TENISERKA DELI NOVAKOVO MIŠLJENJE: Kosovo jeste srce Srbije
Podeli vest
Novak Đoković je potpuno u pravu, Kosovo jeste srce Srbije, poručila je teniserka Kristina Mladenović.
Srpkinja poreklom sa Kosova, koja nastupa godinama pod zastavom Francuske, Kristina Mladenović, stala je u odbranu Novaka Đokovića, kojeg mnogi napadaju, jer je posle prvog kola na kameri napisao "Kosovo je srce Srbije, stop nasilju". Ta poruka je izazvala je rekacije maltene svih koji su je videli i naišla je na mnogo osuda. Ipak, ima i onih koji brane srpskog tenisera, a među njima je Mlčadenovićeva. Ona je podelila njegovo mišljenje i istakla da Novak ima puno pravo da izrazi stav.
Novinar "Njujork Tajmsa" Ben Rotenberg kaže da bi Miju Kato trebalo da žali na diskvalifikaciju sa Rolan Garosa nakon što je pogodila skupljačicu loptica u vrat, dok je mesecima širao mržnju protiv Novaka Đokovića nakon incidenta na US openu 2020. godine.
05.06.2023
10:04
Foto: EPAIMAGES
Kristina Mladenović
- Novak je veliki, pravi je primer za sve ostale. Videla sam to. Mnogima se dozvoljava da pričaju o Rusiji i Ukrajini, svako tu ima stav, a to nije politički? Na drugoj strani, ovo, to je politički? Da, delim stav sa Novakom, Kosovo je srce Srbije i za mene. Moj otac je iz Gnjilana, baka mi je živela tamo i ja sam bila tamo kada sam bila dete - poručila je Mladenovićeva za Telegraf.
Ona je na Rolan Garosu eliminisana u prvom kolu singla i drugom kolu dubla, ali i dalje bodri svoje kolege. Nema dilemu da će titulu u muškoj singl konkurenciji osvojiti Novak Đoković.
- A, što se tiče Noleta, za mene je on uvek favorit. Gde god se pojavi, uvek je favorit. Možda i jeste to malo subjektivno, ali nadam se da će ovde doći do te 23. Grend slem titule. Alkaraz je dobar, i on ima svoju šansu, mlad je, ali Novak je iskusniji i nema turnira na koji dođe, a da ne bude glavni kandidat za osvajanje - istakla je francuska teniserka srspkog porekla.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Novinar "Njujork Tajmsa" Ben Rotenberg kaže da bi Miju Kato trebalo da žali na diskvalifikaciju sa Rolan Garosa nakon što je pogodila skupljačicu loptica u vrat, dok je mesecima širao mržnju protiv Novaka Đokovića nakon incidenta na US openu 2020. godine.
Teror lažnog premijera Aljbina Kurtija nad Srbima, koji je kulminirao u nedelju kada su ubijena četvorica Srba sa severa Kosova, sa velikom pažnjom praćen je u Ruskoj Federaciji.
Pridike o evropskim vrednostima - nešto čega se Srbija već toliko naslušala... Ali kao da se udarima na predsednika Aleksandra Vučića i ne nazire kraj, i to baš "pozivom" na evropske vrednosti. Predsednik je rešio da Srbiju i srpstvo brani istinom i pokaže ko se ustvari drži evropskog puta.
U Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje potpisani su sporazumi sa još 17 firmi koje su se priključile akciji Penzionerska kartica, čijim korišćenjem će penzioneri ostvarivati brojne pogodnosti pri plaćanju njihovih roba i usluga.
Master studenti i diplomci odabranih fakulteta koji žele da se prijave na konkurs programa kompanije NIS pod nazivom „NIS Energy“ mogu to da učine do 1. oktobra 2023. godine.
Er Srbija će od 10. novembra 2023. godine uspostaviti direktne letove između Beograda i Porta i tako u svoju mrežu destinacija uvrstiti drugi grad po veličini u Portugaliji.
Početak suđenja Stojanu iliću, optuženom da je u aprilu ove godine ubio sedamnaestogodišnju komšinicu N.P. odloženo je danas u Višem sudu u Beogradu, ali ročište nije prošlo bez incidenata i burnih reakcija porodice ubijene maloletnice.
Bivši pšredsednik SAD Donald Tramp je na društvenim mrežama izneo salve agresivnih komentara o odlazećem načelniku Generalštaba, Marku Miliju, sugerišući da je ponašanje ovog visokog vojnog lidera vredno smrtne kazne jer je Mili izdajnik.
Ukrajina se, kao rezultat uništenja državnosti i potpune zavisnosti od uprave spolja, pretvorila u obezvređenu imovinu, sa ulogom „davljenika“, „države-samoubice“ u američkom scenariju koji je napravljen za nju, mišljenja je bivši lider partije "Opoziciona platforma – Za život, zabranjene u Ukrajini, Viktor Medvedčuk.
Pred nama je važan astrološki period, a to je pun Mesec u vatrenom znaku Ovna 29. septembra, tačno u 11:58 časova, koji ujedno predstavlja i poslednji Supermesec u 2023. godini.
Radovanu se gubi svaki trag 31. avgusta, a od tada do danas o njemu ni traga ni glasa. Radovan je živeo sam u rodnoj kući u zlatiborskom selu Seništa u opštini Nova Varoš.
Marko Nikolić, fitnes stručnjak i master profesor fizičkog vaspitanja i sporta, rođeni Vranjanac koji godinama živi i radi u Kuvajtu, najavio je novi izazov, a sve u cilju prikupljanja pomoći za lečenje Maksima Milenkovića.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.