DODIK SPREMA ŽESTOK ODGOVOR INCKU I ZAPADU: Vreme ističe, imate još malo... Srbi u RS traže zatvorske kazne za sve koji negiraju izveštaj Nezavisne komisije o genocidu u Srebrenici!
Vlasti Republike Srpske zatrpane su zahtevima građana da usvoji izveštaj Nezavisne komisije o genocidu u Srebrenici i da se svako ko bude negirao izveštaj te komisije kazni baš onako kako je Incko "propisao" u dopuni Krivičnog zakona BiH kojima se zabranjuje i kažnjava negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca
Podsetimo, Incko je odredio da se kaznom zatvora od šest meseci do pet godina kazni svako ko javno odobri, porekne, grubo umanji ili pokuša opravdati zločin genocida, zločin protiv čovečnosti ili ratni zločin utvrđen pravosudnom presudom.
Ipak, Banjaluka za sada neće ići na tako drastične mere, ali sprema žestok odgovor bahatom šefu OHR, ali i svima u međunarodnoj zajednici koji bi da na Srbe stave stigmu genocida.
U Republici Srpskoj je, u međuvremenu, pokrnuta peticija iza koje stoji Milorad Dodik, kao vid protesta protiv anticivilizacijske odluke Valentina Incka, njegov lični čin otpora prema takvoj odluci.
Dodik je za Srnu naglasio da je peticiju potpisao slobodno i s punom svešću o važnosti teme i trenutka i prepušta svima da slobodno odluče hoće li se svojim potpisom pridružiti njemu.
- Isto tako želim da podržim sve pojedince i organizacije koji će na bilo koji način pružiti otpor i dići glas protiv jednog tako nakaradnog akta na koji nije imao pravo ni izabrani, a kamoli neizabrani autoritet. Ako su to i peticije koje bi pokrenuli kao političke partije i to podržavam, jer smatram da ovo nije trenutak za partijska nadgornjavanja i da je ovo trenutak kada treba da pokažemo nacionalno jedinstvo - istakao je Dodik, prenosi RTRS.
On je porucio da predstavnici međunarodne zajednice u BiH imaju još malo vremena da reaguju, poništavajući Inckov osvetnički akt, i vrate kakvu takvu stabilnost u BiH.
- U suprotnom, Republici Srpskoj nije ostavljen izbor i neka se niko kasnije ne čudi koracima koje ćemo preduzeti. Mi za ovu situaciju ne snosimo nikakvu odgovornost, niti smo preduzeli bilo kakvu akciju u pravcu destabilizacije BiH. Sve što se dešava i što se može desiti biće reakcija. Mi kao narod i kao Republika Srpska moramo reći da je ovo poslednja linija odbrane našeg dostojanstva - ukazao je srpski član Predsedništva BiH.
Dodik je naglasio da odgovornost za ovu situaciju snose i oni koji bi da se operu od Inckovog akta, ako nisu učestvovali u Inckovoj ujdurmi, nisu je sprečili, a znali su za nju.
Poenta peticije koju je pokrenuo i prvi potpisao srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik, kojom se izražava stav o neprihvatanju zakona nametnutog od visokog predstavnika, ali i stav da se u Srebrenici nije desio genocid, uz uvažavanje svih žrtava, jeste da se svetu reprezentuje i mišljenje Srba koji žive u BiH.
Sama peticija, kako objašnjava za Sputnjik profesor međunarodnog prava Miloš Šolaja, nema pravno dejstvo ali zato ima jako političko dejstvo.
- Ovaj potez ima za cilj da se javnom mnjenju, dakle narodu u Republici Srpskoj da mogućnost da se izjasni o ovakvoj odluci Valentina Incka i imaće politički odjek na međunarodnoj sceni a ne samo na BiH - kaže Šolaja.
Prema njegovim rečima, peticija nema ograničenje što se tiče broja potpisa a kada se bude smatralo za potrebno ona može biti poslata na sve relevantne adrese u svetu.
- Nema tu jedne adrese: Savetu Bezbednosti UN, Savetu za implementaciju mira, Evropskoj uniji, dakle svakom ko je akter dešavanja u BiH -objašnjava profesor Šolaja.
U pravnom smislu, dodaje on, ova peticija kao i svaka druga, nema nikakva odraz ali je mnogo bitnije da se njom pokaže da u RS, odnosno u BiH, postoji drugačije mišljenje od onog u Sarajevu.
- Peticija će pokazati koliko su ljudi u Republici Srpskoj protiv nametanja stava visokog predstavnika i njegovih zakonskih rešenja i to je dobro, jer svet treba da zna da u BiH živi narod kome se nameće šta sme a šta ne sme da misli o određenim dešavanjima - objašnjava Šolaja.
Na internet platformi "ćange.org" pokrenuta je online peticija pod nazivom "Želimo da Milorad Dodik bude uhapšen i procesuiran", dva dana nakon što je srpski član Predsedništva BiH pokrenuo peticiju o neprihvatanju odluke odlazećeg visokog predstavnika Valentina Incka o zabrani negiranja genocida
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na internet platformi "ćange.org" pokrenuta je online peticija pod nazivom "Želimo da Milorad Dodik bude uhapšen i procesuiran", dva dana nakon što je srpski član Predsedništva BiH pokrenuo peticiju o neprihvatanju odluke odlazećeg visokog predstavnika Valentina Incka o zabrani negiranja genocida
Slučaj navodnog pretučenog i preminulog maloletnika iz Valjeva ponovo je dospeo u fokus javnosti nakon novih polemika na društvenim mrežama i optužbi koje prate smrt jednog policijskog službenika.
Brutalna kampanja dehumanizacije predsednika Srbije Aleksandra Vučića i njegove porodice dostigla je zenit, pošto se u sve uključila i tužiteljka u penziji Jasmina Paunović.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Vest da se devojčica Lana Rajčetić izgubila u letovalištu Nikiti u Grčkoj uznemirila je mnoge roditelje koji letuju sa decom, ali ih je istovremeno podstakla da se bolje informišu o tome kako treba reagovati u ovakvim situacijama.
Srbiju je u samo nekoliko dana pogodio niz nezapamćenih tragedija u kojima su život izgubila deca. Od utapanja, preko nesreća na putu, do kobnih trenutaka koji su zauvek promenili živote čitavih porodica, svaki od ovih slučajeva potresao je javnost.
Policija u Sloveniji uhapsila je Amira Uzunovića (39) iz Kaknja, osumnjičenog da je u mestu Vuhred nožem usmrtio svoju suprugu Zijadu (36). Amir se nakon zločina skrivao na raznim lokacijama, da bi se u utorak uveče sam vratio pred zgradu u kojoj je počinio zločin, gde su ga policajci uočili i odmah mu stavili lisice na ruke.
Hapšenje bosanskog begunca Mirnesa Ribića, za kojim je policija danima tragala zbog bekstva iz Kazneno-popravnog zavoda Kozlovac u Tuzli, gde je izvršavao zatvorsku kaznu, ponovo su u centar pažnje javnosti stavili slučajeve u kojima su begunci uspevali da danima i mesecima, pa i godinama uteknu policiji.
Rešenjem sudije za prethodni postupak Višeg suda u Zrenjaninu, određen je pritvor do 30 dana R. P. (23) iz Čente, zbog sumnje da je ispalio više hitaca iz pištolja prolazeći ulicom, i time ugrozio bezbednost svojih sugrađana.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Tražite biljku koja će ulepšati balkon ili dvorište, a ne zahteva mnogo nege? Kadifica je poznata po tome što odlično podnosi sunce, sušu i visoke temperature.
Pred polazak na odmor većina nas misli šta da spakuje u kofer, da li će to biti dovoljno i da li su putna dokumenta na mestu. U žurbi vrlo često zaboravljamo i šta ostavljamo za sobom u kući, a ovaj mali podsetnik poslužiće vam da ne napravite neku grešku koja može skupo da vas košta.
Pevačica Ivona Negovanović Cuca (36) u narodu poznatija kao "Šabanova Cuca" pokazala je svog vremešnog muža, ali i kako provodi vreme sa njim u Turskoj.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić je na svom Instagram profilu objavio žestoku poruku bez zadrške, budući da je razočaran što se njegova porodica grlila i ljubila sa Stanijom na žurci povodom kraja Elite 9!
Momenat kad svekar Maje Marinković Mustafa Durdžić roni muške suze za bivšom snajkom Stanijom zapalio je mreže, a pritrčale su i Asminova majka i sestra da je zagrle!
Lea Milenković, ćerka pevačice Jasne Milenković Jami, raspalila je maštu najnovijim objavama u kupaćem, ali i pokazala da je trenutno na romantičnom putovanju sa dečkom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.