• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Mediji/Informer

29.01.2020

21:31

Nije tačno da “još tri zemlje napuštaju EU” (ISPRAVKA)

Vesti

Nije tačno da “još tri zemlje napuštaju EU” (ISPRAVKA)

Podeli vest

Lično mišljenje koje je iznio Nigel Farage, predsjednik Brexit stranke, u naslovima nekoliko portala je predstavljeno kao činjenica.

Govoreći u Evropskom parlamentu u sredu, Najdžel Faraž lider stranke Brekit je rekao da ako Bregzit upola uspe, “ove institucije neće biti ovde u roku od deset godina”.
Faraž je rekao da će nastaviti kampanju “širom Evrope” protiv EU u narednim mesecima i godinama i identifikovao je tri zemlje – Italiju, Dansku i Poljsku – kao one koje će najverovatnije sledeće napustiti EU.

Farage je dakle rekao da će nastaviti svoju anti-EU kampanju i da predviđa da će Italija, Danska i Poljska sljedeće napustiti EU. S obzirom da ova izjava, koja predstavlja lično mišljenje, u naslovima portala Intermagazin i Infopres predstavljena kao činjenica, oba članka ocjenjujemo kao klikbejt i dezinformaciju.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Vlado

pre 5 godina

Evropska unija nikome ne treba, samo Nemačkoj i Francuskoj da ucenjuju ostale države. Kakva zajednička spolja politika, odbrana i prenošenje suvereniteta na birokrate u Briselu? To je totalna budalaština! Treba napraviti samo ono, što je od početka bila a to je ekonomska zajednica (EEZ) i ništa više. Engleze ne volim, ali su u pravu.

Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo
Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo

Nakon što je krajem prošle godine, tokom protesta u Botunu u Crnoj Gori, priveden Milan Knežević, predsednik DNP i dosledni borac za prava Srba u Crnoj Gori, usledio je novi udarac na Srbe u Crnoj Gori nakon što je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović pokrenuo disciplinski postupak i doneo rešenje o suspenziji lidera Slobodne Crne Gore i rukovodioca gradske Službe za građane Vladislava Dajkovića, još jednog borca za prava Srba, a sve zbog pružanja podrške građanima na prostestu u Botunu!

12.01.2026

21:39

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Serija "Adolescencija" dobija nastavak
Showbiz

Serija "Adolescencija" dobija nastavak

Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.

12.01.2026

15:22

Magazin

Džet set