
Tanjug/Dragan Kujundžić
ODUSTAĆEMO OD 9. JANUARA, KAD AMERI ODUSTANU OD 4. JULA! Dodik o osporavanju Dana RS: NASTAVIĆEMO DA SLAVIMO, SARAJEVO NEĆE DOMINIRATI NAD SRBIMA!
Srpski član i predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik rekao je da će Republika Srpska odustati od 9. januara kada Sjedinjene Države odustane od 4. jula
DODIK ZAČEPIO USTA UKRAJINCIMA, DOSTA VIŠE LAŽI! Evo šta je povodom "slučaja ikona" poručio ukrajinskom šefu diplomatije!

OGLASILA SE RUSIJA! Evo šta je cilj afere sa ikonom poklonjene Lavrovu!


Dodik je istakao da osporavanje tog praznika iz Sarajeva nije uspelo.
- Srbi proslavljaju 9. januar i nastaviće to da rade, kao što će Bošnjaci nastaviti neuspešno da ga osporavaju, nastojeći da internacionalizuju antipravo Ustavnog suda koji odluke ne donosi na činjenicama i pravu, već izlazeći iz kompetencija donosi politički motivisane odluke - naveo je Dodik u intervjuu za beogradsku Politiku.
Poručio je da bi bilo bolje da se Bošnjaci odreknu koncepta o zemlji kojom će da dominiraju.
On je rekao da je BiH suštinski i životno podeljena zemlja, što znaju i oni koji se prave da to ne vide, a da okretanje glave od istine nikad ne donosi rešenja i nikome ne koristi.
- Ne mislim da među nama treba praviti granice i kineske zidove, ali treba dopustiti narodima da upravljaju svojim resursima, a ne da u drugima vide opasnost, da decenijama strepe i podozrevaju stalno se boreći i sukobljavajući na toj relaciji, čime se zaludno iscrpljujemo i samo gubimo vreme - naveo je Dodik za beogradski list.
Pratite nas na društvenim mrežama
PROČITAJTE JOŠ
-
Tanjug | Utorak, 12. 01. 2021.
-
Tanjug | Subota, 09. 01. 2021.
-
Informer/Tanjug | Subota, 09. 01. 2021.
-
Tanjug | Petak, 08. 01. 2021.
predrag1609
17.01.2021. 11:08
Ma bravo Milorade kralju