DRAMATIČNO PREDVIĐANJE KINESKOG STRUČNJAKA: Ovo je tek početak, evo kada nas čeka drugi UDAR KORONE!
Podeli vest
Čovečanstvo neće moći u potpunosti da izađe na kraj s pandemijom virusa korona ovog leta, a u novembru je moguć novi talas obolevanja
Ipak drugi talas neće biti toliko ozbiljan, piše portal "Huankajo" pozivajući se na reči šefa infektivnog odeljenja šangajske bolnice "Huašan", eksperta za lečenje KOVID-19 Džana Venghuna.
U Kini je u nedelju zabeleženo 108 novih slučajeva virusa Covid-19, što je najveći broj novoobolelih u proteklih šest nedelja, a najveći broj slučajeva registrovan je kod osoba koje su se vratile iz inostranstva
13.04.2020
11:13
- Posle novembra susrešćemo se sa ozbiljnim izazovom, smatram da sledeći talas epidemije može da se dogodi otprilike u novembru - izjavio je ekspert.
On je rekao da je bolest počela je da se javlja u zemljama Južne Amerike, Afrike i Jugoistočne Azije, zbog čega, prema postojećem matematičkom modelu, ovog leta nećemo moći u potpunosti da se rešimo tog virusa, a kada dođe zima – ponovo će svi sedeti kod kuće.
S tim u vezi, Venghun je istakao da, zahvaljujući iskustvu koje su mnoge zemlje stekle za vreme trenutnog epidemiološkog talasa, posebno u oblasti dijagnostike, sledeći talas epidemije neće biti toliko opasan.
- Međutim, zemljama koje nemaju dovoljno medicinskih resursa verovatno će biti teško da prežive sledeću zimu, među njima su Afrika i Južna Amerika - ocenio je ekspert.
Prema njegovim rečima, kontrola nad epidemiološkom situacijom u svetu ne zavisi od Kine, SAD ili Evrope – već od toga kako sa epidemijom mogu da se nose upravo zemlje koje su najmanje sposobne da je kontrolišu.
Širom sveta od novog korona virusa obolelo je 1.853.505 osoba, preminulo je više od 114.000, a ozdravilo je više od 423.000 ljudi, prenosi sajt Vorldometer.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Kini je u nedelju zabeleženo 108 novih slučajeva virusa Covid-19, što je najveći broj novoobolelih u proteklih šest nedelja, a najveći broj slučajeva registrovan je kod osoba koje su se vratile iz inostranstva
Specijalizovani medicinski avion iz Norveške upućen je ka poljskoj bazi u Žešovu radi hitne evakuacije ranjenih nakon raketnog udara u Poltavi, među kojima se, prema dostupnim informacijama, nalaze i strani vojni instruktori.
Planovi administracije predsednika SAD Donalda Trampa za vojnu eskalaciju prema Iranu naglo su zakočeni, a ključnu ulogu u tome, kako tvrde analitičari, odigralo je tržište američkih obveznica koje je reagovalo alarmantno na mogućnost šireg sukoba.
Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke, se oglasio za Informer TV nakon što su ga na graničnom prelazu u Hrvatskoj višesatno zadržavali i maltretirali.
Nekadašnja hrvatska novinarka Mirjana Hrga ponovo je u centru pažnje nakon što su se na društvenim mrežama pojavila podsećanja na njene nastupe iz vremena NATO agresije 1999. godine.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
U Srbiji se danas očekuje promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima, a posle podne u brdsko-planinskim predelima moguća je retka pojava slabe i kratkotrajne kiše. Najniža temperatura biće od 1 do 7 stepeni, a najviša od 15 do 20.
Mađarska vlada je predložila uredbu kojom se izgradnja naftovoda Mađarska-Srbija i prateće infrastrukture proglašava prioritetnim investicionim projektom.
Kosta K. koji je u Ribnikaru ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja, danas bi trebalo da svedoči u sudskom postupku koji se vodi protiv njegovih roditelja, a Vladimira Kecmanovića je marica dovela u Specijalni sud.
Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Beranama saopštilo je da je određeno zadržavanje do 72 sasta za S. M., osumnjičenom, za krivično delo nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici.
Prošla je tačno 32 godina od kada je Romeo Savić (24), poznat kao beogradski Robin Hud i "kralj podzemlja" sa Voždovca, pronađen mrtav ispred svog stana. Njegova smrt 8. novembra 1994. godine i dalje je obavijena misterijom.
Policija u Beogradu, po nalogu Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsila je K. R. (22), zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje opšte opasnosti.
Nova, originalna i crnohumorna romantična komedija reditelja Kristofera Borglija "Drama", stiže u domaće bioskope u sredu, 1. aprila 2026. godine, u distribuciji BLITZ filma.
Ministar kulture Nikola Selaković istakao je u Matici srpskoj na zasnivanju "Poklon biblioteke Rusije" i otvaranju izložbe "Ruske diplomate i srpska borba za nezavisnost 1876. godine" da ovaj značajan kulturni događaj na najjači način svedoči o snazi saradnje, međusobnog poštovanja i trajnih duhovnih veza između dva naroda.
Povodom Svetskog dana pozorišta u petak 27. marta 2026. godine Atelje 212 otvara svoja vrata za sve zainteresovane, sa željom da naša publika otkrije i upozna poznate i nepoznate prostore pozorišta.
Jutjub eksperimentiše sa novom funkcijom pod nazivom "Discover videos with Previews", koja korisnicima omogućava da pre otvaranja videa zavire u ključne delove sadržaja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar