KO JE TAJ KOJI DONOSI ODLUKE? Teniser poslao MOĆNU PORUKU: NOVAK JE NAJBOLJI, BIĆE RAZOČARANJE AKO NE BUDE IGRAO U SAD!
Podeli vest
Novak Đoković je prijavljen za Masters u Indijan Velsu, ali i dalje nije jasno da li će moći da putuje u Ameriku
Prvi teniser sveta, Novak Đoković po kovid propisima ne može još uvek da uđe u Sjedinjene Američke države, pa je zbog toga predao molbu sa priloženom dokumentacijom kako bi mu administrativne službe dozvolile da igra u Americi.
Novak Đoković je započeo 376. nedelju na prvom mestu ATP liste, a nedostaju mu još dve nedelje da postane apsolutni rekorder u tenisu i da pretekne Štefi Graf koja je bila prva 377 nedelja, ipak postoji šansa da se jedan teniser izjednači po bodovima s njim.
13.02.2023
17:57
U međuvremenu, dok iščekuje eventualnu promenu okolnosti, Novak trenira, a većina ljudi iz "belog sporta" ima mišljenje da bi Novaku trebalo da bude dopušten ulazak u SAD.
Prakaš Armitraž, nekadašnji teniser, sada voditelj "Tenis Čenela", smatra da bi bilo šteta da šampion Australijan opena ne bude na američkoj turneji u martu.
Foto: REUTERS/Hannah Mckay
- Ako izuzmemo to da je veliki teniser i to da sa njim ne mogu doći ni čanovi porodice, sve postaje vrlo nezgodno. Ko je taj ko donosi odluku? Mnoge druge zemlje su podigle restrikcije i čini se da će one i ovde biti uklinite u maju - kaže Armitraž.
On je dodao da je Novak u svakom slučaju magnet za publiku, te je dobro da nastupi u Americi.
- Ako gledate samo sa čisto teniske perspektive, on se ustalio kao najbolji teniser sveta. Što se svih nas tiče, bilo bi veliko razočaranje da ga ne vidimo na ova dva velika događaja - zaključio je Armitraž.
Novak je prijavljen za turnir u Dubaiju koji počinje u poslednjoj nedelji ovog meseca, ali još nije poznato da li će nastupiti zbog činjenici da je Australiji imao problema sa povredom zadnje lože.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Novak Đoković je započeo 376. nedelju na prvom mestu ATP liste, a nedostaju mu još dve nedelje da postane apsolutni rekorder u tenisu i da pretekne Štefi Graf koja je bila prva 377 nedelja, ipak postoji šansa da se jedan teniser izjednači po bodovima s njim.
Pet ranijih prognoza Vladimira Žirinovskog ponovo je dospelo u centar pažnje, jer se mnoge od njih danas tumače kroz rat u Ukrajini, krizu odnosa Rusije i Zapada, sukob na Bliskom istoku i sve vidljivije potrese u svetskom poretku.
Državljanin Bosne i Hercegovine (23) proteran je iz Hrvatske nakon što je 1. maja u jutarnjim časovima u Funtani, na balkonu hotelske sobe, mahao zastavom Republike Srpske. Ovim povodom oglasili su se i glavni akteri te situacije.
Ministar finansija Siniša Mali oštro je odbacio navode Bojana Pajtića o navodnim izgubljenim milijardama, ocenivši ih kao licemerni pokušaj umanjivanja ekonomije Srbije.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Postavlja se pitanje da li je pod okriljem Festivala EXIT trebalo nešto drugo biti promovisano i čiji je to kapital bio sve vreme, napominje ekonomista Miljan Jovićević nakon što je firma "Gigs Tix," koja je godinama prodavala karte za ovaj festival, svoju firmu prodala ustašama.
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć pola sata pre ponoći na magistralnom putu Novi Pazar–Raška, u prigradskom naselju Piloreti, poginule su četiri osobe, dok su dve teško povređene i nalaze se u bolnici.
Stravična saobraćajna nesreća koja se dogodila na putu iz pravca Novog Pazara ka Raškoj dobila je svoj najteži epilog, pošto se broj žrtava popeo na četiri.
Povodom ubistva koje se dogodilu juče nakon 17 časova na Kanarevom brdu, kada je izboden mladić (19), koji je nakon toga preminuo u Urgentnom centru, oglasio se MUP Srbije.
Više javno tužilaštvo u Novom Pazaru naložilo je obdukcije tela i analizu krvi nastradalih u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć kod Novog Pazara.
Plan Sjedinjenih Američkih Država da odustanu od razmeštanja raketa "tomahavk" na teritoriji Nemačke razotkrio je očigledan nedostatak zaliha u Evropi.
Kruzer MV Hondius na kojem je izbila epidemija hantavirusa zapolovio je prema Kanarskim ostrvima sa Zelenortskih Ostrva, gde je trenutno usidren, saopštilo je špansko ministarstvo zdravlja.
Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je da je Rusija spremna za "produktivne pregovore" o Ukrajini, kao i na provokacije na Dan pobede.
Lekari upozoravaju da uporan bol u leđima, koji mnogi zanemaruju, u retkim slučajevima može biti rani znak ozbiljne bolesti poput raka pankreasa, a kako ističe doktor Jiri Kubes, važno je na vreme obratiti pažnju na simptome.
Spanać je poznat kao veoma zdrava namirnica, ali ga mnogi, posebno deca, ne vole zbog blago gorkog ukusa. Međutim, problem najčešće nije u samom spanaću, već u načinu na koji se priprema.
Dešava se da telefon ostane nem kada vas neko zove, iako je sve naizgled u redu. Uzrok tome često nisu očigledne stvari, već skriveni tehnički procesi.
Iako vlasnicima može delovati zabrinjavajuće, konzumiranje trave kod pasa u većini slučajeva nije razlog za paniku. Stručnjaci to često objašnjavaju kao "zamensko ponašanje”, koje se javlja kada pas doživljava unutrašnji stres ili konflikt.
Nakon što je sve zabrinula fotografijom iz Kliničkog centra Srbije starleta i pevačica Atina Ferari otkrila je da je u bolnici bila sa majkom koja nije dobro.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar