Stanovnici crnogorske opštine Tuzi i zvanično su u karantinu i zabranjeno im je da izlaze zbog sprečavanja širenja korona virusa
Predsednik Opštine Tuzi Nik Ðeljošaj rekao je da će ukoliko prekrše naredbu o zabrani izlaska biće pritvoreni i protiv njih će biti pokrenut postupak, prenosi portal CdM.
- Kao što ste upoznati i informisani, u okviru teritorije Opštine Tuzi je zabranjeno kretanje u celosti, uz to i svi izlasci vani. Imamo i neodgovornih pojedinaca protiv kojih su podnete krivične prijave, a koji nisu poštovali mere za koje smo se vezali Besom noć pre - rekao je Ðeljošaj.
Foto: AP/Photo
Prema njegovim rečima, na svim izlazima iz Tuzi udvostručen je broj policijskih službenika i za one građane koji se budu zatekli pokušavajući da prekrše mere, biće primenjena mera pritvora i protiv njih će biti podnetena krivična prijava.
- Nećemo dozvoliti da nekolicina neodgovornih pojedinaca, pokvare sliku koju smo pokazali kao građani - rekao je Ðeljošaj.
Prema njegovim rečima, građanima su u sredu dostavljani hleb, lekovi, potprepštine za decu, što će biti nastavljeno i u narednim danima.
Nacionalno koordinaciono telo za zarazne bolesti, uz saglasnost Agencije za zaštitu ličnih podataka, počelo je sa objavljivanjem imena osoba kojima su izdata rešenja o obaveznoj samoizolaciji, a na tom spisku su se našle i bezbednosno interesante osobe
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nacionalno koordinaciono telo za zarazne bolesti, uz saglasnost Agencije za zaštitu ličnih podataka, počelo je sa objavljivanjem imena osoba kojima su izdata rešenja o obaveznoj samoizolaciji, a na tom spisku su se našle i bezbednosno interesante osobe
Pojedini blokaderski lekari iz Valjeva odbili su da pregledaju povređene policajce koji su se našli na udaru blokaderskih falangi tokom protesta 14. avgusta 2025. godine u tom gradu!
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov izjavio je danas da će ruska strana samostalno birati ciljeve za odgovor na razbojništvo i piratstvo zapadnih zemalja, pri čemu oni ne moraju da se nalaze u istim vodama.
Reporterka blokaderske N1, ogolila je zgubidansku predstavu i javno odsvirala kraj blokaderima, kada je sa lica mesta saopštila da se u Novom Sadu okupilo više desetina ljudi!
Desetine blokadera, kako su naveli i na njihovom glasilu N1, juče se okupilo u Novom Sadu gde su blokirali raskrsnicu, pili pivo i farbali asfalt u crveno.
Bivši lider Lige socijaldemokrata Vojvodine i nekadašnji predsednik pokrajinske skupštine, verni saborac antisrpske politike Mila Đukanovića, Nenad Čanak iz Podgorice je osuo paljbu po zvaničnom Beogradu, šefu države Srbije, Srpskoj pravoslavnoj crkvi i Ruskoj Federaciji.
Svet je ponovo svedok nezapamćenog licemerja Zapadnih moćnika, na prvom mestu Nemačke, koja se u javnosti folira da osuđuje albanski teror, dok iza leđa brutalan novac upumpava u Kurtijevu takozvanu armiju!
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta je ovoga puta uradio profesor blokader Milo Lompar, kako se bahati lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, čime se bavi Đilasov potrčko Borko Stefanović…
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam kakve to prekršaje pravi političar u pokušaju Pavle Grbović, šta pazari profesorka blokaderka Natalija Jovanović, koje prevozno sredstvo koristi uzdanica studenata u blokadi Dejan Šoškić, kako se u javnosti ponaša košarkaš Dušan Kecman…
Narodni muzej Užice vodi treću terensku kampanju na arheološkom lokalitetu Crkvine u selu Seništa. Radovi su na završnoj fazi istraživanja humke broj 1.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je radove na izgradnji kompleksa Ekspo 2027 i poručio da je neophodno dodatno ubrzati sve aktivnosti, jer su ostala još tri i po meseca do predaje ključeva.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila sinoć u Obrenovcu, na raskrsnici Ravnogorske i Ulice Carice Milice, životno je ugrožen biciklista Čedomir N. (72), kome se lekari bore za život.
Odbrana optuženih za prokopavanje tunela do depoa Višeg suda u Podgorici žestoko je pred Osnovnim sudom osporila nova dopunska DNK veštačenja, koja je tužilaštvo naložilo nakon što je ranije ukinuta prvostepena oslobađajuća presuda.
Vest o višestrukom povratniku koji je za svega nekoliko sati opljačkao američkog i ukrajinskog državljanina, pretio elektrošokerom radnici cvećare, a potom polomljenom flašom napao i radnicu auto-škole, jedan je od onih slučajeva koji pokazuju koliko nepredvidive mogu biti situacije sa kojima se policija svakodnevno suočava. Ipak, širom Srbije i regiona zabeleženi su i brojni gotovo neverovatni slučajevi u kojima su policajci morali da intervenišu.
Službenici Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja Uprave carina prekinuli su postupak uvoznog carinjenja više od tri tone dečijih igračaka, nakon što je u jednom magacinu utvrđena sumnja da je reč o robi kojom se grubo povređuju prava intelektualne svojine.
Reperka Dia Kostić je bez zadrške govorila o porodici, detinjstvu, osećaju nepripadanja u Švajcarskoj, ali i o tome koliko je baka oblikovala njen karakter i životne stavove.
Tokom jednog vrelog letnjeg dana pevačica Tamara Radmilović je uživala pored bazena, gde je pozirala u bikiniju i u prvi plan stavila svoje nove silikone!
Dia Kostić govorila je o najtežim delovima svog života u emisiji "Demanti", dok je prvi put pričala o odrastanju u Švajcarskoj, odnosu sa roditeljima i baki koja joj je bila najveća životna podrška.
U ekskluzivnom razgovoru za "Demanti", reperka Dia Kostić prisetila se svojih tinejdžerskih dana i otkrila da je još kao devojčica imala veoma upečatljiv stil.
Odnos ćerke Goce Tržan sa ocem Ivanom Marinkovićem aktuelna je tema godinama unazad, a sada je pevačica objavom na Instagramu dala odgovor na optužbe bivšeg muža da brani ćerki kontakt sa njim.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.