• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: ATV

06.03.2024

11:08

Mlada Kasijana je teniski dragulj! Banjalučanka pomela konkurenciju u Beogradu!

ATV/Ustupljena fotografija

Tenis

Mlada Kasijana je teniski dragulj! Banjalučanka pomela konkurenciju u Beogradu!

Podeli vest

Za devojčicu iz Banjaluke Kasijanu Markićević tenis je ljubav i način života. Svakodnevno vredno trenira sa Lukom Tanjgom na terenima Teniskog kluba Borac, a sa turnira redovno stižu dobre vesti.

Na pehare se navikla, ali je ovaj posljednji najvrijedniji do sada. U konkurenciji devojčica do deset godina, iako među mlađim takmičarkama, Kasijana je bila najbolja na Otvorenom prvenstvu Beograda, turniru igranom na terenima Tipsarević akademije u Beogradu. Da njen trijumf bude impozantniji, na putu do trofeja, protivnicama je prepustila svega četiri gema. Pravilo je tako da se igra na jedan dobijeni set do šest, a redom je nadigrala četiri rivalke rezultatima: 6:3. 6:0, 6:1 i 6:0.

Kasijana je u finalu izvukla svoj najbolji tenis u tom trenutku, pa je meč za pehar bio lišen bilo kakve neizvesnosti.

Redovno se takmiči na turnirima širom regiona. Nastupila je u Zagrebu, Splitu i Rovinju, a lani je slavila na turniru u Beču. Tenis je njena velika ljubav, ali od prvog druženja sa reketom, maksimalno ozbiljno shvata svoje obaveze. Teniski uzor joj je Borna Ćorić kojeg neretko bodri na turnirima, a tako je bilo i tokom ATP Srpska open prošlog aprila u Banjaluci.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set