• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/BBC

11.03.2021

07:10

BILA JE U SVEMIRU I VIDELA PRIZOR OD KOJEG JE OSTALA BEZ DAHA, sad tvrdi: VANZEMALJCI POSTOJE, MOŽDA BAŠ MEĐU NAMA NA ZEMLJI, ALI...

Vesti

BILA JE U SVEMIRU I VIDELA PRIZOR OD KOJEG JE OSTALA BEZ DAHA, sad tvrdi: VANZEMALJCI POSTOJE, MOŽDA BAŠ MEĐU NAMA NA ZEMLJI, ALI...

Prva britanska astronautkinja Helen Šarman smatra da vanzemaljci postoje i da su možda na planeti Zemlji. Pedesetšestogodišnja Šarman je ušla u istoriju kada je 1991. godine posetila sovjetsku svemirsku stanicu Mir

Hemičarka, koja sada radi na Kraljevskom koledžu u Londonu, ističe je da vanzemaljci možda nisu kao ljudi.

„Moguće je da su sada među nama i da jednostavno ne možemo da ih vidimo", navodi ona.

Ona je u razgovoru za Independent istakla da ne postoji sumnja u postojanje vanzemljaskog života i da oni mogu biti sačinjeni od potpuno drugačijih elemenata od onih koji postoje oko nas.

- Oni su možda na našoj planeti, a mi to ni ne znamo. Vanzemaljci postoje, na milijardu zvezda u svemiru mora postojati veliki broj različitih oblika života - kaže Helen Šarman.

Dodala je i to da smatra da oni možda nisu sačinjeni od ugljenika i azota, kao što je to slučaj sa ljudima, ali veoma je moguće da su upravo ovde, ali da ih mi ne vidimo.

Šerman (56) ušla je u istoriju zbog svog učešća u misiji na sovjetsku modularnu svemirsku stanicu "Mir", u maju 1991. godine.

Foto: printskrin

Helen Šerman uverena da vanzemaljci postoje...

- Ne postoji ništa lepše od pogleda na Zemlju iz svemira. Nikada neću zaboraviti momenat kada sam je prvi put ugledala. Kada smo poleteli i napustili atmosferu, iznenada nas je obasjala svetlost koja je dopirala sa prozora. Preletali smo Tihi okean. Ta duboka plava voda mi je oduzela dah - priseća se Helen Šarman.

Kako navodi, to što je bila u svemiru ju je „naučilo da su ljudi, a ne materijalne stvari, ono što je zaista vredno".

„Tamo gore smo imali sve što nam treba da preživimo - pravu temperaturu, hranu i piće, bezbednost. Nisam mislila uopšte o fizičkim stvarima koje posedujem na Zemlji. Kada smo preletali iznad određenih delova planete, uvek smo mislili na ljude koje volimo", zaključuje Šarman.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set