NIKAKO DA SE DOZOVU PAMETI! Crna Gora ne odustaje od proterivanja ambasadora Srbije!
Podeli vest
Ministarstvo spoljnih poslova Crne Gore saopštilo je danas da neće povući odluku o proterivanju ambasadora Srbije u toj zemlji, Vladimira Božovića, javljaju crnogorski mediji.
Podsećanja radi, Srbija je juče odlučila da povuče prethodno donesenu recipročnu meru, kojom je ambasador Crne Gore u našoj zemlji, Tarzan Milošević, proglašen za "persona non grata".
Evropski komesar za proširenje Oliver Varheji pohvalio je na društvenoj mreži Tviter potez zvaničnog Beograda koji je povukao odluku o proterivanju crnogorskog ambasadora Tarzana Miloševića
29.11.2020
22:07
Ministarstvo spoljnih poslova Crne Gore, kao i evropski komesar Oliver Varhelji, kako navode, pozdravlja odluku Vlade Republike Srbije da odustane od proterivanja ambasadora Crne Gore u Srbiji, jer za to, poručuju iz MSP, nije ni bilo razloga.
Tarzan poštuje Srbiju
- Ambasador Tarzan Milošević predstavlja svoju zemlju poštujući Republiku Srbiju, ne mešajući se u njena unutrašnja pitanja, sa uzdržanošću prema zemlji domaćinu čak i onda kada se Crna Gora grubo vređala i ponižavala sa različitih adresa u Srbiji, crnogorski državni simboli skrnavljeni, a zbog toga reagovale i različite međunarodne adrese - saopšteno je iz MSP Crne Gore.
Foto: Informer
Ambasador Crne Gore u Srbiji Tarzan Milošević
- Za razliku od našeg, ambasador Srbije u Crnoj Gori, u kontinuitetu se mešao u unutrašnja pitanja zemlje u kojoj službuje, svojim interpretacijama istorije dovodeći u pitanje njenu samostalnost i nezavisnost, negirajući Rezoluciju Skupštine Crne Gore o nelegitimnoj Podgoričkoj skupštini, za koju se zna šta je predstavljala u našoj istoriji - ističu u saopštenju.
- Na ovo mu je iz Ministarstva spoljnih poslova više puta skrenuta pažnja, uz upozorenje da se radi o nedozvoljenom i nediplomatskom ponašanju prema zemlji domaćinu. Nažalost, uzalud i bez razumevanja - poručuju iz ministarstva.
Neće promeniti odluku
Zbog toga, kako dodaju, ova Vlada i Ministarstvo neće povući svoju odluku.
- Tim više što neshvatljiva izjava premijerke Ane Brnabić u stvari govori da je ambasador Božović zapravo prenosio i zvanične stavove srpske Vlade, što je potvrda i nastavak grubog mešanja u unutrašnja pitanja Crne Gore - stoji u saopštenju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pa naravno da nece promeniti odluku. Oni su ipak drzava, a i clanica NATO i moze im se, a ne ko ova druga strana koja je zamutila vodu pa sad kuka ko beba!
Jel ti jednu mesnu zajednici nazivas drzavom, ha ha ha ha ha, jednom sa Bio u Tom selu na letovanje I rekoh sebi nikad vise, a proslo je vise od 20 godina, kakav predsednik takva mesna zajednica, puna lopova I kriminalaca
Dali smo još jednu šansu da nas bednici sa juga još jače ošamare! Ako su gospoda iz vlasti bez trunke dostojanstva, narod nije i kao takav treba bolje rukovodstvo!
ovo sto je Srbija sad uradila pljunula je sama sebe ako si doneo odluku nema povlacenja jer sad ce ceo svet da nas voza kako hoce posto nemamo stav vec gore dole Srbijo ili cuti ili nepopustaj da nas gaze
Evropski komesar za proširenje Oliver Varheji pohvalio je na društvenoj mreži Tviter potez zvaničnog Beograda koji je povukao odluku o proterivanju crnogorskog ambasadora Tarzana Miloševića
Evropske cene gasa skočile za 30 odsto na trogodišnji maksimum nakon što je Iran pokrenuo napade na ključnu energetsku infrastrukturu širom Bliskog istoka.
Marko Stepanović i Srđan Jovanović, voditelji tajkunske Nove S, koji su besramno ismevali osmogodišnjeg dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte, koji boluje od Mojamoja bolesti, pokušavaju da sebe predstave kao žrtve.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Vlada Srbije produžila je zabranu izvoza nafte i naftnih derivata do 2. aprila 2026. godine. Uz to, država pušta i 40.000 tona dizela iz rezervi kao dodatnu meru za zaštitu tržišta.
Od 23. marta na portalu elektronske uprave počeće zakazivanje termina za testiranje i upis dece u prvi razred osnovne škole, najavio je direktor Kancelarije za IT i elektronsku upravu Mihailo Jovanović.
Cene mesa u Srbiji u narednim mesecima neće padati, a ponuda je trenutno stabilna, izjavio je sekretar Udruženja za stočarstvo Privredne komore Srbije (PKS) Nenad Budimović.
Još jedna velika i važna investicija u našoj zemlji. Naime, u Inđiji je danas obeležen početak radova na izgradnji Centra za inovacije japanskog proizvođača automobilskih guma Toyo Tires, poručio je ministar finansija Siniša Mali.
Viši sud u Zaječaru produžio je za još 30 dana pritvor Dejanu Dragijeviću i Srđanu Jankoviću, osumnjičenima da su 26. marta 2024. godine u Banjskom polju kod Bora ubili Danku Ilić (2).
M.L. (65) iz okoline Zrenjanina uhapšen je zbog sumnje da je ubio Ivana Vijoglavina (35), a prema nezvaničnim informacijama, Vijoglavin je ubijen tako što mu je prerezan grkljan.
Ivan Vijoglavin (36) nestao je 3. januara ove godine, a njegovo telo je nađeno 12. marta u Tisi. Dvojica muškarca uhapšeni su zbog sumnje da su ga ubili i telo bacili u reku, u nameri da prikriju tragove.
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Epl savetuje korisnike da prilagode osnovna podešavanja svojih Wi-Fi rutera kako bi poboljšali bezbednost i brzinu interneta. Fabrička podešavanja često usporavaju mrežu i čine je ranjivom na napade.
Mart je pravi trenutak da svoju baštu pripremite temeljno i promišljeno, korak po korak, a mi vam donosimo šest trikova uz koje će biljke bujati tokom proleća.
Starleta Stanija Dobrojević sletela je na aerodrom "Nikola Tesla" u Beogradu, kada je progovorila o svom ulasku u "Elitu", pa priznala da zbog rijalitija ne razgovara sa majkom.
Slavica Coka Ratković, bivša žena kompozitora Gorana Ratkovića Raleta, se ponovno obratila javnosti, nakon što je Ana Nikolić objavila papir kao navodni dokaz o tome da su Slavica i njen prvi muž, a Anin emotivni partner, i crkveno razvedeni.
Harmonikaš Miroljub Aranđelović Kemiš došao je na snimanje Pinkovih zvezda, gde menja suprugu Zoricu Brunclik, a oko vrata nosi burmu, koju na prst više ne može da stavi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar