Evropska unija produžila je na godinu sankcije Rusije u okviru politike nepriznavanja ujedinjenja Krima sa Rusijom 2014. godine, navodi se u saopštenju Saveta EU
U dokumentu se navodi da su sankcije produžene do 23. juna 2021. godine. Odluka saveta će bit objavljena u najskorije vreme u Zvaničnom časopisu EU, nakon čega će stupiti na snagu.
Tela četiri osobe pronađena su u stanu jedne moskovske zgrade, odakle se ranije čula pucnjava, saopštila je portparolka Istražnog komiteta Moskve Julija Ivanova
18.06.2020
16:35
Takođe se ističe da EU i dalje ne priznaje ujedinjenje Krima i Rusije.
Ambasadori zemalja-članica EU su 11. juna dogovorili produženje sankcija Rusiji zbog Krima.
Individualne sankcije protiv državljana Rusije i Ukrajine uvedene su u martu 2014. godine i od tada se redovno produžavaju za po šest meseci.
U Savetu EU podsećaju da mere podrazumevaju ne samo zamrzavanje fondova već zabranjuju i davanje sredstava i obezbeđivanje drugih ekonomskih resursa za 175 osoba i 44 entiteta koji se nalaze na evropskom spisku za sankcionisanje.
Pored ovih mera, u Briselu podsećaju da je EU kao odgovor na krizu u Ukrajini uvela ekonomske sankcije koje se odnose na određene sektore ruske ekonomije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tela četiri osobe pronađena su u stanu jedne moskovske zgrade, odakle se ranije čula pucnjava, saopštila je portparolka Istražnog komiteta Moskve Julija Ivanova
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je usred prvog Kolegijuma naše televizije pozvao političara Vladana Đokića, koji bi trebalo da bude rektor Beogradskog univerziteta, a u stvari je njegov uzurpator.
Proglasovci milioneri, na čijem je čelu blokader Dragan Bjelogrlić, žickaju pare od Srba iz dijaspore za svoju antisrpsku kampanju, o čemu je Informer već pisao, međutim, sada su objavljeni detalji ove njihove sramne akcije, kao i basnoslovan iznos koji traže.
Predsednik stranke Srbija centar (SRCE) Zdravko Ponoš gostovao je u blokaderskoj emisiji "Utisak nedelje" i prilikom gostovanja, u više navrata, pokao je nesigurnost u njihovu pobedu na izborima, a prema plenumaskoj listi je sve vreme pokazivao prezir.
Marko Tomić, blokader koji je juče u Lazarevcu priveden nakon zastrašujućeg incidenta u kojem je satarom nasrnuo na aktiviste SNS, oglasio se danas po izlasku iz suda. On je iskoristio priliku da iznese niz laži u svoju odbranu, ali fotografije i snimci sve govore.
Mladen Nenadić, glavni tužilac Tužilaštva za organizovani kriminal, poslušnik glavne tužiteljke Zagorke Dolovac i jedan od glavnih šrafova odmetnutog pravosuđa, našao se u centru novih optužbi koje dolaze iz samog pravosuđa, a koje bacaju ozbiljnu senku na njegove odnose sa najbližim saradnicima i komunikaciju sa međunarodnim strukturama.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić izjavio je danas da je sa podsekretarkom Sjedinjenih Američkih Država za javnu diplomatiju Sarom B. Rodžers razgovarao o unapređenju saradnje Srbije i SAD, učešću SAD na izložbi Ekspo 2027 u Beogradu, jačanju veza među građanima i regionalnom povezivanju na Balkanu.
Poslanik SNS Nebojša Bakarec reagovao je povodom novog napada na porodičnu kuću Dragana J. Vučićevića u selu Šarenik kod Ivanjice, ocenjujući da je reč o nastavku terora blokadera i opozicionih fašista.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović očekuje novi predlog MOL-a u vezi sa Naftnom industrijom Srbije u najkraćem mogućem roku.
Od 1. jula, redizajnirani srpski pasoš ulazi u punu primenu. Novi pasoš biće sa modernijim dizajnom, unapređenim zaštitnim elementom i burgundi nijansom na koricama.
Po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, D.B. je uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.
Stanovnici i vlasnici okolnih splavova na reci Savi kod Umke, gde već satima traje potraga za mladićem Jovanom T. (29) koji se navodno utopio dok je bio na proslavi 18. rođendana, tvrde da sa ovim lokalom već dugo imaju probleme zbog čestih žurki koje traju do ranih jutarnjih sati.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar