(EKSPLICITNI VIDEO) PODACI IZ "HANTEROVOG LAPTOPA" ŠOKIRALI JAVNOST: PUŠENJE KREKA, ŽURKE S MALOLETNICAMA... Otkrivena i šema za bogaćenje porodice Bajdena! Ovo će ih UNIŠTITI!
Podeli vest
Šokantna otkrića sadržaja iz "Hanterovih kompjutera", slike mlađeg sina predsedničkog kandidata Džoa Bajdena kako puši "krek" i "druži se sa maloletnicama", uz mejlove koji svedoče o trgovini uticajem Bajdenovih u Ukrajini, postaju medijska prošlost, pošto je profesor Kristofer Balding iz Biznis škole Univerziteta u Pekingu objavio činjenice da cela familija Bajden, uključujući tu starijeg brata Džoa Bajden Džejmsa, trguje političkim uticajem kao porodičnim zanatom. To datira od 2006. kada su stric i sinovac Hanter kupili hedž fond "Paradigma Global Advajzer
Prema rečima profesora Baldinga koji je i saradnik "Blumberga" (bliskog "Demsima") istraživanje nije plod njegovog rada ali "je dva meseca finim češljem, pročešljao ogroman broj dostavljenih dokaza" i odlučio je da ih objavi u interesu američke javnosti.
Kritikujući „dobar odnos“ predsednika Amerike Donalda Trampa sa severnokorejskim liderom Kimom Džonom Unom, predsednički kandidat Demokrata Džo Bajden zbunio je gledaoce debate govoreći o „dobrom odnosu“ Amerike i Adolfa Hitlera
23.10.2020
11:22
- Moramo vratiti fokus na poznate dokumentovane činjenice - kaže on i sumira:
- Hanter Bajden je u partnerstvu sa kineskom državom. Celokupno investicijsko partnerstvo čini kineski državni novac iz fonda socijalnog osiguranja u Kinesku razvojnu banku koja je podružnica Banke Kine. Iako se celokupna veličina fonda ne može rekonstruisati, tajvanski suosnivač koji je sada u pritvoru u Kini, izveštava da se radi o 6,5 milijardi dolara. To bi učinilo prvobitini Hanterov ulog od 400.000 dolara u fond vrednim 50 miliona dolara.
Uznemirujuće je što su svi na kineskoj strani nesumnjivo povezani sa uticajnim i obaveštajnim organizacijama. Kina koristi vrlo bezazlena zvučna imena organizacija da sakrije uticaj svoje obaveštajne operacije kao što je svenarodni front ili Ministarstva spoljnih poslova...Konačno, "kum" u uređivanju poslova dve strane je gospodin po imenu Jang Jiši. On je trenutno direktor spoljnih poslova KPK za Ameriku, član Politbiroa, jedan od najmoćnijih ljudi u Kini i poverljivi čovek predsednika Kai - kaže se ispod "nacrtanih poslova" Bajdenovih sa Pekingom.
Foto: AP PHOTO
Balding dodaje da se Jiši redovno sastajao sa Džoom Bajdenom tokom boravka na mestu kineskog ambasadora u SAD u vreme kada je Bajden predsedavao senatskim Odborom za spoljne odnose. Kada je investiciono partnerstvo Bajdenovih i Kine ozvaničeno 2013. on bio je šef diplomatije.
Praveći genezu razvoja "Bajden femili biznisa" profesor se dalje poziva se portal "Politiko" iz 2019. koji je preneo reči Hanterovog strica Džejmsa Bajdena tokom kupovine hedž fonda "Paradigma global Advajzrs". Neimenovni izvršni direktor u avgustu prošle godine je tvrdio da se Džejms prvog dana obratio zaposlenima: "Ne brinite za investitore. Imamo ljude širom sveta koji žele da ulažu u Džoa Bajdena." U ovom trenutku, Džo ima još nekoliko meseci da postane predsednik Odbora za spoljne odnose Senata i pokrene svoju drugu kandidaturu za predsednika.
Neimenovani izvršni direktor optužio je da je kupovina Fonda osmišljena da zaobiđe zakone o finansiranju kampanja: "Prema rečima izvršne vlasti, Džejms Bajden je jasno stavio do znanja da na taj fond gleda kao na način da uzima novac od bogatih stranaca koji treba da završi na predizbornom računu. "Imamo investitore njih 747 punih gotovine, spremnih za ulaganje u ovu kompaniju", kazao je se izvršni direktor."
Odmah pošto je Bajden imenovan za Obaminog savetnika u avgustu 2006. Hanter je osnovao fond "Seneka Global Advajzors", a vlada u Pekingu odobrila je osnivanje kompanije "Tornton Peking konsalating" Ko. Ltd. Dalje se govori o "gustom tkanju" prave mreže kompanija, državnih institucija Kine i finansijskih fondova, mreže preko koje su Kinezi poslovali u SAD.
Foto: AP/Photo
Na kraju obimnog dokumenta navodi se 10 zaključaka od kojih su najinteresantniji:
Hanter Bajden ima direktnu liniju prema Politbirou KPK. Posluju novcem kineskih državnih fondova gde je vodeći akcionar Kineska banka. U tom fondu Hanter i dalje drži 10%.Poslovao je sa kineskim tajkunima povezanim sa kineskom vojskom i protiv interesa američke nacionalne bezbednosti.
Balding jedinu manu izveštaja vidi u tome što u njemu nema mejlova uoči i posle sastanaka koji bi mogli da posvedoče zašto su se najviši činovnici kineskog bankarstva satajali sa ljudima iz Bajdenovog fonda. Interesntan je podatak da je između 7. i 9. aprila 2010. bio u poseti Kini, kada ga je, sada zatočeni partner sa Tajvana, uveo u najmoćnije kineske finansijske institucije pod kontrolom Vlade."
Tri dana kasnije, Bajden se sastao sa tadašnjim kineskim predsednikom Hu Jintaom u Vašingtonu, u okviru Samita o nuklearnoj bezbednosti. U to vreme Hanter je imao samo 40 godina. Tajna služba koja štiti predsednika i potpredsednika štiti i njihove porodice, tako da je registrovano da je tajna služba obezbeđivala Hantera od 6. aprila do 9. aprila 2010.Ova poseta nije evidentirana ni u jednim novinama u Kini i SAD.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Milutin Vranjski
pre 5 godina
Ode Bajdemi na djubrište "istorije". Ma nije tako crno, ostaje mu porodični zanat: "Semenke, kikiriki zanamacija za zubi"! GO GO TRUMP!!!
Kritikujući „dobar odnos“ predsednika Amerike Donalda Trampa sa severnokorejskim liderom Kimom Džonom Unom, predsednički kandidat Demokrata Džo Bajden zbunio je gledaoce debate govoreći o „dobrom odnosu“ Amerike i Adolfa Hitlera
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić najoštrije je večeras osudio optužbe i uvrede koje je na račun predsednika Srbije Alaksandra Vučića izneo ministar odbrane BiH Zukan Helez.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da je u Raški danas održao sastanak sa predstavnicima Srpske liste i čestitao gradonačelnicima na preuzimanju dužnosti.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Rijaliti učesnica Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina, otkrila je razlog raskida cimera iz Bele kuće Anđele Đuričić i Nenada Marinkovića Gastoza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar