(VIDEO) Krenuo šleperom preko mosta pa upao u Resavu! Jedva ga izvukli! Meštani očajni pitaju: kako ćemo do njiva?
Podeli vest
Meštane sela Bobovo kod Svilajnca juče je zadesila nesreća! Most, preko Resave, kojim su dolazili do svojih imanja preko reke, pao je u vodu zajedno sa kamionom koji je prelazio preko njega.
Da nije tužno, bilo bi smešno, pričaju neki od njih. Podsetilo ih je na scenu iz filma "Ko to tamo peva" kada lik koji tumači Danilo Bata Stojković, "testira" most i kaže "da se ja pitam, ja bih proterao autobus ovuda", a onda pada u reku.
Ivan Simović (40) inženjer informatike u mašinstvu iz Kragujevca, upoznao se 3D modeliranjem još u srednjoj školi, pre više od dve decenije. A za samo nekoliko godina, kada je iz hobija, pomoću svog 3D štampača počeo da "kreira", nastao je i čuveni lik iz filmskog hita, a mnogo toga još se krčka u njegovoj "3D kuhinji"!
U kući Ćirovića u selu Negbina kod Nove Varoši nedavno je održano veliko slavlje! Najmlađi unuk Nemanja, postao je punoletan, a njegov pradeda Petar uskoro će navršiti ravno 100 godina!
09.10.2024
16:48
Slično je tvrdio i vozač šlepera! On je, kako nezvanično saznajemo, izjavio da mu je navodno neko iz preduzeća za puteve rekao da može tuda da prođe.
Vozač se, naime, obreo na makadamskom putu, koji je vodio do mosta, jer je deo puta Svilajnac-Medveđa bio zatvoren za saobraćaj zbog postavljanja završnog sloja asfalta.
Neznajući, očigledno, da je most isključivo bio namenjen poljoprivrednicima da bi traktorima i poljoprivrednom mehanizacijom, lakše nosivosti, dolazili do svojih njiva preko reke, vozač je krenuo, a onda se prikolica izvrnula sa delom mosta, a kabina zaglavila iznad vode.
Povodom 90 godina od atentata na kralja Aleksandra I Karađorđevića u Marseju, Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave, Ministarstvo kulture i Grad Loznica odali su poštu kralju ujedinitelju i položili vence na spomenike u Tekerišu i Banji Koviljači.
Samo nekoliko dana pošto je Informer pisao o neobičnoj građevini čiji je sastavni deo i stub ulične rasvete koji prolazi kroz terasu, dogodile su se važne promene na gradilištu!
09.10.2024
14:15
Odmah je stigla i pomoć iz firme, koja je i vlasništvo šlepera, ali morali su da sačekaju da dođe i posebna dizalica iz Niša, pa je izvlačenje kamiona potrajalo do kasno.
U Mesnoj kancelariji sela Bobovo navode da je nosivnost mosta bila 28 tona, ali da je šleper, očito, bio mnogo teži.
Predsednik Mesne zajednice Bobovo Marko Pavlović kaže da ne zna da li je to tačno, niti da može da proceni koliko je šleper bio težak, ali da se on nikada ne bi usudio da prođe kamionom.
- Ovaj most je Vojska Srbije 2011. godine poklonila meštanima da bi lakše stizali do svojih imanja. Godinama smo se borili za taj most. Prvo smo pisali inicijative mesnoj kancelariji, a onda je ona sa opštinom uspela da se izbori da ga dobijemo. U mnogim medijima se prenosi netačna informacija da niko ne zna odakle se obreo taj šleper, jer kamioni nikada nisu prelazili preko mosta. Nažalost, zloupotrebljavali su ga i svi smo se pitali koliko će moći da izdrži. Srušen je u najgore vreme - u sezoni poljoprivrednih radova. Neko još nije obrao kukuruz, mnogi treba da sakupe seno, a setva pšenice tek predstoji. Da bi se ona posejala, njive moraju nekoliko puta da se oru. To će sada biti otežano, jer će poljoprivrednici morati da idu desetak kilometara do svojih njiva, preko Svilajnca i Grabovca - kaže poljoprivrednik G. J. iz Bobova.
Poljoprivrednici dodaju da će mnogo veća kilometraža poskupeti proizvodnju i da će im oduzimati mnogo vremena dok dođu do imanja i dok se sa njih vrate.
Pored toga, nije nimalo lako poljoprivrednom mehanizacijom, pogotovu sa natovarenim senom i kukuruzom, voziti kroz grad. Oni se pitaju i ko će da im nadoknadi dodatne troškove i kada će da bude izgrađen novi most, jer je on "žila kucavica" za celo selo.
Posle uznemirujućeg snimka od pre nekoliko dana koji je nastao u jednoj paraćinskoj prodavnici na kome se vidi dečak koji uzima novčanice iz kase, koristeći priliku što je radnica zauzeta robom, na društvenim mrežama osvanuo je novi!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ivan Simović (40) inženjer informatike u mašinstvu iz Kragujevca, upoznao se 3D modeliranjem još u srednjoj školi, pre više od dve decenije. A za samo nekoliko godina, kada je iz hobija, pomoću svog 3D štampača počeo da "kreira", nastao je i čuveni lik iz filmskog hita, a mnogo toga još se krčka u njegovoj "3D kuhinji"!
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Evropska komisija kaznila je platformu Iks novčanom kaznom od 120 miliona evra zbog kršenja Zakona o digitalnim uslugama, saopštio je na brifingu u Briselu zvanični predstavnik Evropske komisije Toma Renje, prenosi TASS.
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful oštro je reagovao na nedavno objavljeni dokument administracije Donalda Trampa, u kojem se tvrdi da Evropa u naredne dve decenije rizikuje „civilizacijsko brisanje“ zbog migracija i integracije u EU.
Snažan zemljotres jačine 7,3 stepena Rihterove skale koji bi pogodio metropolitansko područje Tokija i okolinu mogao bi da usmrti oko 18.000 ljudskih života i izazove ekonomsku štetu od 535 milijardi dolara, pokazao je nacrt nove vladine procene.
Bivši lekar Natanijel Spenser (38) optužen je za jezive seksualne napade nad čak 38 pacijenata u periodu od 2017. do 2021. godine u bolnicama Roјal Stouk u Stouk-on-Trentu i Rasels Hol u Dadliju, prenosi Skaj Njuz.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokrenula je novu stranicu na zvaničnom sajtu Bele kuće pod nazivom „Medijski prestupnik nedelje“, sa ciljem da istakne primere za koje smatra da predstavljaju netačno ili pristrasno izveštavanje.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar