(UZNEMIRUJUĆE!) PAKAO! Jermeni objavili SNIMKE BRUTALNIH NAPADA na AZERBEJDŽANSKE TRUPE!
Ministarstvo odbrane Jermenije objavilo je snimke napada snaga Nagorno Karabaha na azerbejdžanske trupe
29.09.2020
09:04
Vesti
Na kontakt liniji u Karabahu nastavljaju žestoke borbe saopštilo je Ministarstvo odbrane Azerbejdžana. Sa druge strane, Ministarstvo odbrane Jermenije javilo je da je jermenska vojska tokom jutarnje bitke uništila azerbejdžanska oklopna vozila, ali i oborila njihov helikopter
Portparolka Stepanjan je rekla da je najava primene oružja velikog dometa uslovljena činjenicom da azerbejdžanske snage koriste teške raketne lansere, artiljeriju krupnog kalibra i sisteme "Smerč".
15:00 - Azerbejdžan: Jermenska strana od početka konflikta usmrtila 11 civila, a ranila 33
Jermenska strana je artiljerijskim gađanjem po teritoriji Azerbejdžana od početka konflikta usmrtila 11 civila, a ranila 33, saopšteno je iz azerbejdžanskog Generalnog tužilaštva.
Azerbejdžan optužuje jermensku stranu da se granatiranje škola, stambenih objekata, bolnica, vrtića i administrativnih objekata i dalje nastavlja.
Pored toga, navodi se u saopštenju, tokom granatiranja jermenske strane oštećeno je 65 stambenih objekata, kao i pet drugih civilnih zdanja.
Iz Tužilaštva dodaju da je upravo iz tog razloga azerbejdžanska vojska i pokrenula veliku vojnu kontraofanzivu duž celog fronta.
14.15 - Baku preti uništavanjem jermenskih S-300
Oružane snage Azerbejdžana uništiće protivvazdušne raketne sisteme S-300 jermenskih Oružanih snaga koji se kreću ka Karabahu, izjavio je portparol Ministarstva odbrane zemlje pukovnik Vagif Dargahli.
„Prema našim obaveštajnim podacima, protivvazdušni raketni sistemi S-300 koji pokrivaju vazdušni prostor Jerevana povučeni su sa borbene dužnosti i kreću se prema okupiranim teritorijama (Nagorno-Karabahu). Izjavljujemo da ih čeka sudbina uništene vojne tehnike jermenske vojske u Nagorno-Karabahu. Poslednje borbe još jednom pokazuju da je mit o nepobedivosti jermenske vojske neosnovan“, rekao je Dargahli.
13.50 - Sve izjave o vojnoj podršci Jermeniji ili Azerbejdžanu dolivaju ulje na vatru u sukobu između ovih zemalja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
- Kremlj, pre svega, polazi od potrebe za što skorijim prekidom vatre i borbenih dejstava. Sve izjave o bilo kakvoj vojnoj podršci ili vojnim aktivnostima nedvosmisleno dolivaju ulje na vatru. Mi smo kategorički protiv toga i ne slažemo se sa takvom postavkom problema - odgovorio Peskov na pitanje da li Kremlj razmatra mogućnost vojne podrške Jermeniji, na primer, preko ODKB-a.
Zaoštravanje sukoba u Nagorno-Karabahu je tema za duboku analizu i raspravu u okviru Organizacije Dogovora o kolektivnoj bezbednosti, dodao je Peskov.
Foto: Reuters
- Trenutna situacija, trenutna borbena dejstva na liniji dodira teme su za duboku analizu u okviru organizacije i, naravno, za moguću diskusiju u organizaciji. Što se ostalog tiče, uzdržaću se od bilo kakvih komentara, samo na osnovu toga što je ovo izuzetno osetljivo pitanje gde svi treba da budu apsolutno oprezni - precizirao je portparol.
Peskov je dodao i da je Rusija u stalnom kontaktu sa Azerbejdžanom, Jermenijom i Turskom u vezi sa situacijom u Nagorno-Karabahu.
- Prikupljamo sve informacije o onome šta se dešava na liniji dodira. Pažljivo pratimo sve novosti, analiziramo situaciju i koristimo to znanje za formiranje našeg budućeg stava, određivanja daljih koraka zajedno sa našim partnerima u grupi OEBS-a - objasnio je Peskov novinarima.
Foto: Reuters
Rusija poziva partnerske zemlje, uključujući Tursku, da pomognu da se sukob između Jermenije i Azerbejdžana vrati u političko-diplomatske tokove, dodao je Peskov.
- Pozivamo sve zemlje, posebno naše partnere kao što je Turska, da učine sve kako bi ubedili suprotstavljene strane da prekinu vatru i vrate se na mirno rešenje ovog dugotrajnog sukoba političkim i diplomatskim sredstvima - istakao je Peskov.
U utorak je turski ministar spoljnih poslova Mevlut Čavušoglu izjavio da je Turska spremna da podrži Azerbejdžan i za pregovaračkim stolom i na bojnom polju.
13:30 - Jedan civil poginuo je u granatiranju jermenskog Vardenisa na granici sa Azerbejdžanom, navodi se u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Jermenije.
- Oružane snage Azerbejdžana izvele su napad na vojnu i civilnu infrastrukturu rejona Vardenis, čija meta je bilo civilno stanovništvo, usled čega je poginuo jedan civil - navodi se u saopštenju objavljenom na Fejsbuku Ministarstva.
Ministarstvo smatra da Azerbejdžan, "ignorišući pozive međunarodne zajednice o okončanju ratnih dejstava, uz aktivnu podršku Turske, proširuje zonu borbenih dejstava, uključujući u nju i teritoriju Jermenije. Jermenija i Arcah (Karabah) daće srazmeran odgovor na pokušaje Azerbejdžana da ugrozi mir i bezbednost u regionu", ističe se u saopštenju ministarstva.
13.00 - Turski ministar spoljnih poslova Mevlut Čavušoglu izjavio je da Turska podržava Azerbejdžan i da će i dalje biti uz Azerbejdžan. Više o tome čitajte OVDE.
10.10 - Tokom borbi u Nagorno-Karabahu jermenske oružane snage oborile su azerbejdžanski helikopter, izjavio je portparol Ministarstva odbrane Arcrun Ovanisjan.
„Naši su upravo oborili helikopter. Verovatno helikoptere“, napisao je Ovanisjan na svojoj Fejsbuk stranici.
Potparol jermenskog Ministarstva odbrane Arcrun Ovanisjan rekao je da su jedinice odbrambene vojske Artsah (Nagorno-Karabah) oborile dva helikoptera koristeći prenosne raketne bacače zemlja-vazduh "Igla".
09.30 - Oružane snage Azerbejdžana gađale su vojnu jedinicu u jermenskom gradu Vardenis, izjavila je portparolka jermenskog Ministarstva odbrane Šušan Stepanjan. Više o tome čitajte OVDE.
09.10 - Ministarstvo odbrane Jermenije objavilo je snimke napada snaga Nagorno Karabaha na azerbejdžanske trupe. Više o tome čitajte OVDE.
Situacija u Nagorno-Karabahu eskalirala je krajem prošle nedelje. Baku i Jerevan se međusobno optužuju za početak borbenih dejstava.
U Jermeniji je uvedeno ratno stanje, objavljena opšta mobilizacija i zabranjen izlazak iz zemlje muškarcima od 18 do 55 godina. U Azerbejdžanu je uveden policijski čas.
Sukob u Nagorno-Karabahu započeo je u februaru 1988. godine, kada je ova autonomna oblast objavila otcepljenje od Azerbejdžanske SSR. Posle oružanog sukoba 1992-1994, Baku je izgubio kontrolu nad Nagorno-Karabahom i sedam susednih regiona.
Od 1992. godine vode se pregovori o mirnom rešavanju sukoba u okviru Minske grupe OEBS-a, na čijem su čelu tri kopredsedavajuća – Rusija, SAD i Francuska. Azerbejdžan insistira na očuvanju svog teritorijalnog integriteta, a Jermenija štiti interese nepriznate republike, s obzirom da Nagorno-Karabah nije strana u pregovorima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se danas iz Azerbejdžana medijima iz Srbije. Prethodno se šef naše države sastao sa liderom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim, kao i sa ministrom finansija ove zemlje, Sahilom Babajevim.
17.05.2026
17:05
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Bakuu sa predsednikom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim.
17.05.2026
14:36 >> 15:29
Blokaderi su konačno otkrili ko im je uzor - okoreli kriminalac Miloš Medenica, koji je proglašen krivim za više krivičnih dela, između ostalog i za stvaranje organizovane kriminalne organizacije i šverc, a koji je više puta otvoreno napadao predsednika Srbije Aleksandra Vučića i članove njegove porodice.
17.05.2026
13:27
Osvanuo skandalozan snimak na kojem se vidi blokader Miodrag Kapor kako uništava srpske grafite.
17.05.2026
18:00
Blokaderka Antonela Riha na društvenoj mreži Iks još jednom je potvrdila raspad među opozicijom i blokaderima.
17.05.2026
17:29
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
16.05.2026
10:32
Nova epizoda "Na merama" sutra od 21.30h samo na Informeru!
15.05.2026
14:41
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
15.05.2026
11:21
Li Ming, ambasador NR Kine u Srbiji, gostuje u 09.45 časova na Informer TV.
13.05.2026
08:52
Do kraja nedelje širom Srbije očekuje nas smena sunca i oblaka, uz popodnevne pljuskove, najavio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
17.05.2026
18:30
Na porodičnoj grobnici na Kamičkom groblju oskrnavljen je spomenik supružnika Jašara i Zorice, tako što je, prema tvrdnjama porodice, uklonjen krst sa nadgrobnog obeležja.
17.05.2026
17:30
Humanost, solidarnost i zajedništvo još jednom su spojili građane Prijepolja u plemenitom cilju.
17.05.2026
16:40
Kilogram trešanja za 830 dinara - nije šala! Na lozničkoj pijaci rasprodale su se za pola sata!
17.05.2026
15:06
Bačka Palanka je nedavno zvanično proglašena najhumanijom sredinom Vojvodine!
17.05.2026
14:47
I dalje je u toku potraga za telom Aleksandra Nešovića kod jezera u selu Jarkovci.
17.05.2026
18:18
Policija je u popodnevnim časovima obaveštena o neobičnom i alarmantnom prizoru na jezeru Bečmenska bara, gde je oko 17.20 časova primećen automobil koji pluta prevrnut na krovu.
17.05.2026
17:54
telo muškarca pronađeno je danas u popodnevnim satima na Novom Beogradu.
17.05.2026
17:46
Kristijan Aleksić (50) kasno sinoć ubio je na terasi svoje porodične kuće u Drnišu u Hrvatskoj dostavljača pice (19).
17.05.2026
17:19
Nikola Miljanić (37), sin Milete Miljanića Majka, koji je bio označen kao jedna od vođa kriminalne grupe"Amerika", sahranjen je juče u jednom selu kod Beograda, gde su ga porodica, prijatelji i rodbina ispratili na večni počinak.
17.05.2026
15:47
17.05.2026
15:34 >> 17:59
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
16.05.2026
10:30
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
15.05.2026
15:15
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
15.05.2026
14:30
Amazon MGM Studios potvrdio je da je u toku izbor glumca koji će naslediti Danijela Krejga u ulozi legendarnog agenta 007.
15.05.2026
14:01
Starija ćerka Josifa Tatića, Jelisaveta, nije naklonjena javnosti, pa se o njoj malo i zna.
15.05.2026
13:14
Hurem torta je savršena ako volite deserte punog ukusa i kremaste strukture, pa će vas ova torta sigurno osvojiti.
17.05.2026
16:45
Stručnjaci za pse smatraju da pojedine rase imaju izuzetnu sposobnost učenja, brzo pamte komande i lako se snalaze u različitim situacijama.
17.05.2026
14:28
Gugl je upozorio na novi trend u oblasti sajber bezbednosti koji bi mogao ozbiljno da promeni način na koji se izvode hakerski napadi.
17.05.2026
15:15
Zapečene punjene paprike predstavljaju odličnu alternativu klasičnom receptu koji se najčešće priprema u šerpi.
17.05.2026
13:00
Voda u kojoj ste kuvali hranu, posebno pojedine namirnice, najbolja je prirodna prihrana za biljke.
17.05.2026
18:15
Pevač Sloba Vasić prebačen je sa prijemnog na muško odeljenje psihijatrijske bolnice "Dr Laza Lazarević", gde će nastaviti dalje lečenje.
17.05.2026
18:28
Pevač Sloba Vasić žestoko se posvađao sa suprugom pre nego što je prebačen u psihijatrijsku kliniku "Dr Laza Lazarević", prenose domaći mediji.
17.05.2026
18:08
Članovi benda "Lavina" koji je predstavljao Srbiju na 70. Evroviziji u Beču podelili su utiske o takmičenju po povratku u Beograd.
17.05.2026
17:46
Članovi grupe "Lavina" koja je Srbiju predstavljala na Evroviziji 2026 u Beču stigli su u Beograd odlično raspoloženi.
17.05.2026
16:51
Predsednica srpskog žirija na Evroviziji 2026, pevačica i kompozitorka Aleksandra Kovač oglasila se dan nakon finala o raspodeli bodova.
17.05.2026
16:27
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar