Možda nije u redu da Hrvatska svojata Nikolu Teslu, ali Srbija na to ima još manje prava, izjavio je danas predsednik Zoran Milanović povodom najava da će se lik ovog naučnika naći na hrvatsom evru i regovanja iz Srbije
- Tesla je proveo manje vremena u Srbiji nego ja u Oklaju danas. Tesla je Amerikanac, toliko su ga ozbiljno shvatali u Hrvatskoj i Beču da je pobegao u Ameriku. Hrvatska je s Teslom imala krizu identiteta i to je bila nejasna ljubav - rekao je Milanović novinarima tokom posete mestu Promina.
Rekao je i da je Srbija aerodrom u Beogradu mogla da nazove i po Brus Liju, jer, kako je kazao, on ima veze sa Sbijom koiko i Tesla, prenela je zagrebačka N1 tv.
Hrvatski premijer Andrej Plenković poručio je da su građani Hrvatske ti koji su sugerisali da na jednoj od kovanica budućeg evra bude i Nikola Tesla, i da oni nikoga nikome ne uzimaju
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Znaš kako te Savznici iz WW2 ujedinjeni u NATO paktu izbombardovaše da zaustave srpske genocidne fašiste, a šta da sada još slušaju kako ti fašisti negiraju svoj genocid?
Plenković se ruga Srbima zbog Tesle na evru, kaže da mogu kukat ali nemaju nikakav utecaj na hrvatsku odluku i da slobodno plaču Evropi da Hrvati svojataju svog građanina iz Smiljana. Toliko je Srbin da je Hrvatima izgradio prvu hidroelektranu u Everopi?
Samo ta činjenica je dovoljna da EU zatvori usta Srpskoj banci koja priča o srpskom nasleđu kojeg NEMA, a ne vidi tamo hrvatsko nasleđe...Teslu se svijata samo zbog pravoslavlja, a već preko 100g se ne pokazuje niti jedan njegov lični dokument u kojem piše koje je nacionalnosti? Sve mu je dokumente dala Hrvatska a i pasoš je izvadio u Zagrebu i 100% u svom zvaničnim dokumentima piše da je Hrvat, inače bi Dača mahao sa tim dokumentima ko sa lažnim povlačenjima priznanja Kosova?
Tesla i Smiljani su hrvatski jer je Oluja oduvala plan da budu srpski. Srbi kad uzmu Evro stavljaju jednu nacrtanu kap-suzu vekovnog srpskog mora, da ga imaju bar na kovanici, jer im ga maestralno izbiše iz glave 95g
MILANOVIC ZNA DA JE I SAM SRBIN A TO ZATASKAVA I JOS 400000 POKRSTENIH SRBA...DOCI CE VREME KADA CE IM PRORADITI SVEST TAKO DA CE USTASAMA BITI KASNO...OVO JE BILO SAMO PRVO POLUVREME UZ VELIKU NAKLONJENOST SUDIJA
Kad daješ odgovor na komentar pokušaj da ne vređaš.Ako misliš da si Hrvatica .grdno se varaš.Pročitaj knjigu prof. dok.Vojislava Šešelja gde su sada pravi Hrvati i kako su nastali ovi sadašnji.
Milanovića ne treba shvatiti ozbiljno. Tesla je sam izjavio ko je i kog porekla, dakle srpskog, tako da ovu Milanovićevu opasku treba shvatiti samo kao duhovitost u pokušaju, čemu je inače sklon.
Ma da , Tesla je u naj blizim kontaktima sa vama ustasama , tako sto ste mu pobili skoro svu familiju . A ti milanovicu nastavi da sluzis fasizmu to jedino i mozete , jer ako malo mrdnete sa te linije odmah ide pretnja da ce se obnoviti vasa uloga u II sv. ratu , tacnije ratna odsteta vam visi nad glavom i to ne jedna vec i ova za zadnja zlodela i proterivanje . Nemate vi kud sa djavolom ste tikve sadili pa dok vas ima razbijace vam se o glavu .Samo vam oci vire iz dupeta cetvrtog rajha .
postoji mnogo dokaza u celome svetu da su vatikan i krvatska pedofilske nacisticke zlocinacke institucije . Ali ne postoji nijedan dokaz da Tesla uopste ima ikakve veze sa hrvatskom posto Tesla je pravoslavne vere i otac mu je pravoslavni svestenik u pravoslavnom naselju gde zivi srpski narod A hrvatska je primitivna zaostala nacisticko ustaska rasisticka sredina . Hrvatska u vreme Tesle pravno ni administrativno nije ni postojala kao zakonodavna ili identifikaciona kancelarija , cak nio Hrvati tada nisu imali veze sa Hrvatskom a ne Srbi . To je bila Austrougarska. Pa cak i u Jugoslaviji svaki Srbin koji je zivio u Hrvatskoj nije imao niti ima u pravnom smislu bilo kakve zakonske , administrativne ili identifikacione veze sa ilegalnom kriminalnom novokompovanom nacisticikom kurvatskom vatikanskom pedofilskom drzavom. .
Aktivirati potomstvo Nikole Tesle da reaguje. Potrbna reakcija I udrzenja Licana I stanovnika opstine Smiljane takodjer. Javno objaviti spisak pobijenih clanova porodice Tesla od strane ustaskog rezima Hrvatske.
Kad bi on znao ko je Brus Li a o Nikoli Tesli, da ne pričam. Tesla sad njihov iz razloga interesa inače bi drukčije bilo. Pa Smiljani su i danas bez struje, sram te bilo.
Takva je cela srpska istorija, prodana vera za večeru sa Savom, ropstvo za kaznu od Boga, laganje, zlo, svojatanje i tuđe zemlje i mora i naučnika... Zokiju svaka čast, sve je rekao jednom rečenicom....Više od 1000puta su srpski mediji ponovili Srbima da je Tesla srpski, iako svi oni znaju da nema veze sa Srbijom, nego je hrvatski iz Smiljana...Kad bi svi bili nacionalisti i gledali nacionalnost, a ne državu koja te digla i školovala, e onda Amerika ne bi imala NITI JEDNOG naučnika, sem ako je on Idijanac, iz bilo kojeg plemana...logika.. Znaš kako te Savznici iz WW2 ujedinjeni u NATO paktu izbombardovaše da zaustave srpske genocidne fašiste, a šta da sada još slušaju kako ti fašisti negiraju svoj genocid?
Tesla i Smiljani su hrvatski jer je Oluja oduvala plan da budu srpski i.
Srbi kad uzmu Evro stavljaju jednu nacrtanu kap-suzu vekovnog srpskog mora, da ga imaju bar na kovanici, jer im ga maestralno izbiše iz glave 95g..Plenković se ruga Srbima zbog Tesle na evru, kaže da mogu kukat ali nemaju nikakav utecaj na hrvatsku odluku i da slobodno plaču Evropi da Hrvati svojataju svog građanina iz Smiljana. Toliko je Srbin da je Hrvatima izgradio prvu hidroelektranu u Everopi?
Samo ta činjenica je dovoljna da EU zatvori usta Srpskoj banci koja priča o srpskom nasleđu kojeg NEMA, a ne vidi tamo hrvatsko nasleđe...Teslu se svijata samo zbog pravoslavlja, a već preko 100g se ne pokazuje niti jedan njegov lični dokument u kojem piše koje je nacionalnosti? Sve mu je dokumente dala Hrvatska a i pasoš je izvadio u Zagrebu i 100% u svom zvaničnim dokumentima piše da je Hrvat, inače bi Dača mahao sa tim dokumentima ko sa lažnim povlačenjima priznanja Kosova?
Hrvatski premijer Andrej Plenković poručio je da su građani Hrvatske ti koji su sugerisali da na jednoj od kovanica budućeg evra bude i Nikola Tesla, i da oni nikoga nikome ne uzimaju
Glavni finansijer blokadera u Gornjem Milanovcu je vlasnik Fudbalskog kluba "Metalac", Dragoljub Vukadinović Vukadinac, čiji je sin redovni posetilac zgubidanskih okupljanja u tom kraju.
Rezultati razgovora Donalda Trampa i Si Đinpinga pokazuju da je Vašington sve bliži ideji da Ukrajinu posmatra kao deo ruske zone interesa, ocenio je bivši savetnik Leonida Kučme Oleg Soskin.
Borba za mandate i optužbe za lažnu podršku studentima sada je preraslo u otovoreni sukob na mrežama, i to direktno između opozicionih političara i njihovih medija.
Skandal koji trese engleski fudbal otvorio je mnogo ozbiljnije pitanje - ako je tajkun Dragan Šolak bio spreman da preko svog kluba učestvuje u špijuniranju rivala u jednoj od najstrože kontrolisanih sportskih liga na svetu, postavlja se pitanje gde je sve još bio spreman da pomera granice i krši pravila zarad interesa i profita.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom zvaničnom Instagram nalogu povodom dolaska Časnog pojasa Presvete Bogorodice i čestica Časnog krsta u Beograd, istakavši da ovaj događaj nosi istorijski značaj za celu zemlju.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U Srbiji više od 2.000 ljudi čeka na transplantaciju! Svi oni zavise od nečijeg "da" i dobre volje porodice da organe svog preminulog člana donira ljudima kojima od toga zavisi život.
Velika spasovdanska litija, povodom slave Grada Loznice, biće održana na praznik Vaznesenja Gospodnjeg, u četvrtak, 21. maja, najavila je Eparhija šabačka.
Italijansko letovalište Rimini od 16. maja uvodi strogu zabranu pušenja na plažama, ograničeno vreme za kupanje pasa i zabranu jednokratne plastike radi zaštite životne sredine.
Optužnicu protiv dvojice mladića za koje se sumnja da su učestvovali u ubistvu Cetinjanina Filipa Ivanovića 16. oktobra prošle godine u naselju Beograd na vodi nedavno je podiglo Više tužulaštvo.
Jedna od najznačajnijih ličnosti domaće muzičke scene, maestro Bojan Suđić, istaknuti dirigent, profesor na Fakultetu muzičke umetnosti i direktor Beogradske filharmonije, bio je gost emisije „Perspektive“ na televiziji K1.
Više od 130 predmeta koji su pripadali pokojnom američkom glumcu Metjuu Periju, legendarnom Čendleru Bingu iz kultne serije "Prijatelji", biće ponuđeno na velikoj aukciji 5. juna u Dalasu.
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
Rakuten Viber je lansirao novu eSIM uslugu namenjenu putnicima, koja je potpuno ugrađena u samu aplikaciju i može se koristiti bez dodatnih instalacija.
Za mnoge ljude putovanje avionom predstavlja prijatno i uzbudljivo iskustvo, ali turbulencije često izazivaju strah. Stručnjaci su otkrili pravila kojih treba da se pridržavate radi bezbednosti.
Na glamuroznoj proslavi rođendana i promociji novog albuma Katarine Grujić, pažnju prisutnih nije privukla samo slavljenica, već i nesvakidašnji performans koji je podigao atmosferu do usijanja.
Nakon procene psihijatra zaključeno je da pevač Sloba Vasić ne zahteva dalje zadržavanje na klinici "Laza Lazarević, te bi ovu ustanovu mogao da napusti već u petak.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar