Poznati svi parovi Dejvis kupa: Evo protiv koga će Srbija igrati
Podeli vest
Muška teniska reprezentacija Srbije dočekaće selekciju Turske u meču Svetske grupe I Dejvis kupa, određeno je žrebom.
Duel između Srbije i Turske na programu je 12. i 13. ili 13. i 14. septembra, a pobednik će igrati u kvalifikacijama za finalni turnir Dejvis kupa naredne godine.
U petak su bili korektniji dosta. I u dublu su bili, aplaudirali su na moje duple greške. Bio sam frustriran, nije lep osećaj. Znam da je drugačija atmosfera u Dejvis kupu, ali je bilo previše u nekim momentima. To nije izgovor za mene, nije trebalo da se svađam sa njima, rekao je Međedović nakon poraza Srbije od Danske u Dejvis kupu.
Dejvis kup reprezentacija Danske izjednačila je protiv Srbije na 2:2, pošto je Holger Rune savladao Miomira Kecmanovića 2:0 (6:2, 6:4). To znači da će Hamad Međedović odlučivati o sudbini naše selekcije u okršaju sa Elmerom Molerom.
01.02.2025
16:02
Srbija je u februaru poražena od Danske u prvom kolu kvalifikacija za finalni turnir Dejvis kupa, dok je Turska bila bolja od Meksika u Svetskoj grupi 1. Podsećamo, Srbija je vodila protiv Danske sa 2:0, ali je na kraju poražena u Kopenhagenu 3:2.
Naši teniseru su posle prvog dana vodili sa 2:0. Miomir Kecmanović je prvo pobedio Melera 3:6, 6:2, 6:1, a Međedović je pobedio Holgera Runea 2:6, 6:3, 6:1. Potom je danski dubl u sastavu Rune i Johanes Ingildsen pobedio Kecmanovića i Međedovića 6:4, 6:4. Nakon toga Rune bio bolji od Kecmanovića posle dva seta, 6:2, 6:4 za 2:2 u ukupnom skoru. U odlučujućem petom meču Hamad Međedović je poražen od Elmera Melera 1:2 (6:1, 4:6, 3:6).
Srpski dubl u sastavu Miomir Kecmanović i Hamad Međedović poražen je od danske kombinacije Holger Rune – Johanes Ingildsen u meču Dejvis kupa rezultatom 6:4, 6:4.
Srpski teniser Hamad Međedović priredio je veliko iznenađenje i pobedio Holgera Rune sa 2:6, 6:3, 6:1 u prvom meču kvalifikacija za završni turnir Dejvis kupa.
31.01.2025
20:24
Miomir Kecmanović, Hamad Međedović i Filip Krajinović
PAROVI SVETSKE GRUPE I: Kanada - Izrael, Bugarska - Finska, Poljska - Velika Britanija, Čile - Luksemburg, Grčka - Brazil, Slovačka - Kolumbija, Južna Koreja - Kazahstan,Švajcarska - Indija, Švedska - Tunis, Peru - Portugalija, Kineski region Tajvan - Norveška, Ekvador - BiH
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U petak su bili korektniji dosta. I u dublu su bili, aplaudirali su na moje duple greške. Bio sam frustriran, nije lep osećaj. Znam da je drugačija atmosfera u Dejvis kupu, ali je bilo previše u nekim momentima. To nije izgovor za mene, nije trebalo da se svađam sa njima, rekao je Međedović nakon poraza Srbije od Danske u Dejvis kupu.
Bivši pripadnik MUP Srbiji koji je službeno obezbeđivao i Zagorku Dolovac otrkio je da su on i njegovi saradnici prošli kroz pravu pravcatu torturu vrhovne tužiteljke.
Bajina Bašta jedno je od mesta u kojima će se 29. marta održati lokalni izbori - a tajkunska N1 dobila je neočekivan odgovor od građana tog kraja Srbije.
Ideolog blokadera Borivoje Borović javno je priznao da i on sumnja da iza tzv. studentske liste stoje blokaderski advokat Zdenko Tomanović i biznismen Miroslav Mišković.
Superiornost Srbije u vazduhu glavna je tema hrvatskih medija otkako su pre nekoliko dana objavili sliku srpskog MIG-29, naoružanog moćnom kineskom hipersoničnom raketom CM-400.
Predsednik Vučić je 12.3.2026. na RTS-u izjavio da je Hrvatska najdirektnije organizovala blokaderske proteste u Srbiji. Tada je predsednik Vučić rekao: „Ne postoji stvar koju nisu napravili. Oni su bili glavna logistička podrška za rušenje Srbije.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
Tokom poslednjeg dana ove sedmice, očekuje se pojačan saobraćaj na auto-putevima, kao i na glavnim putnim pravcima koji vode ka većim gradovima već u prvim popodnevnim satima.
Godinu dana je prošlo od stravičnog požara koji je odneo 63 života, uglavnom mladih ljudi koji su bili u diskoteci smrti. Meštanin Kočana koji je svedočio jezivim prizorima ističe da je bio na ratištu, ali da tako nešto nikada nije video.
Na ulazu u Crnu Goru, na graničnom prelazu Božaj, uhapšen je državljanin Republike Albanije A.R. (40)kojeg potražuje Italija, saopštila je crnogorska policija.
Rat u Iranu izazvao je ozbiljne podele unutar administracije američkog predsednika Donalda Trampa, gde se sve jasnije formiraju dva tabora – pristalice potpredsednika Džej Di Vensa i državnog sekretara Marka Rubija, piše nemački tabloid Bild.
Američki novinar Takеr Karlson izjavio je da bi američka Centralna obaveštajna agencija (CIA) mogla da pokrene krivični postupak protiv njega zbog kontakata koje je imao sa ljudima u Iranu pre početka rata
Izrael planira da značajno proširi svoju kopnenu operaciju u Libanu, sa ciljem da zauzme celokupno područje južno od reke Litani i demontira vojnu infrastrukturu Hezbolaha, navode izraelski i američki zvaničnici.
Na žurci nakon dodele Oskara 2023, koji je tradicionalno jedan od najočekivanijih događaja u Holivudu, pevačica Sijera je izazvala veliku pažnju medija i javnosti svojim modnim izborom.
Voditeljka Bojana Lazić otkrila je da bi Zorica Brunclik trebalo da se pojavi na snimanju nove emisije "Pinkovih zvezda" iako je to trebalo i prošle srede.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar