RUSIJA JE PONIŽENA! Evo šta su Hrvati uradili sportistima najveće zemlje sveta!!!
110. 08. 2026. u 16:30
210. 08. 2026. u 16:30
Z. R.
Srbija
- Imam u glavi 3.500 datuma rođenja, iznenadim mnoge kada ih nazovem i čestitam im rođendan- uz osmeh započinje priču legendarni direktor, ne skrivajući da mu prija što su učenici Gimnazije, nazvali zrenjaninski profesor Kosta Vujić.
Uz napomenu da se trudi da u komunikaciji sa kolegama, ali i đacima koji su uvek nova generacija, bude u toku sa aktuelnim dešavanjima i svakodnevnim temama, profesor Radaković ističe da se iz njegove prevelike ljubavi prema istoriji, pojavio dar i hobi da pamti datume, a da mu u tome pomaže to što ih uvek vezuje za istorijske događaje i ličnosti.
- Taj specifični dar otkrio sam još u srednjoj školi, počeo da pamtim datume rođenja drugara, rodbine i eto to traje već četiri decenije - nastavlja Milan, diplomirani profesor istorije sa Univerziteta u Novom Sadu, uz tvrdnju da mu je ovakva memorija pomogla pri studiranju i da se ne slaže sa onima koji kažu da se mozak opterećuje. On smatra da je to odličan trening i preduslov za razvoj moždanih ćelija.
- Pamtim i datume venčanja prijatelja, komšija, poznanika, pa sam jednom iznenadio koleginicu iz gimnazije - ušao sam u zbornicu i pitao ko ima rođendan 10.avgusta, svi su ćutali, a trebalo je da vidite njen izraz lica kada sam joj rekao: koleginice, Vaša majka je tad rođena i puni 80 godina!
- Prijatelja kojeg sam sreo u šetnji sa psom, iznenadio sam kada sam mu spomenuo 19. jul i nečiji rođendan, a on me zabezeknuto pogledao, ali sam mu olakšao dilemu podatkom da je tada rođen pas kojeg šeta.
Foto: Z. R.
Milan Radaković je zaljubljenik u nacionalnu istoriju, specijalista za period između dva svetska rata, a uža specijalnost mu je Drugi svetski rat, pa je i tema njegovog diplomskog rada bila Staljingradska bitka.
- Ujutro kada se probudim, a tako je eto, već decenijama, protutnje mi brojevi i tačno znam koga ću da zovem i čestitam mu rođendan, sa nekima malo i taktiziram, ne zovem ih par godina, da pomisle da sam zaboravio, a onda ih iznenadim.
- Ne zaboravljam nikada! Brojke su jednostavno složene u mojoj glavi, a veoma sam srećan što sam zahvaljući daru koji očigledno posedujem, upoznao mnogo zanimljivih i znamenitih ljudi i što se uz komunikaciju i kontakt sa ljudima nekako bolje osećam - priznaje profesor Milan Radaković.
Profesor Radaković pamti i stotine anegdota koje su nastale zbog ove njegove navike da čestita ljudima rođendane i godišnjice kad se i oni sami ne sete. Tako je, priča, jednom prilikom sa suprugom banuo kod bliskog rođaka sa sve poklonom, ali domaćinu ni na kraj pameti nije bilo da su gosti došli povodom godišnjice njegove veridbe!
Setio se Radaković i da čestita drugaru iz Gimnazije rođendan iako se nisu videli punih 37 godina!
- Slučajno smo se sreli. Nije me ni prepoznao ali ja sam znao kad je rođen - kaže Radaković.
110. 08. 2026. u 16:30
210. 08. 2026. u 16:30
110. 08. 2026. u 13:28
210. 08. 2026. u 13:28
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević pokazao je u Kolegijumu naše televizije fotografiju koju su napravili pripadnici GOSI službe, a na kojoj se se vidi šta je u centru Beograda danas radio tajkun Dragan Đilas, dok je predsednik Aleksandar Vučić obilazio Srbiju i razgovarao sa narodom.
10.08.2026
23:06
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov u nekoliko rečenica rasturio je nekadašnjeg predsednika Srbije Borisa Tadića, koji se na društvenoj mreži Iks ostrvio na šefa naše države Aleksandra Vučića i politiku vladajuće partije.
10.08.2026
21:23
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je danas da je cilj da do kraja 2027. godine Srbija bude spremna za pristupanje šengenskom prostoru i naveo da je za otvaranje Klastera 3, najvažnije priznanje to što je Evropska komisija početkom jula dala šestu uzastopnu preporuku, naglasivši da ta institucija ima adekvatne mehanizme da na meritoran način proceni ispunjenost obaveza.
10.08.2026
23:00
Šiptarski ekstremisti okačili su zastave Albanije i zloglasne terorističke organizacije OVK na kapije srpskih crkava u Lipljanu, nakon čega je policija privela dvojicu provokatora!
10.08.2026
22:41
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je pokazao šta znači stvarna briga o građanima i odgovornost prema svojoj zemlji! U kasnim večernjim satima, iz prelepog sela smeštenog između Zlatibora i Priboja, nadomak Kokinog Broda, predsednik se obratio naciji i poslao snažnu, emotivnu i direktnu poruku svima u Srbiji.
10.08.2026
22:06
Smrtna kazna u Srbiji ukinuta je 2002. godine kada je veliki broj najsurovih i najmonstruoznijih ubica promenom zakona umesto pred streljačkim strojem završio u zatvoru na 40 godina.
10.08.2026
21:00
Danas oko 14 časova u kanalu Galovica pronađeno je telo starije žene.
10.08.2026
19:17
Na grčkom poluostrvu Halkidiki iz mora je izvučen 56-godišnji državljanin Srbije, koji je preminuo od davljenja u moru na području Sartija.
10.08.2026
18:52
Policija u Bečeјu, u saradnji sa Osnovnim јavnim tužilaštvom u Bečeјu, uhapsila je D. P. (30) iz okoline tog mesta, zbog sumnje da јe počinila tešku krađu.
10.08.2026
21:58
Nestanak Nikole Mitića 10. avgusta 2020. godine isprva je tretiran kao običan slučaj nestale osobe, kada je porodica objavila njegovu fotografiju u javnosti, verujući da je reč o misterioznom nestanku.
10.08.2026
18:04
Iran traži ukidanje sankcija i odštetu zbog blokade Ormuskog moreuza, ali Tramp žestoko odbio zahtev Teherana!
10.08.2026
23:00
U Vrhovnoj radi bivšem ministru odbrane Mihailu Fedorovu predlažu da se prijavi u vojsku, izjavio je poslanik Jurij Kameljčuk.
10.08.2026
22:00
Iranski vrhovni vođa Modžtaba Hamnei imenovao je šest novih visokih zvaničnika u vojsci i Revolucionarnoj gardi, uključujući nove komandante.
10.08.2026
21:30
Američki general Den Kejn upozorio je Trampa da SAD moraju da izađu iz rata sa Iranom jer bi dalja eskalacija mogla imati ozbiljne posledice.
10.08.2026
21:00
Emili Ratajkovski uživa u odmoru u Grčkoj, a jednu fotografiju posebno su primetili njeni pratioci.
10.08.2026
20:40
Svrab, peckanje i neprijatan vaginalni sekret mogu da se povuku nakon terapije, ali kod mnogih žena kandida se ubrzo ponovo javlja. Razlog pritom nije uvek samo sama gljivica - određene navike i okolnosti pogoduju njenom ponovnom razvoju
10.08.2026
20:05
OpenAI bi, ako se glasine pokažu tačnim, uskoro mogao da predstavi premijum pametni zvučnik sa ChatGPT-om po ceni od 300 do 400 dolara.
10.08.2026
18:30
Otkrijte recept za hladne punjene tikvice, savršene za vrele letnje dane. Ovo brzo i lagano jelo možete pripremiti unapred.
10.08.2026
18:00
Za glatku i negovanu kožu nije dovoljno samo obaviti brijanje - jednako su važni pravilna priprema kože, izbor kvalitetnog brijača i odgovarajuća nega nakon tretmana.
10.08.2026
17:25
Redakcija Informera došla do informacije da je Ava Karabatić danas viđena u Urgentnom centru u Beogradu, gde je, prema saznanjima do kojih smo došli, potražila lekarsku pomoć zbog vidljivih povreda na glavi i licu, a ona nam je sve to i potvrdila.
10.08.2026
19:24
Muzička zvezda Jelena Karleuša oglasila se za Informer povodom otkazanog koncerta u Hrvatskoj i tom prilikom poslala oštru poruku.
10.08.2026
15:50
Popularna voditeljka Jovana Jeremić oglasila se na svom Instagram profilu veoma emotivnom objavom posvećenom svom pokojnom ocu, koja je privukla veliku pažnju javnosti i mnoge ostavila bez teksta.
10.08.2026
22:50
Pevač Milan Dičić Dinča pokazao je na Instagramu šta poseduje od nekretnina, a ima čak i splav na Savi u kojem posebno uživa,
10.08.2026
22:25
Rijaliti učesnik Ivan Marinković dotakao se odnosa Maje Marinković i Asmina Durdžića, otkrivši da je u kontaktu sa njom, ali da krivi Asmina što uživa u čitavoj situaciji.
10.08.2026
22:16
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.