljov četvrti set sa 6:4 i izjednačava na 2-2, gledaćemo peti odlučujući set.

22.41 - Dijego Švarcman je imao 5:3 i servirao je za set, ali je Tijafo vratio brejk i sada je 5:5.

Karlos Alkaraz je vratio oba brejka protiv Bruksbija i izjednačio na 3:3, posle 0:3.

22.34 - Novi brejk za Rubljova koji sada vodi 5:4 i serviraće za izjednačenje u setovima.

22.31 - Izjednačava Rubljob na 4:4, a Bruksbi pravi dupli brejk protiv Alkaraza i vodi sa 3:0 u trećem setu.

22.28 - Kakav preokret Kanađanina, dobio je dva gema zaredom, vratio brejk i trenutno vodi sa 4:3. Sada ima otvoren put ka osmini finala.

22.20 - Šapovalov gubi u četvrtom periodu od Rubljova sa 2:3, a Rus ima brejk prednosti. Švarcman servira za osvajanje seta protiv Tijafoa, dok su meč počeli Belorus Ilja Ivaška i Italijan Lorenco Muzeti.

22.10 - Karlos Alkaraz je dobio i drugi set protiv Bruksbija istim rezultatom kao i prvi 6:3, ali Amerikanac stiže do brejka u drugom i vodi sa 2:0.

21.58 - Kanađanin Denis Šapovalov vodi sa 2:1 u setovima protiv devetog nosioca Andreja Rubljova, pošto je treći period dobio u taj-brejku rezultatom 7:6 (7:3).

21.57 - Počeo je i meč Frensisa Tijafoa i Argentinca Dijega Švarcmana. Amerikanac osvaja prvi gem u duelu i vodi sa 1:0.

21.50 - Taj-brejk odlučuje pobednika trećeg seta između Šapovalova i Rubljova.

21.39 - Karlos Alkaraz je dobio prvi set protiv Džensona Bruksbija sa 6:3, dok je u trećem između Šapovalova i Rubljova rezultat 5:5.

21.36 - Beloruskinja Azarenka se plasirala u osminu finala, pobedom protiv Petre Martić iz Hrvatske sa 6:3, 6:0, pa će za ulazak u četvrtfinale igrati protiv bolje iz duela Karolina Pliskova (Češka) - Belinda Benčić (Švajcarska).

21.16 - Prvi set igraju Španac Karlos Alkaraz, koji je postavljen za trećeg nosioca u Njujorku i domaći teniser Dženson Bruksbi. Trenutno je 5:3 za španskog igrača, koji je do brejka stigao u šestom gemu kada je poveo sa 4:2.

21.10 - Beloruskinja u drugom setu vodi sa 3:0, uz brejk prednosti.

20.50 - Viktorija Azarenka je dobila prvi set protiv Hrvatice Martić sa 6:3. Sa druge strane, Denis Šapovalov je izjednačio u setovima protiv Rubljova, jer je drugi dobio rezultatom 6:2.

20.30 - Džesika Pegula je treći odlučujući set protiv Ju Juan dobila sa maksimalnih 6:0 i plasirala se u osminu finala rezultatom 2:1 (6:2, 6:7 (6:8), 6:0), tamo će igrati protiv Petre Kvitove.

20.10 - Svoj meč su počele i Viktorija Azarenka (Belorusija) - Petra Martić (Hrvatska).

20.00 - Andrej Rubljov je dobio prvi set protiv Kanađanina Šapovalova sa 6:4, napravivši brejk u odlučujućem desetom gemu.

19.50 - Petra Kvitova je izbacila Garbinje Mugurusu sa 2-1 u setovima posle nešto više od dva i po sata borbe, 5:7, 6:3, 7:6(10).

19.40 - Kameron Nori je u osmini finala, pošto je savladao Holgera Runea sa maksimalnih 3:0 (7:5, 6:4, 6:1), treći set je najubedljivije rešio u svoju korist, prepustivši rivalu samo jedan gem. U osmini finala će igrati protiv pobednika meča Andrej Rubljov (Rusija) - Denis Šapovalov (Kanada).

19.20 - Ju Juan je osvojila drugi set rezultatom 7:6 (8:6), gledaćemo treći set.

19.00 - Džesika Pegula je rešila prvi set u svoju korist protiv Ju Juan sa 6:2, a u drugom Kineskinja vodi sa 4:2 uz brejk prednosti.

18.40 - Kvitova je dobila drugi set protiv Muguruze sa 6:3, dok je u trećem odlučujućem 5:5.

18.20 - Kameron Nori u drugom setu vodi sa 4:1 protiv Holgera Runea i priliku da povede sa 2:0 u setovima, jer je prvi sa 7:5 rešio u svoju korist.

18.00 - Počeo je duel Amerikanke DŽesike Pegule i Kineskinje Ju Juan. Trenutno je 2:2. U duelu Kvitove i Muguruze igraće se po svemu sudeći treći set, jer Čehinja ima ubedljivih 5:2.

17.50 - Što se tiče okršaja šampionki, Muguruza je osvojila prvi set protiv Kvitove sa 7:5. Špankinja je izgubila servis u šestom gemu, kada je Petra povela sa 4:2, ali je Garbina odgovorila ribrejkom i smanjila na 4:3, a onda u 11. gemu ponovo iznenadila češku teniserku i preotela joj servis (6:5), da bi potom odservirala za osvajanje ovog dela igre - 7:5.

17.40 - Kameron Nori je dobio prvi set protiv Danca Runea rezultatom 7:5. Britanac je stigao do brejka u petom gemu i poveo sa 3:2, Rune je vratio izgubljeno u desetom izjednačivši na 5:5, ali je poklekao u odlučujućem 12. gemu koji ga je koštao gubitka seta.

17.25 - Kod žena, sudar grend slem šampionki je krenuo. Muguruza je na startu izgubila servis od Kvitove i Čehinja ima prednost u prvom setu 4:2.

17.20 - U muškoj konkurenciji sastaju se Kameron Nori iz Velike Britanije i Holger Rune iz Danske. Trenutno Britanac vodi sa 3:2 u prvom setu bez brejka.

17.05 - Počeli su mečevi na US Openu!

16.55 - Dobrodošli na blog posvećen šestom talmičarskom danu na US Openu na portalu Informer.rs.

GASKE PRED MEČ SA NADALOM: Poštuj igru, nikad se ne zna!
Tenis

Miomir Kecmanovič završio je takmičenje na US Openu u drugom kolu ovog grend slema, nakon što je poražen od francuskog veterana Rišara Gaskea rezultatom 6:2, 6:4, 4:6,6:4. Francuz je sada spreman kao zapeta puška za Rafaela Nadala

03.09.2022

09:22

Važni sastanci za Srbiju! Predsednik Vučić sutra u Briselu sa zvanilnicima EU i na novoj rundi dijaloga

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boraviće sutra u jednodnevnoj radnoj poseti Briselu, tokom koje će se odvojeno sastati sa predsednikom Evropskog saveta Šarlom Mišelom, evropskim komesarom za susedsku politiku i proširenje Oliverom Varheljijem i generalnim direktorom Direktorijata Evropske komisije za susedstvo i pregovore o proširenju Gertom Janom Kopmanom.

25.06.2024

20:34

Kostin instruktor pucanja osuđen na robiju! Lagao da dečak ubica nije pucao iz pištolja
Saopštenje za medije

Nakon što je na glavnom pretresu pred Višim sudom u Beogradu 21. juna 2024. godine u svojoj odbrani dobrovoljno opozvao lažan iskaz, Više javno tužilaštvo u Beogradu zaključilo je sporazum o priznanju krivičnog dela sa okrivljenim Ratkom Ivanovićem, predsednikom i odgovornim licem sportskog kluba "Partizan practical Shooting" prema kojem je on priznao da je lažno svedočio prilikom ispitivanja u tužilaštvu 14. jula 2023. godine u istrazi koja se pred ovim tužilaštvom vodila protiv okrivljenog Vladimira Kecmanovića zbog krivičnog dela Teška dela protiv opšte sigurnosti.