MOJ DEDA JE BIO ŽIVA ENCIKLOPEDIJA, IMAO SAM DETINJSTVO KAKVO MOŽE DA SE POŽELI! Unuk Raše Popova za Informer: Svaki dan mi je pričao drugu bajku (FOTO)
Jovan Topolac (27), unuk Raše Popova, otkriva za Informer kakvo odrastanje je imao pored dede, koje je, kako kaže, bilo predivno putovanje kroz detinjstvo, a kasnije i mladost
Jovan je u nedelju prisustvovao dodeli plakete, koja nosi ime njegovog dede, na petoj manifestaciji "Raše Popova" u Mokrinu. Ovogodišnjem laureatu, glumcu Branku Milićeviću, poznatijem kao Branko Kockica, plaketu je uručio predsednik UG "Raša Popov", Živko Ugrenović, dok mu je Jovan uručio sliku.
- Drago mi je da se ova manifestacija organizuje svake godine, deda mi puno nedostaje. Verujem da bi bio ponosan što je Branko Kockica dobio nagradu koja nosi njegovo ime - rekao je Rašin unuk.
Foto: Informer/V. N.
Jovan Topolac
Za razliku od dede, on je krenuo drugim putim. Kako je rekao, nije nasledio sklonost ka umetnosti, nego je sreću pronašao u IT vodama.
- Ja sam programer. Iako mi je deda bio veliki umetnik, moji afiniteti bili su na potpuno drugoj strani. Zahvaljujući dedi, moje detinjstvo bilo je prelepo. Svake godine sam odlazio kod njega, pričao mi je bajke za laku noć, i to one koje izmisli na licu mesta. Svaki dan mi je pričao drugu bajku, ja sam imao predivno detinjstvo. Kada sam porastao, pomagao mi je da učim istoriju i sve druge predmete, pošto je bio živa enciklopedija. Od njega sam bolje naučio istoriju od nekih nastavnika - priča za Informer Jovan.
- Detinjstvo kakvo sam imao, može samo neko dete da poželi. Nikad mi nije bilo dosadno, a svaki dan sam naučio nešto novo - dodaje naš sagovornik koji živi u Beogradu.
Mokrin, selo nadomak Kikinde, iznedrilo je brojne poznate ličnosti, a za odrastanje mnogih najvažnija su upravo dvojica Mokrinčana-Mika Antić i Raša Popov. Obojica su dobila svoju manifestaciju na centralnom Varoškom trgu u Mokrinu. Mika na dan smrti, 24. juna, pre 37 godina, a Raša, na dan rođenja 26. juna, pre 5 godina.
Mokrinčani su ponosni na svoje sugrađane, jer su ostavili veliki trag svojim knjigama, filmovima, emisijama i novinskim člancima. Oni koji su imali tu sreću da odrastaju uz nezaboravne emisije "Fazoni i fore", "Radost saznanja", "Varošarije", "U snu san", "Šešir bez dna", danas se mogu smatrati povlaštenima.
Foto: Informer/V. N.
Branko Kockica
Nisam Rašu ni domašio, a kamoli nadmašio
- Raša je bio izvanredni pronalazač koji je iz svog šešira bez dna, neumorno, na radost publike, vadio razna čudesa. U tome je bio nenadmašan. Nisam ga ni domašio, a kamoli nadmašio. Međutim, Raša nije umeo da peva kao ja. Ali je od mene bio tri puta lepši. Danas je UG "Raša Popov" iz Mokrina nagradilo mene, a Raša Popov je svojim delima zauvek nagradio sve nas. Dragi, Rašo, hvala ti! - rekao je za Branko Kockica.
Foto: Informer/V. N.
Branko Milićević
Dodao je da veruje da mnogi ne znaju da su Raša i on bili veoma slični.
- I ja sam pravi Banaćanin, diplomirao sam vrtić i prvi osnovne u Pančevu, a gimnaziju i Višu pedagošku u Zrenjaninu. Eto, sad svi znaju ko sam, ali niko ne zna da je Raša bio moj idol. Trudio sam se da budem kao on. Obojica smo glumili, on malo bolje. Obojica smo pisali priče i pesme, on mnogo bolje. Ličim na Rašu i po tome što više volim da se družim sa mališanima, nego sa velišanima - rekao je Milićević.
Dva autobusa sa 74 putnika, koji su bili blokirani na aerodromu u Rimu, stigla su u Srbiju i za manje od sat i po biće u Beogradu, izjavio je Tanjugu ambasador Srbije u Italiji Goran Aleksić
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dva autobusa sa 74 putnika, koji su bili blokirani na aerodromu u Rimu, stigla su u Srbiju i za manje od sat i po biće u Beogradu, izjavio je Tanjugu ambasador Srbije u Italiji Goran Aleksić
Andreas Šider, mentor blokadera i opozicije, koji je ne jednom Srbiji solio pamet o medijskim slobodama, kao da je u zemlju propao nakon što je kao bomba odjeknula vest u Austriji da je njegov partijski šef, vicekancelar, ministar za medije i lider Socijaldemokratske partije Austrije (SPO) Andreas Babler predvodnik najvećeg napada na medijske slobode u toj zemlji zbog čega je ugašeno 1.000 radnih mesta.
Na društvenim mrežama pojavile su se optužbe na račun organizacije i vođenja studentskih protesta, i da iza glavnih profila na društvenim mrežama stoje politički ubačeni aktivisti.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović posetila je danas Rumu, gde je prisustvovala manifestaciji pod nazivom "Srbija naša porodica - Rumljani Rumljanima".
Blokader Igor Mitrović koji je danas kukao kako je blokaderski skup koji je bio planiran ispred Veterinarskog fakulteta propao, sada je izgleda uspeo da okupi nešto više od osmoro ljudi ali ispred Pravnog fakulteta u Beogradu.
Srđan Milivojević, predsednik Demokratske stranke je uzeo učešća na "Skopje inicijativi", koja sarađuje sa hrvatskom Korčulanskom školom u razvoju starih i mladih blokaderskih talenata.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Leskovcu određeno je zadržavanje O.M. iz Bratmilovca zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Kosta K. koji je u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja, 25. marta 2026. godine danas svedočio je u sudskom postupku koji se vodi protiv njegovih roditelja, a ponašanje njegove majke Miljane Kecmanović tog dana u sudnici šokiralo je roditelje žrtava.
Severnokorejski lider Kim Džong Un prisustvovao je testu navigacije pomorskog razarača Kang Kon i tom prilikom pozvao na jačanje borbenih sposobnosti mornarice i nuklearnog odvraćanja, preneli su lokalni mediji.
Ribarski brod koji je plovio pod turskom zastavom napadnut je i potonuo je kod severne obale Crnog mora, pri čemu je jedan mornar poginuo, a četvorica su povređena, saopštila je kasno u petak turska Obalska straža.
Rusija će uspeti u nameri da se Rusima i stanovništvu koje govori ruski u Ukrajini, a protiv kojih kijevski režim sprovodi otvoreni teror, vrate prava, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Recept koji spaja omiljeni italijanski specijalitet sa domaćim sastojcima, testeninu zamenjuje krompir, što ga čini savršenim za sve ljubitelje domaće kuhinje.
Jelena Karleuša prekinula je ćutanje o višegodišnjem nasilju koje je pretrpela od bivšeg muža, a usput je i žestoko potkačila njegovu novu devojku i pojedine medije!
Pevač Haris Džinović progovorio je o teškom periodu nakon razvoda od Meline Galić i priznao da nakon velikog razočaranja više ne daje sebe u potpunosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar