• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

28.01.2021

18:03

DŽONSON DEMANTOVAO TVRDNJE NEMAČKE: Vakcina AstraZeneka ipak bezbedna i za starije od 65 godina

Vesti

DŽONSON DEMANTOVAO TVRDNJE NEMAČKE: Vakcina AstraZeneka ipak bezbedna i za starije od 65 godina

Podeli vest

Boris Džonson demantovao je navode nemačkog Komiteta za vakcinu.

Britanski premijer Boris Džonson rekao je danas da je vakcina AstraZeneke efikasna za sve starosne grupe, nakon što je nemački Komitet za vakcinu saopštio da nema podataka da je ona efikasna za starije od 65 godina.

Džonson je, mađutim, rekao da se ne slaže sa tom procenom, prenosi Rojters.

- Naše zdravstvene vlasti jasno su stavile do znanja da smatraju da je vakcina koju su razivi Oksfordski univerzitet i AstraZeneka vrlo dobra i efikasna - naglasio je premijer tokom posete fabric vakcia u Škotskoj.

Istakao je da postoje dokazi da je ta vakcina efikasna i da pruža imuni odgovor kod svih starosnih grupa.

Nemački Komitet za vakcinu saopštio je ranije danas u ažuriranoj preporuci o vakcini, pozivajući se na nepostojanje dovoljno podataka koji bi preporučili upotrebu ove vakcine starijim starosnim grupama da AstraZenekina vakcina protiv kovid-19 treba da se daje samo osobama mlađim od 65 godina.

Trenutno nema dovoljno podataka da bi se procenila efikasnost vakcine za starije od 65 godine, naveo je komitet u odluci, koju je stavio na raspolaganje nemačkom Ministarstvu zdravlja.

Vakcina AstraZeneke, za razliku od mRNK vakcina, treba da se ponudi samo osobama od 18 do 64 godine u svakoj fazi, navedeno je u saopštenju.

Evropska agencija za lekove doneće sutra odluku o odobrenju AstraZenekine vakcine protiv kovida-19.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!
Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!

Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.

14.01.2026

17:42

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set