KORONA DIVLJA U REGIONU, BROJ NOVOZARAŽENIH I PREMINULIH RASTE, dok zemlje uvode retstriktivne mere!
Podeli vest
Broj novozaraženih, hospitalizovanih i umrlih od posledica korona virusa u zemljama regiona i dalje raste, Severna Makedonija je najavila uvođenje restriktivnijih mera, ako se situacija ne stabilizcuje, u Kantonu Sarajevo je policijski čas produžen za dva sata i od večeras je na snazi od 21 do pet sati ujutru narednog dana, a u Crnoj Gori su brojevi na nivou prethodnih dana
Hrvatska treći dan za redom beleži više od 1.000 novozaraženih, što je za 45 odsto više u odnosu na prvih pet dana prošle sedmice.
U Mađarskoj je danas zabeležen crni rekord po broju preminulih od posledica korona virusa, u vreme kada je zdravstveni sistem u zemlji pod neviđenim pritiskom zbog naleta snažnog talasa pandemije, a danas se očekuje da stigne još doza kineske vakcine
17.03.2021
12:23
Od 6.552 testirana testa u Hrvatskoj je registrovano 1.112 novozaraženih i 17 preminulih pacijenata.
Slovenija je testirala 5.502 od kojih je pozitivno 937 osoba ili 17 odsto, dok je 10 pacijenata preminulo. Sedmodnevni prosek novozaraženih u Sloveniji je 776.
U protekla 24 sata u BiH, FBiH, Republici Srpskoj i Brčko distriktu, registrovano je nešto manje novozaraženih - 1.436, ali i manje testiranih uzoraka 3,762. Prijavljena su 42 smrtna slučaja, 15 manje u odnosu na juče.
Samo u FBiH testirano je 2.577 uzoraka, od kojih je 958 pozitivno, dok je 38 pacijenata preminulo, od kojih je samo u Kantonu Sarajevo čak 21 osoba.
Trenutno je u FBiH aktivno 12.775 slučajeva.
Foto: AP PHOTO
Republika Srpska je testirala 1.080 uzoraka na korona virus, 414 je novozaraženih, a preminulo je šest pacijenata.
U Brčko distriktu su registrovana 64 nova slučaja zaraze virusom korona, a testirano je 105 uzoraka.
U Crnoj Gori je u poslednja 24 sata registrovano 508 novopozitivnih slučajeva, od 2.134 testiranih uzoraka, a preminulo je šest pacijenata. Najviše novozarazenih je u Podgorici i Nikšiću - 153, odnosno 119.
Broj trenutno aktivnih slučajeva COVID-19 u Crnoj Gori je 8.319.
U Mađarskoj je ponovo prijavljen veliki broj smrtnih slučajeva od korona virusa - 213, a reč je, kako se nvodi, uglavnom o starijim osobama. Registrovano je 10.759 novozaraženih osoba. Broj aktivnih infekcija popeo se na 167.190, od kojih je hospitalizovano 10.264 osoba, a 1.174 je na respiratoru. I dalje najviše novozaraženih je u Budimpešti 105.024.
Bugarska je testirala 17.973 uzorka, od kojih je 4.008 novozaraženih, što je broj obolelih povećalo na 295.777.
Foto: pexels.com
Stopa pozitivnih u broju testiranih je 22,3 procenta. Aktivnih slučajeva je trenutno u Bugarskoj 51.919. Prijavljena su 102 smrtna slučaja, a ukupan broj umrlih od početka epidemije je 11.817.
Rumunija je testirala više od 38.000 uzoraka, od kojih je 5.593 novozaraženih.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Mađarskoj je danas zabeležen crni rekord po broju preminulih od posledica korona virusa, u vreme kada je zdravstveni sistem u zemlji pod neviđenim pritiskom zbog naleta snažnog talasa pandemije, a danas se očekuje da stigne još doza kineske vakcine
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić ponovo je iskoristio priliku da se, preko hrvatskih medija, obračuna sa sopstvenom državom i narodom, nastavljajući kontinuitet svojih političkih nastupa usmerenih isključivo protiv Srbije.
Na televiziji Pink završeno je prvo ovogodišnje izdanje emisije "Hit tvit". Voditeljka Verica Bradić sa svojim gostima analizirala je događaje koji su uzdrmali planetu.
Peta epizoda Exatlona Srbija bila je veoma napeta, kako na poligonu, tako i u redovima Plavih i Crvenih. Ipak, Plavi tim je odneo ubedljivu pobedu rezultatom 10:1.
U večerašnjim nominacijama u Exatlonu Srbija, borbu je izgubio Marko Milovanović, koji je ujedno prvi učesnik koji će napustiti najveći sportski rijaliti na svetu.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Danas se nastavlja suđenje četvorici pripadnika organizovane kriminalne grupe optuženih da su 29. januara 2021. godine, u Rakovici, na podmukao način ubili Zorana Uskokovića zvanog Skole.
Pre četiri godine, holandski istražitelji pronašli su deo plena ukradenog tokom spektakularne pljačke na sajmu umetnosti i antikviteta TEFAF, za koju se sumnjalo da su je izveli pripadnici grupe Pink Panteri iz Srbije.
Zoran Marjanović koji je optužen da je 2. aprila 2016. na nasipu u Crvenki kod Borče ubio suprugu, pevačicu Jelenu Marjanović, u petak bi posle skoro dva meseca ponovo trebalo da sedne na optuženičku klupu Višeg suda u Beogradu.
Glumica Olivera Viktorović (62) priznala je da je nudista i otkrila je da je to postala sasvim slučajno zbog zdravstvenih problema koje je imala sa jajnicima.
Pevačice Sabrina Salerno, Samanta Foks i Kim Vajld su osamdesetih godina važile za najveće seks bombe u svetu, a veliku popularnost imale su i u Srbiji.
Vlada Srbije donela je odluku o dodeli priznanja za vrhunski doprinos nacionalnoj kulturi, odnosno kulturi nacionalnih manjina, čime je 21 umetnik i kulturni radnik ostvario pravo na doživotno mesečno primanje u visini prosečne zarade, saopštilo je Udruženje dramskih umetnika Srbije.
Serija "Igra prestola" ("Game of Thrones") dobiće više nastavaka. Džordž R.R. Martin, po čijim knjigama je serija nastala, potvrdio je da HBO radi na novim projektima među kojima je i pomenuta hit serija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar