ZBOG ISTINE U ZATVORU! OBRADOVIĆ PRUŽIO PODRŠKU VUČIĆEVIĆU! Vučko, izdrži, izbori se za pravdu i demokratiju
Podeli vest
Puna podrška za Vučka da istraje u svojim principima i dokaže da su sudske odluke loše, kaže teniski stručnjak Bogdan Obradović. Glavni i odgovorni urednik Informera Dragan J. Vučićević od ponedeljka ujutru je na izdržavanju šestomesečne zatvorske kazne, zbog verbalnog delikta, tačnije tvitova o novinaru i nekadašnjem direktoru Televizije N1 Jugoslavu Ćosiću.
Na nepravdu koja je zadesila Vučićevića, niko nije ostao imun, a podršku mu je pružio i teniski stručnjak Bogdan Obradović.
Glavni i odgovorni urednik Informera Dragan J. Vučićević, osuđen je na kaznu od šest meseci zatvora zbog verbalnog delikta, tačnije tvitova o novinaru i nekadašnjem direktoru Televizije N1 Jugoslavu Ćosiću, a podršku su mu pružile brojne kolege, političari, javne ličnosti…
04.04.2023
10:49
- Video sam šta se desilo i ne mogu da verujem. Pa gde mi to živimo, u XVIII veku? Izgleda da u Srbiji glavnu reč vode neke mračne sile, koje nisu na strani vlasti i nas koji smemo da kažemo da podržavamo predsednika države. Strašno je što nas zbog toga sabotiraju na svakom koraku. Vučko je to sad osetio na svojoj koži i verujem da mu nije lako, ali znam da je jak i da će izdržati - poručio je Obradović za Informer.
Foto: printscreen
Bogdan Obradović
Prema njegovim rečima, nepojmljivo je da neko ide na izdržavanje zatvorske kazne zbog toga što je rekao istinu.
- Neshvatljivo je da čovek koji uvek govori samo istinu završi u zatvoru, kao da smo društvo iz nekog prošlog veka. Ovo ne liči na demokratiju, neki zakoni hitno moraju da se promene. Verujem da će Vučkova borba da doprinese da niko više ne ide iza rešetaka zbog izrečene istine - zaključio je Obradović za Informer.
Redakcija Informera pokrenula je onlajn peticiju sa ciljem da uvreda više ne bude krivično delo i da se više nikad u Srbiji ne ponovi da jedan novinar ode u zatvor zbog izgovorene ili napisane reči.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za sud postoje samo materijalni dokazi.Istina, bez dokaza na sudu nije validna.Zao mi je Vucicevica,dobar je i korektan novinar,bez afera ili bilo cega.Zasto nije platio tih za njega bednih 200.000 dinara,a sledeci put bi pribavio valjane dokaze za svoje tvrdnje.
Pustiće ga Vrhovni AVAV na slobodu da laje na neprijatelje klana.
Ovo je samo tupava predstava za krezave penzionere i glasače da ne vide kako se „napredni" svet urušava oko njih.
Glavni i odgovorni urednik Informera Dragan J. Vučićević, osuđen je na kaznu od šest meseci zatvora zbog verbalnog delikta, tačnije tvitova o novinaru i nekadašnjem direktoru Televizije N1 Jugoslavu Ćosiću, a podršku su mu pružile brojne kolege, političari, javne ličnosti…
Masovni kombinovani udar izveden je tokom noći i jutra na objekte energetske i vojne infrastrukture širom Ukrajine, a vazdušna opasnost proglašena je u svim regionima zemlje od 5.30 časova.
Ruska raketa pogodila je fabriku američke kompanije Mondelez u Trostjancu, u Sumskoj oblasti, tokom masovnog napada na teritoriju Ukrajine, a prema prvim informacijama nema poginulih niti povređenih.
Video snimak čiji je glavni akter propali političar Sergej Trifunović u kom nekadašnji predsednik Pokreta slobodnih građana govori o cenzuri Aleksandre Subotić, smenjene direktorke tajkunskih medija koji posluju unutar “Junajted grupe”, ponovo je postao aktuelan nakon što je obelodanjeno da će nova uprava voditi medije poput N1, Nove, Radara i Danasa.
U emisiji Exatlon Specijal bivša učesnica Exatlona Tijana Jović, otkrila je kako su je takmičari ogovarali iza leđa i da joj je smetalo što joj se niko nije direktno obratio.
Bračni par Erski otkrio je da je prelomni momenat u Exatlonu bio odlazak Jovana Radulovića Jodžira, kao i da je za njih veliku prepreku predstavljala činjenica da se nalaze zajedno u istom timu.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
U planinskom spasavanju 2010. godine planinar Nenad Podovac iz ambisa je spasio Tatjanu Rašević, a samo dve godine kasnije, njih dvoje zakleli su se na večnu ljubav.
Sutra će u Srbiji iznad većeg dela biti pretežno oblačno i toplije. Jutarnja temperatura biće od -1 do dva, a najviša dnevna od pet do 13 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije.
Blokada Mađarske na izdvajanje kredita Evropske unije od 90 milijardi evra za Ukrajinu mogla bi da utiče i na još neodobreni zajam Međunarodnog monetarnog fonda u iznosu većem od osam milijardi dolara, piše Fajnenšel tajms.
Predsednik Rusije Vladimir Putin uvek je bio iskren na sastancima, izjavio je specijalni izaslanik američkog predsednika Stiven Vitkof, naglašavajući da bi nova runda pregovora o Ukrajini mogla da bude održana u naredne tri nedelje.
Na 76. Berlinaleu dodeljene su prestižne nagrade - Zlatni medved osvojio je Ilker Čatak za film "Žuta pisma", Sandra Hiler ponela priznanje za najbolju glumicu, a završnicu festivala obeležio je apel na značaj umetnosti u podeljenom svetu.
Izraz koji se retko čuje u svakodnevnom govoru izazvao je lavinu komentara u studiju i među gledaocima, kada je takmičar sebe opisao kao "dobrodržećeg čilagera", a Jovan Memedović kroz smeh poručio da je "daleko od toga" – pa se mnogi zapitali šta ta starinska reč zapravo znači.
Američka glumica Lisa Monkjur, koju domaća publika pamti po ulozi strane novinarke u filmu "Lepa sela lepo gore" a poljupca sa likom Velje, kog je igrao Nikola Kojo upamtila je zbog njegovog zadaha.
Nakon što je transrodna pevačica Elektra Elit puštena iz zatvora, u javnost je došla informacija kako je do hapšenja došlo nakon što ju je prijavio ugledni biznismen.
Voditeljka Jovana Jeremić u jutarnjem programu direktno se obratila nadležnim organima Crne Gore zbog zabrane emitovanja jutarnjeg programa u njihovoj zemlji.
Pevač Zdravko Čolić navodno je proveo dva sata u policijskoj stanici gde je davao iskaz povodom incidenta koji se dogodio kada je na njegovu kuću bačena bomba
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar