Intoniranjem državne himne „Bože pravde“, u kikindskim osnovnim školama ove godine je prvog septembra počeo najsvečaniji i najvažniji dan u životima 455 đaka prvaka.
Kikindska lokalna samouprava za njih je po prvi put obezbedila potrebne udžbenike, zbog čega je iz gradskog budžetu izdvojeno oko 5 miliona dinara. Nešto pre osam časova, u pratnji roditelja i staratelja, puni radosti i strepnje, čekali su da uđu u učionice. Školske klupe u OŠ „Vuk Karadžić“ danas su zauzela 42 prvaka, raspoređena u dva odeljenja, a slična situacija je i u OŠ „Đura Jakšić“, gde je školovanje privi put započelo 54 đaka.
-Rad sa decom, naročito sa prvacima me ispunjava srećom i zadovoljstvom. Danas je i za mene poseban dan, jer sam napunila 39 godina radnog staža. Ovo je moja deseta generacija prvaka-kaže učiteljica Vesna Beloš.
U OŠ „Vasa Stajić“ u Mokrinu danas je u klupe selo 39 prvaka, dok nastavu pohađa ukupno 390 učenika, rekla je direktorka Marijana Rakin.
- Ovo je važan datum u životima prvaka koji su željno iščekivali polazak u školu, a nastavni kadar je tu da im pruži nove pobede u obrazovanju. Radujemo se dolasku predstavnika lokalne samouprave koji su deci obezbedili najvažnije uslove za obrazovanje-navela je Rakin.
Foto: V.N./Z.I.
Po tradiciji, polazak u školu prvacima je ulepšao gradonačelnik Nikola Lukač koji je sa saradnicima obišao dve seoske i gradske škole i tom prilikom im uručio neophodni školski pribor, ali i pružio podršku za ovaj značajan dan u njihovim životima. Đacima je poželeo da budu vredni i slušaju učitelje i roditelje, kao i da sa lakoćom savladaju nastavno gradivo.
- Đačko doba je nalepši početak nove etape života, a za mališane koji su seli prvi put u školske klupe predstavlja poseban trenutak. Jedva su dočekali da upoznaju nove drugare, učiteljice i učitelje.
Ove godine Grad je prvi put za sve prvake obezbedio udžbenike i na taj način, verujem, olakšao roditeljima izdvajanje iz kućnog budžeta. U ovoj godini, za osnovno obrazovanje, lokalna samouprava do sada je izdvojila oko 164 miliona dinara, u cilju obezbeđenja boljih uslova školovanja-rekao je Lukač.
1024 đaka prvaka u zrenjaninskim školama
Nove školske godine u zrenjaninskim osnovnim školama je 1024 učenika prvih razreda, a po tradiciji za sve njih, grad Zrenjanin obezbedio je đačke rančeve i pripadajući pribor i po prvi put besplatne udžbenike.
Gradonačelnik Simo Salapura posetio je najmlađe školarce u osnovnoj školi Đura Jakšić u Zrenjaninu, dok je njegov zamenik, Saša Santovac prisustvovao početku školske godine u osnovnoj školi Bratstvo u selu Aradac.
Foto: V.N./Z.I.
- Broj učenika koji je krenuo u prvi razred za jedan je manji nego prethodne godine, ali ima nagoveštaja da će ih već naredne godine biti više i da se zaustavlja višegodišnji negativan trend - istakao je Simo Salapura, prilikom posete školi Đura Jakšić, koja i ove godine ima ustaljen broj od tri odeljenja prvih razreda i ukupno 61 đaka, od ukupno 521 učenika.
Kako je navela direktorka škole Bratstvo u selu Aradac Marjana Križan Zakić, nastavu pohađa 170 đaka, a u dva odeljenja prvih razreda upisano je 21 dete, 10 njih pohađa nastavu na slovačkom, a 11 na srpskom jeziku. Upisano je i 40 dece u pripremno predškolskom programu i mlađoj predškolskoj grupi, a postoji i veliko interesovanje roditelja za otvaranje celodnevnog boravka, na čemu će se raditi u narednom periodu.
Svim prvacima Grad Vranje uplatiće jednokratnu pomoć u iznosu od 6.000 dinara, odlučeno je na sednici Gradskog veća, usvajanjem predloga Odluke o utvrđivanju visine novčane pomoći učenicima prvog razreda osnovnih škola
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Svim prvacima Grad Vranje uplatiće jednokratnu pomoć u iznosu od 6.000 dinara, odlučeno je na sednici Gradskog veća, usvajanjem predloga Odluke o utvrđivanju visine novčane pomoći učenicima prvog razreda osnovnih škola
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević do srži je raskrinkao finansijske mahinacije blokaderskog glumca i reditelja Dragana Bjelogrlića, koji je, kako je eksluzivno obelodanio naš medij, zgrnuo milione.
Slovački premijer Robert Fico odbacio je danas predlog nemačkog kancela Fridriha Merca da Ukrajina postane pridruženi član Evropske Unije i istakao da druge zemlje, posebno Srbija, Crna Gora i Albanija imaju pravo na to.
Gordan Kičić, glumac-blokader koji na svakom mestu i u svakoj prilici napada vlast, postao je tajkun zahvaljujući poslovima sa državom posle dolaska Srpske napredne stranke (SNS) na vlast.
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević prokomentarisao je prijem povodom Dana nezavisnosti Crne Gore, koji je upriličio premijer Milojko Spajić, istakavši da je tamo bilo prisutnih za "ukupno 350 godina robije".
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Jake policijske snage u saradnji sa fornzičarima su danas otkopali metalno bure sa betoniranim telom u ataru sela Jarkovci nadomak Inđije, za koje se sumnja da su ostaci svirepo likvidiranog Aleksandra Nešovića Baje.
Kako Informer nezvanično saznaje, policija u prisustvu tužilaca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i policije u Inđiji, pronašla je telo za koje se sumnja da je Aleksandar Nešović.
G.S. vlasnik restorana "Džeri" na Novom Beogradu ranjen je danas u 11.30 časova, a prema nezvaničnim informacijama mladić M.D. (24) koji je uhapšen zbog ovog napada angažovan je od strane kriminalne grupe "vračarci".
Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da je u dosadašnjem toku istrage, koja se vodi protiv 10 lica zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili različita krivična dela u vezi sa krivičnim delom teško ubistvo izvršeno na štetu A.N., za čijim telom se i dalje traga, ovo tužilaštvo donelo je ukupno 70 naredbi za različita veštačenja.
Državni sekretar Saveta bezbednosti Belorusije, Aleksandar Volfovič, izjavio je da je rukovodstvo Litvanije otvorilo svoj vazdušni prostor za ukrajinske napade na ruske regione, prenosi agencija RIA Novosti.
Američki predsednik Donald Tramp nije odustao od ideje da Grenland pređe pod kontrolu Sjedinjenih Američkih Država, iako je poslednjih nedelja u javnosti nešto ređe govorio o toj temi, piše Politiko, pozivajući se na danske zvaničnike.
Odvajanje manjina od Ruske Federacije može da postane realno samo u uslovima destabilizacije unutar Rusije i pojave jakih etničkih lidera, izjavio je šef Kancelarije ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, Kirilo Budanov.
Diplomatski sporazum između Sjedinjenih Američkih Država i Irana bio bi onemogućen ukoliko bi Teheran uveo sistem naplate prolaza kroz Ormuski moreuz, izjavio je danas američki državni sekretar Marko Rubio.
Radmila Savićević jedna je od najomiljenijih srpskih glumica, a mnogi njeni intervjui i mudre reči koje je tokom života izgovorila i danas se prepričavaju.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz "Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Srpski glumci Ljiljana Stjepanović, Ivan Bekjarev, Dragan Mićanović i Taško Načić imali su ozbiljnih neprijatnosti u privatnom životu zbog svojih uloga.
Mnogi ljubitelji pasa teško biraju između Zlatnog retrivera i Border kolija, jer su obe rase poznate po inteligenciji, privrženosti i blagoj naravi. Upravo zato poslednjih godina veliku popularnost stiče njihov mešanac poznat kao Goli.
Kada žena promeni frizuru, često se kaže da je spremna za novo poglavlje - a Milica Jokić je ovoga puta rešila da to poglavlje bude glasno, smelo i potpuno drugačije od svega što je publika do sada navikla da vidi od nje!
Muzička scena ostala je zatečena vestima da su Mihajlo Veruović Vojaž i Igor Panić Nući, nekada nerazdvojni saradnici i prijatelji, stavili tačku na odnos koji je godinama važio za jedan od najčvršćih na domaćoj estradi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar