ŠOK! NAORUŽANI GRAĐANI SE ODVOJILI OD AMERIKE, IMAJU SVOJU VOJSKU I POLICIJU… Usred SAD stvorena "Autonomna zona"!
Podeli vest
Amerikanci su sami sebi napravili ono što su decenijama pravili zemljama i narodima koji im nisu bili po volji ili us im stajali na putu. Stvorili su "Autonomnu zonu Sijetl" i prodemonstrirali kako se unutar SAD može efikasno koristiti nasilje za političke ciljeve
Vodeži list američkog biznis-novinarstva The Wall Street Journal opisao je "Autonomnu zonu Sijetl" kao teritoriju na kojoj se ne primenjuju američki zakoni i nad kojom nisu nadležne ni policija SAD ni administracija Donalda Trampa.
Kanadski premijer Džastin Trudo objavio je danas da su se Kanada i Sjedinjene Države složile da za još 30 dana, do 21. jula, produže restriktivne granične mere koje su već na snazi
16.06.2020
18:06
Formiranje zone poznate i pod skraćenicom CHAZ (Capitol Hill Autonomous Zone) počelo je nakon što je gradonačelnica Sijetla Dženi Derkan naredila policiji da napusti deo grada oko policijske stanice pred kojom je bilo poprište sukoba između policije i demonstranata.
Učesnici protesta su odmah zauzeli i susedni park, a policijskoj stanici promenili ime u Seattle's People's Department.
Među demonstrantima je i useljenik iz Etiopije Fekadu Ibibesi koji je američkim novinarima rekao: "Ako nema policije -nema problema".
Prema pisanju The New York Post, oko šest blokova zgrada, koje se nalaze u blizini policijske stanice, podignute su barikade. Na jednoj tabli je napisano "Ulazite u Capitol Hill Zone", a na susednoj "Izlazite iz Sjedinjenih Država".
Unutar zone se kreću naoružane patrole, a vedeću ulogu u njenom formiranju odigrali su radikalni i naoružani aktivisti Demokratske partije. Sama zona je u funkciji slabljenja i rušenja Trampove vlasti.
Da nije tako, svi vodeći američki mediji već danima bi zahtevali potpuno uništenje te "separatističke enklave". Sa upotrebom jurišne policije, a i Oružanih snaga SAD - ako zatreba.
Uostalom, na strani demonstranata su i gradonačelnica Sijetla i guverner države Vašington.
"Zonaši" su već objavili: "Policijsku upravu u Sijetlu i slične strukture nije moguće reformisati. Zato tražimo njihovu likvidaciju. Zahtevamo da Gradsko veće ukine policijsku upravu, a gradonačelnik da joj oduzme sredstva. Ovo znači likvidaciju 100 odsto finansiranja, uključujući i penzije za policiju Sijetla. Zahtevamo i zabranu Federal Migration Service i reviziju slučajeva svih pripadnika rasnih manjina koji trenutno izdržavaju zatvorske kazne za nasilna krivična dela. Reviziju treba prepustiti porotnicima regrutovanim iz zajednica rasnih manjina".
Uspeh ove komune u Sijetlu je već očigledan.
The Wall Street Journal je objavio da je Gradsko veće pristalo da direktno uloži najmanje 100 miliona dolara u manjinske zajednice i da stvoriti neku vrstu "crne komisije" za pregovore sa demonstrantima.
Foto: Reuters
Nije jasno ko je glavni u "Autonomnoj zoni", ali se kao jedan od vođa ovog "ostrva rasne i socijalne pravde" u SAD pominje "reper i politički aktivista" Raz.
Za njega se tvrdi da je oko sebe okupio naoružane prijatelje i poznanike, da preko njih učvršćuje vlastiti autoritet i uspostavlja red, čak i da lično patrolira teritorijom „komune" sa pištoljem u rukama.
Trenutna situacija je katastrofa za autoritet federalnih vlasti i Donalda Trampa.
Mnogim Amerikancima, koji sa sigurne distance posmatraju šta se dešava u Sijetlu, nije jasno zašto je u tom gradu nemoguće uspostaviti red snagama federalnih struktura sile.
Možda je republikancima za izbornu kampanju potrebno da biračima nude izbor: ili Tramp (sa svim njegovim nedostacima), ili Sijetl.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
spasitelj
pre 5 godina
bravo momci , e sad indijanci i meksikanci da stvore paramilitarnu vojsku i proglase nezavisnost , takodjer kineske cetvrti da naprave svoje bezbednosne snage i proglase novu istocnu nezavisnu federaciju . Proterati amerikance i sve naftase iz texasa u saudijsku arabiju bas kao sto su oni proterali srbe iz Krajine , i na kraju bombardovati Vashington jer ugrozava osnovna ljudska prava crnaca i belaca sirom sveta . Poslati mirovnu misiju i ujedinjene komunisticke bezbednosne snage da osiguraju americka plemenska otcepljenja i raspad Amerike . Zabraniti dolar i poceti printati zapadni dinar , zaduziti amerikance , dati im kredite u zapadnim dinarima i poslati nase ljude srpske nacionalne investitore da privatizuju americku zemlju , industriju , energetskle resurse i zaposliti amerikance da rade tri posla na dan u interesu Srbije .
Kanadski premijer Džastin Trudo objavio je danas da su se Kanada i Sjedinjene Države složile da za još 30 dana, do 21. jula, produže restriktivne granične mere koje su već na snazi
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Kako nezvanično saznajemo, troje tužilaca su u ime gubitnika na jučerašnjim tužilačkim izborima podnela gotovo identična tri prigovora na izborni proces tražeći od Visokog saveta tužilaštva (VST) da poništi jučerašnje izbore.
Zamenik glavnog urednika Informera Dejan Vukelić prokomentarisao je posetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednice Narodne skupštine Ane Brnabić Kazahstanu, odnosno Danskoj.
Bivši predsednik i nekadašnji premijer Crne Gore Milo Đukanović saslušan je u Specijalnom državnom tužilaštvu u okviru istrage koja je protiv njega pokrenuta jer Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK), navodno, nije prijavio ručne satove vredne do 225 hiljada evra, saznaje portal Adria.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Instagram, povodom prisustva na svečanoj večeri u Budimpešti, uoči sutrašnje Konferencije predsednika parlamenata Jugoistočne Evrope.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Kazahstanu, izjavio je danas u Astani da je sa predsednikom Kazahstana Kasimom Žomartom Tokajevim razgovarao o saradnji dve zemlje u brojnim oblastima.
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Na društvenoj mreži TikTok pojavila se opasna igra Izazov "Paracetamol", u kojem se mladi takmiče ko će uneti veće količine ovog leka!? Ovaj opasni trend širi se najviše među školskom decom, koja žele da završe kod lekara i tako izbegnu odlazak u školu.
Srbija ove godine ima dva predstavnika u finalu 12. "International Medis Awards for Medical Research", prestižne regionalne nagrade koju često nazivaju i medicinskim Oskarom.
Otac dečaka koji je ranjen 3. maja 2023. u jezivom masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" svedočio je u sudnici Višeg suda u Beogradu, u postupku koji se vodi protiv Vladimira i Miljane Kecmanović. On je detaljno govorio o tome kako je zločin kom je njegov sin svedočio, zauvek promenio njegov život i odrastanje.
Sud u belgijskom gradu Dendermonde osudio je Sanija Al Murdu, jednog od vođa "škaljarskog klana", na 15 godina zatvora zbog međunarodne trgovine kokainom.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, scenaristkinja Aleksandra Kostadinović i književnik Ranko Gojković govorili su o ljubavnicima Katarine Veliike i tome da li je baš sve istina ili su stvari malo preuveličane.
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Tumačenja zvezda ukazuju da od 27. februara dolazi do popuštanja zastoja kada je reč o novcu. Bikovi, Škorpije i Ribe bi mogli posebno da osete olakšanje kroz isplate koje su kasnile, nove prilike ili iznenadne dobitke.
Brz, ukusan i posan obrok dolazi iz jednostavne kombinacije pirinča, sočiva i spanaća. Gotov je za samo 15 minuta i savršen je za dane posta ili lagani biljni ručak bez komplikacija.
Jedan od najnovijih hitova je tzv. "metoda činije" - trik za kovrdžavu kosu koji je osvojio društvene mreže i još ne pokazuje znake opadanja popularnosti.
Nakon što se proširila vest da se estradni par Đole i Vesna Đogani razvode, internetom je krenula da kruži fotografija sa njegovog prvog venčanja sa pevačicom Slađom Delibašić.
Kubanac Lisdian Abreu De La Rosa privukao je najviše pažnje u "Zvezdama Granda", a velika podrška mu je Dara Bubamara, koja je napravila haos dok je nastupao.
Pevačica Ana Nikolić oglasila se na Instagramu nakon što je javnost saznala da je Ivica Dačić primljen na Kliniku za pulmologiju sa obostranom upalom pluća.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar