Ovom prilikom želim da obavestim javnost da vlast u Budvi nije promenjena jer nju ne može da menja nekolicina odbornika koje je korupcija okupila, saopštio je predsednik Opštine Budva Marko Carević
- Vlast se uspostavlja na izborima a ne po hotelskim restoranima, partijskim skupovima i daleko od očiju javnosti. Mi smo jedina legitimna vlast u Budvi jer smo izraz volje građana na poslednjim izborima koji su nosioci suvereniteta, a to nikako ne mogu biti oni koji političkom korupcijom žele da je nasilno uspostave. Partijski skup koji su održali u kafiću je pravni i politički nonsens i apsolutno je neobavezujući za legitimne organe Opštine Budve, za državne institucije i sudske instance - kazao je Carević.
Performans koji je danas izveden u TN „Slovenska plaža“, dodaje Carević, još jednom dokazuje neozbiljnost i beskrupuloznost onih koji su u tome učestvovali.
- Lično, ovaj propali pokušaj preuzimanja vlasti vidim kao znak nemoći DPS i njihovih satelita jer pokušavaju silu na sramotu, nekoliko meseci pred izbore, da dođu na vlast ne bi li popravili svoj izborni rezultat. Ovom prilikom im poručujem da im nećemo predati vlast i dozvoliti im da prekroje izbornu volju, kao i da ćemo ih na narednim izborima poništiti ubedljivije nego 2016. godine. U pogledu inicijativa za moje razrešenje i predsednika skupštine, ispoštovali smo sve zakonske i podzakonske uslove i jedina legitimna sednica je ona čiji je nastavak zakazan za 29.jun. Sve ostalo je smiješan pokušaj da se na vlast dođe bez izbora i to prekrajanjem izborne volje političkom korupcijom. Za mene je danas bio redovan radni dan i tako će biti u periodu koji sledi. Nećemo dozvoliti da se vlast menja po hotelima već će se to morati razrešiti na izborima - naglasio je Carević.
Svjestan finansijske dubioze u kojoj se Opština Budva nalazi, od trenutka nastupanja blokade svih računa on je dodao da je obavio više puta telefonski razgovor sa ministrom Radunovićem sa ciljem da se u novonastaloj situaciji organizuje sastanak i pronađe način za rješavanje.
- Imajući u vidu da je danas za mene i sve funkcionere Opštine Budva bio redovan radni dan imao sam sastanak u Vladi Crne Gore. Tema je bila eventualno pronalaženje modaliteta da se računi Opštine Budva deblokiraju. Na sastanku je bilo reči i o navodnoj uzurpaciji zemljišta tako da smo raspravljali o obe teme, a sami termin održavanja sastanka je određen od strane potpredsednika Vlade - rekao je Carević.
Dok se mi trudimo, ističe on, da omogućimo normalno funkcionisanje, vidimo da se DPS bori za fotelje i priliku da nastave da rade sve ono što su bivši funkcioneri radili na štetu naše opštine.
- To potvrđuje i činjenica da sam inicirao zakazivanje sjednice skupštine po hitnom postupku kako bih odbornike upoznao sa blokadom računa i kako bi donijeli odluku na koji način da izađemo iz problema finansijske blokade. Svi koji su potpisali inicijative za razrešenje se na tu sjednicu nisu pojavili i stavili su jasno do znanja da su njima funkcije preče od svega - kaže Carević.
Od prvog do poslednjeg dana obavljanja funkcije predsjednika opštine radiću u interesu naših građana, naglasio je prvi čovjek Budve.
- Onima koji su umislili da su danas uspostavili vlast poručujem da nema tog zakona, Ustava ili propisa koji će legalizovati njihovu pravnu i političku brljotinu koju su danas napravili, o čemu će im građani suditi u vremenu koje dolazi. Mi kao jedina legitimna i legalna vlast nastavljamo da radimo u narednom periodu i u korist naših građana, a njih ostavljamo da u svojim političkim zabludama do izbora odbrojavaju svoje poslednje dane. Baklja slobode koju smo, braneći volju građana zapalili u Budvi, uskoro će osvetliti čitavu Crnu Goru - zaključio je Carević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Neviđeni skandal i potpuno pomračenje uma blokaderke koja se predtsavlja kao profesorka i nosi nalepnice "Studenti pobeđuju" u rukama, izgovara najcrnje psovke, kočijaške uvrede i kletve kakve pristojan čovek ne može ni da zamisli!
Ukrajinske vlasti potvrdile su da je posle ruskog udara na skladišni kompleks u selu Mila kod Kijeva izbio ogroman požar praćen snažnim sekundarnim detonacijama, zbog kojih je zatvoren deo glavnog puta Kijev–Čop, dok je najmanje šest ljudi povređeno, a 165 evakuisano.
Doktor Dragan Milić, blokaderski samoproklamovani niški lokal-patriota napravio je skandal u sali SO Medijana kada je verbalno i fizički nasrnuo na novinara koji je pokušavao da obavlja svoj posao.
U nastavku brutalne kampanje koja se vodi u islamističkim medijima, blokader Marko Milosavljević i Nataša Kandić - dežurni srbomrzci otvoreno su priznali šta im je krajnji cil rušenje predsednika Aleksandra Vučića kako bi u srpske škole uveo narativ da su Srbi genocidan i zločinački narod!
Programski direktor Demostata Zoran Panović potpuno je raskrinkao lažne afere koje danima pokušavaju da iskonstruišu nevladina organizacija CRTA i opozicioni mediji!
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija muzičara Pavla Boškovića, poznatijeg kao Gazda Paja, iz detinjstva, koja je izazvala brojne reakcije i simpatije fanova.
Bivša učesnica Exatlona Sanja Kalinović podelila je sa pratiocima svoje mišljenje o učešću Gazda Paje u novoj sezoni najvećeg sportskog rijalitija na svetu.
U iskrenom intervjuu za Informer, Dušica Topić govorila je o iskustvu u rijalitiju "Exatlon", sportu, životnim lekcijama, ali i novim planovima koji su pred njom.
Učesnica prve sezone Exatlona Srbija najvećeg sportskog takmičenja, Sanja Kalinović, progovorila je o ulasku Mensura Ajdarpašića u drugu sezonu i otkrila šta misli o njegovim šansama na poligonima.
U minjaku i sportskom izdanju, Dušica Topić je saznala informaciju da Exatlon traje 3 meseca koja ju je očigledno zatekla, a njen izraz lica sve je rekao.
Danas, 29. avgusta od 08 do 20 časova, biće ograničeno kretanje u šumskim i brdovitim predelima Kasandre, Sitonije i Atosa, a razlog je povećana opasnost od požara.
U Srbiji će jutro biti sunčano i toplo, od sredine dana i posle podne promenljivo oblačno i nestabilnije, dok će temperature varirati od 16 do 30 stepeni, na jugu i jugoistoku Srbije do 37 stepeni.
Sajber kriminal uglavnom nije rezervisan za velike kriminalne mreže, češće su počinioci krivičnog dela " slobodni strelci". Dovoljan je računar, pristup internetu i znanje da se iskoriste slabosti informacionih sistema, upozorava kriminolog Ratomir Antonović, pa da iz svog stana kriminalac pokrene napad, ukrade podatke i pokuša da ih unovči. Ipak, povremeno se javljaju i počinioci u manjim grupama, a onda je to izazov za istražitelje.
Braći od stričeva Radosavu i Saši Stanišiću, kao i Podgoričaninu Rašku Džankiću i njegovoj supruzi Radmili, sudija za istragu Višeg suda u Podgorici odredio je juče nakon saslušanja pritvor do 30 dana.
Šezdesetsedmogodišnji muškarac iz Pljevlja navodno je stradao u požaru koji je, prema nezvaničnim informacijama, sam izazvao prilikom paljenja otpada u blizini svoje kuće.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Ljubitelji domaće zimnice znaju da dobra ljutenica može da bude prava zvezda na trpezi. Za razliku od klasičnog ajvara, ova varijanta ima izraženiji pikantan ukus, više paradajza i aromatične dodatke koji joj daju posebnu punoću.
Nadut stomak i učestali gasovi veoma su česta pojava i najčešće nemaju veze sa ozbiljnim zdravstvenim problemima. Ipak, ukoliko se tegobe ponavljaju, dugo traju ili se javljaju zajedno sa drugim simptomima, ne bi ih trebalo ignorisati.
Ako želite psa, ali vas pomisao na dlake po kauču, tepihu i odeći odmah odbija, postoje rase koje mogu biti mnogo praktičnije za uredan dom. Neke se gotovo uopšte ne linjaju, dok druge imaju vrlo malo psećeg mirisa i jednostavne su za održavanje.
Stigli ste u hotel, jedva čekate da se odmorite, ali nemojte odmah raspakovati kofere. Nekoliko brzih provera u prvih pet minuta može vas poštedeti neprijatnih iznenađenja i nepotrebnog nerviranja tokom boravka.
Kada vam se prijede nešto slatko, a ne želite da uključujete rernu i provodite mnogo vremena u kuhinji, ova jednostavna torta sa bananama, keksom i čokoladnim pudingom može biti pravi pogodak.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.