Depeše bivše muslimanske obaveštajne službe, koje su u posedu banjalučke „Alternativne televizije“ (ATV), pokazuju da je bivši komandant tzv. Armije BiH Naser Orić, inače u dokumentu označen kao A-101, smatran odgovornim za šverc, prostituciju i ubistva na području Srebrenice
Da ga razotkriju bila je namera i pred Orićevo gostovanje na tadašnjoj „TV Tuzla“ početkom 1996. godine, navodi portal, dodajući da je obaveštajna služba imala spremna pitanja za telefonsko uključenje tokom Orićevog gostovanja.
DPS Mila Đukanovića sinoć je građanima Crne Gore slao spiskove odbornika DF-a i Demokrata koje imaju prebivalište u Beogradu
11.04.2021
09:07
- Kada će A-101 Armiji BiH vratiti 28 kilograma zlata otuđenih početkom (tzv.) agresije iz fabrike ‘14. mart’ u Srebrenici? Poznato je da je A-101 držao kontrolu nad svim logističkim bazama, i zašto nije sprečio zloupotrebe u raspodeli humanitarne pomoći koja se umesto podele gladnom narodu prodavala na pijaci u Srebrenici? Zašto je A-101 izdao odobrenja pojedinim licima da u svako doba uzimaju hranu iz magacina dok su ostali stanovnici Srebrenice gladovali? - neka su od pitanja AID-a.
Tim povodom portal prenosi izjavu Milorada Kojića iz Centra za istraživanje rata koji je rekao da to potvrđuje da je Orić i kako je naveo, njegova banda koja je harala Srebrenicom i ubijala i Srbe, kao i pojedine Bošnjake koji nisu bili lojalni toj kriminalnoj strukturi u stvari vršila raspodelu, odnosno kasnije prodavala humanitarnu pomoć svom stanovništvu.
- A što se kasnije stavlja na teret Srbima - dodao je Kojić.
Depeše pokazuju i da Srebrenica nije bila demilitarizovana zona, jer je velikom količinom oružja gospodario, upravo, Naser Orić.
- Poznato je da je A-101 izdavao naređenja u vreme pada Srebrenice i kako obzirom na veliku količinu naoružanja Srebrenica se nije mogla odbraniti, kada A-101 zna šta je imao u magacinima i za koga je A-101 čuvao ili preprodavao? - stoji u depeši AID-a.
Kako se dodaje, tadašnja obaveštajna služba je za Orića bila pripremila i pitanja o ubistvima muslimana na području Srebrenice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
BorisDe
pre 4 godine
Srbi ne znaju da lobiraju i da ta istina dodje na videlo. Budimo iskreni, koliko smo mi pametni kao narod toliko smo i glupi. Lobiranje treba da bude jače i na večem nivoju i sa više veza i sa više finansija uloženo u to pa i u anonimni fond za eksekuciju zlohotnika našoj državi i odgovornima za bombardovanje i slično. To imaju čak i Izraelci i zašto ne bi mogli to da imamo i mi, da se npr. stave tajne poternice pa i medjunarodna lista za eksekuciju onih, što su bili odgovorni za bombardovanje Srbije ili su svojim lažima umanjivali i napadali Srbiju. Ali Srbija nema muda za to i znam, da i vi na Informeru ovo nećete da objavite jer nemate muda. To je ta srpska istina bezmudnih Srba.
BorisDe, nesto nisi razumeo, u sustini lobiranje u korist Srba uopste nije vredno, da li ti razumes da zapad ne zeli da cuje nase istine, da li razumes da mozes ti imati milione i milione niko nece pustiti srpsku pricu, pogotovo ne sada otkad su GAFAM poceli da sprovedu totalitarnu cenzuru. Molim te budi ozbiljan, i puste te naivne price oko "lobiranje", gotovo je vreme kada se lobiralo, sada je samo stvar politike i to ektremizan u politici, jos jednom NIKO NA ZAPADU ne zeli da cuje drugu pricu, niko nece prihvatiti srpske dokaze i to da objavi u novirama ili na sudovima, NIKO. To je realnost i sustina cele price. Ako to nisi razumeo onda ne znam sta ti kazem. Jedino lobiranje u korist Srba i Srbije, to je ono sto je radio Ivica Dacic, ali na drzavni nivou, preko diplomatije u drugim drzavam, ali preko medije i razne organizacije i sudovima, veruj lobiranje je samo pusta zelja. A to ti kaze neko koji zivi i rodjen je na zapadu.
Na Kosovu i Metohiji danas se održavaju vanredni izbori za skupštinu privremenih institucija samouprave, pošto nakon izbora održanih 9. februara vlada nije formirana.
Danas kako su i najavili blokaderi skupljaju potpise podrške za izlazak na izbore koji nisu ni raspisani. U nedostatku ljudstva možemo primetiti da im ne manjka državne imovine.
U nedostatku ljudstva, simpatizera i aktivista koji bi im dali siguran glas blokaderi pronalaze višak vremena za izvođenje bizarnih performansa širom Srbije.
Za razliku od 2025. godine, kada su građani Medijane ostali uskraćeni za doček Nove godine po julijanskom kalendaru, 13. januara 2026. godine, u parku Svetog Save, ispred Gradske opštine Medijana, nastupaće Ana Štajdohar.
Jedan od najjednostavnijih, ali i najpraktičnijih polovnih automobila jeste "nisan mikra" starijih generacija, čija se cena u oglasima kreće oko 450 evra.
Mnogi od vas se sećaju čuvene Milke Babović, koja je decenijama TV gledaocima velike Jugoslavije, tumačila takmičenja u umetničkom klizanju. Milka bi imala mnogo toga da kaže o Korneliji iz Subotice.
Policija u Novom Sadu i Vrbasu uhapsila je L. N. (25) iz okoline Vrbasa i L. M. (18) iz Novog Sada, zbog postojanja osnova sumnje da su učinili krivično delo ubistvo.
Posle godina teške borbe i medijskih spekulacija, ćerka glumca Aljoše Vučkovića uspela je da se izvuče iz pakla zavisnosti i započne potpuno novi život. Danas je majka i profesor.
Neke ljubavi traju koliko i kadar, a neke ostanu zauvek urezane u kolektivno sećanje. Domaće serije i filmovi doneli su parove čija je hemija bila jača od scenarija i veze koje su publiku naterale da navija, pati, veruje i pamti. Ovo su parovi koji su obeležili naše ekrane i postali više od fikcije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar