Danijel Bezuk, napadač na zgradu Vlade Hrvatske koji je teško ranio jednog pripadnika obezbeđenja, intenzivno je na svom računaru duže vreme pregledao informacije o hrvatskom premijeru Andreju Plenkoviću, ali i predsedniku Zoranu Milanoviću.
Prema informacijama iz izvora bliskih istrazi, policija je na njegovom računaru pronašla tekstove, ali i fotografije sa kancelarijama vlade i predsednika, lokacijama tih objekata, rutama kojima se do njih dolazi i redovnim aktivnostima predsednika i premijera, saznaje Jutarnji list.
Kako se navodi, najverovatnije su upravo na tim saznanjima iz istrage, ali i snimcima nadzornih kamera sa obližnjih zgrada, zasnovane i nedavne kategoričke tvrdnje iz vlade da je meta napada najverovatnije trebalo da bude Plenković. Cilj napadača, po svemu sudeći, bio je da se probije u zgradu vlade sa oružjem.
On je krenuo prema ulazu, ali kada su se tu pojavili pripadnici policije, promenio je plan i odmah zapucao. Upravo rekonstrukcija Bezukove komunikacije preko društvenih mreža i iz oduzetih mobilnih telefona i verovatno personalnog računara, najvažniji su krak istrage, na kojoj od ponedeljka združeno rade policija, SOA i Državno tužilaštvo.
Na istrazi napada koji je Plenković u sredu okarakterisao kao teroristički čin paralelno radi niz timova, a s obzirom na to da je Danijel Bezuk kraće vreme boravio u Nemačkoj, gde mu radi jedan od braće, putem međunarodne pravne pomoći zatražena je i pomoć nemačke policije.
Sisačko-moslavačka policija uhapsila je 59-godišnjeg Zdenka Bezuka, oca mladića koji je teško ranio policajca na zagrebačkom Markovom trgu, a potom izavršio samoubistvo, potvrđeno je iz Policijske uprave
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sisačko-moslavačka policija uhapsila je 59-godišnjeg Zdenka Bezuka, oca mladića koji je teško ranio policajca na zagrebačkom Markovom trgu, a potom izavršio samoubistvo, potvrđeno je iz Policijske uprave
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je skandaloznu vest u kojoj se navodi da je Crna Gora suspendovala emitovanje naše televizije na svojoj teritoriji u periodu od šest meseci.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom trećeg dana zvanične posete NR Kini, gde boravi na poziv kineskog predsednika Si Đipinga, održao predavanje na univerzitetu Ćinghua, a takođe je obišao Muzej Komunističke partije Kine, kao i fabriku Šaomi.
Zdravstveno stanje generala Vojske Republike Srpske Ratka Mladića je nepromenjeno, odnosno i dalje veoma loše, rekao je generalov sin Darko Mladić za RTRS.
Zamenik predsednika SRS-a Aleksandar Šešelj govorio je za Informer i tom prilikom istakao da ljudi koji stoje iza blokada, kriju se u drugom planu, dok u prvi red "guraju" decu.
Blokaderska čepulja Srđan Milivojević ponovo je pokazao pravo lice opozicije, ovoga puta gostujući u hrvatskim medijima, gde je brutalno udarao na sopstvenu državu i predsednika Srbije Aleksandar Vučić.
Ferrari je predstavio svoj prvi potpuno električni automobil pod nazivom "Luce" (Luće), model koji predstavlja novu eru za legendarnu italijansku marku, a koji će koštati više od 500.000 evra.
Danas, u toku dana, došlo je do drame na ulicama Zagreba kada je nepoznati muškarac skakao po automobilima na sred raskrsnice, a snimak se proširio društvenim mrežama.
Po nalogu dežurnog javnog tužioca Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu određeno je zadržavanje do 48 sati ruskom državljaninu D. K. (34) zbog sumnje da je izvršio krivična dela izazivanje opšte opasnosti i ugrožavanje sigurnosti.
Meštani zaječarskog sela Zvezdan šokirani su besmislenim ubistvom svog komšije Slađana M. (46) kojem je sinoć smrtonosne povrede naneo Zaječarac koji je uhapšen.
Branioci Darka Šarića oglasili su se saopštenjem nakon napuštanja sudnice danas tokom suđenje navodnom kriminalnom klanu Veljka Belivuka i Darka Šarića.
Film "Lepota poroka" spada među najboljim u srpskoj kinematografiji, a jedna od scena po kojoj je ostao upamćen je ona u kojoj je prikazan seks između Eve Ras i Petra Božovića.
Glumica Natalija Nataša Lučanin je devedesetih godina važila za jednu od najvećih zavodnica u Srbiji, a mnogi su je smatrali najlepšom Beograđankom koja se bavila glumom.
Pevač Isak Šabanović organizovao je promociju nove pesme pod nazivom "Moglo je biti gore", a ujedno je iskoristio priliku da najavi svoj prvi solistički koncert u karijeri koji je zakazan 5. decembra u MTS dvorani.
Pevačica Marina Visković otputovala je u Dubai odake je objavila fotografije i pokazala novi imidž, ali i skupoceni sat čija cena iznosi preko 20.000 evra.
Mlada pevačica Ana Jokić privukla je veliiku pažnju gledaoca u muzičkom takmičenju "Pinkove zvezde" i to najvećim delom atraktivnim izgledom i vrelim plesovima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar