ZAHTEV BAJDENU, ODMAH POSLATI UKRAJINI 100 LOVACA F-15, ALI NI TO NIJE SVE! Moskva to neće gledati skštenih ruku! IMA LI KRAJA LUDILU!
Podeli vest
Američki Atlantic Council javno je sugerisao šefu države Džou Bajdenu da Ukrajini obezbedi 100 borbenih aviona F-15 najnovijih modifikacija. Plus šest do osam izviđačkih aviona E-2S-2000 i osam do 12 letećih tankera KC-135R
Ovo je inicijativa koja je sadržana u članku višeg istraživača Instituta za spoljnu politiku Stivena Blanka objavljenom na veb stranici Atlantic Council.
Američki predsednik će u naredne tri nedelje odobriti akciju usmerenu protiv Vladimira Putina i ruskih obaveštajnih službi
09.03.2021
07:00
Blank je objasnio i zašto:
- Modernizacijom i jačanjem ukrajinskog vazduhoplovstva Bajdenova administraciji dobija priliku da Moskvi nanese bol. I u strateškom smislu i preko dugog propagandnog rata.
I nastavio: "Jačanje ukrajinskog ratnog vazduhoplovstva biće moćan način da SAD jasno stave do znanja da više neće tolerisati ruske akcije u istočnoj Evropi i da Rusija mora snositi ozbiljne i opipljive dugoročne strateške troškove za svoje zlonamerno ponašanje".
"Ptez Blank" usledio je nakon što je ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski - posle razgovora sa generalnim sekretarom zapadne vojne alijanse Jensom Stoltenbergom - izjavio da je za njegovu zemlju „ulazak u NATO jedini način za okončanje sukoba u Donbasu".
Vjni ekspert Aleksej Leonkov kaže da je Atlantic Council američki think-tank povezan sa NATO koji uvek koristi antirusku retoriku.
- Međutim, SAD neće Ukrajini dati lovce F-15. Sto tih aviona - to je mnogo novca... Ako Amerikanci i predaju F-15 Ukrajini, ko će tim avionima upravljati? Obuka ukrajinskih pilota je, blago rečeno, na niskom nivou - jasan je Leonkov.
Po njegovoj proceni, čak i 100 lovaca F-15 u Ukrajini, dakle - u blizini granica Rusije, nisu neka opasnost za nju:
- Ti lovci će, ako pokušaju da učine nešto protiv Rusije, biti odmah oboreni. Amerikanci su toga svesni.
Leonkov je objasnio zašto ne bi bilo celishodno da Moskva, kontrirajući, moderne borbene avione pokloni dvema donbaskim republikama:
- Ako se nešto dogodi, Rusija će biti glavni saveznik DPR i LPR. Svi su toga svesni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bajdene !RUSI TI PORUCUJU AKO TO URADIS NIT CE BITI UKRAJINE NI AVIONA SVE CE BITI RAVNO!
PA SAMO DA POTPALE SVOJ GASOVOD TRECINA UKRAINE CE SE POTROVATI!
Обожавам када пренесете мишљење вајних, овај војних стручњака.
Прво: одакле америма 100 ловаца Ф-15, да су исправни, оперативни и употребљиви?
Друго: и ако их имају толико, слањем 100 ловаца Ф-15, америка остаје без врло ефикасне ловачке заштите.
Треће: ко ће у украјини да вози тих 100 Ф-15? Па није то комбајн! Знате ли ви колико траје преобука за управљање са авиона на авион по типовима? Знате ли колико траје обука за ефикасно киришћење наведених авиона, најмање две до три године? Одакле украјинцима толики број људи за управљање ловачким авионима (најмање 2 пилота по авиону због напрезања)?
Четврто: ко ће да обезбеди гориво, за преобуку и обуку пилота за управљање тим авионима, знате ли ви које су то количине горива?
Пето: ко ће да обезбеди резервне делове и убојна средства за те авионе? Па неможете да поткачите шта вам падне напамет на авион и да тиме дејствујете.
Шесто: ко ће све то да плати, украјинци? Молим Вас. Американци никоме не поклањају ни вреће за лешеве.
I kad ih obore sta onda? Dajem im nedelju dana, maksimum. Jedino, ako neke ne "podignu", pa im ostanu. Ukrajinci moraju da krenu da razmisljaju svojom glavom, kao i mnogi drugi narodi na svetu. A Ameri ko Ameri, prave konflikte da bi svojima vladali a druge pljackali.
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Novinar Uroš Piper raskrinkao je pakleni plan blokadera za sutra, 28. decembar, za kada su oni koji pokušavaju da ruše Srbiju najavili novi protest u gradovima širom zemlje, kao i nekakvo sakupljanje potpisa za izbore na štadovima na više lokacija.
Bivši predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac po svoj prilici vrlo je nezadovoljan zašto ta partije nije bila deo takozvane pro-EU opozicije koja je nedavno formiralan nekakav savez.
Srbija izražava punu podršku teritorijalnom integritetu i suverenitetu Savezne Republike Somalije i ohrabruje sve napore usmerene ka očuvanju mira, stabilnosti i inkluzivnog političkog dijaloga, saopštilo je danas Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.
Uprava saobraćajne policije uputila je apel učesnicima u saobraćaju da pokažu dodatno strpljenje i oprez zbog predstojećih praznika i vikenda kada se očekuje pojačan intenzitet saobraćaja.
Gradsko šetalište pretvorilo se u pravu prazničnu pozornicu gde su crvene kapice, osmesi i aplauzi pratili humanitarnu Trku Deda Mrazeva u okviru zimskog festivala "ZimaLo".
U današnjoj epizodi "Političkog kviza" drugo poluvreme odigrali su Luka Malinović iz Novog Sada, apsolvent bezbednosti i kriminalistike i Radoje Nikolić iz Vršca, diplomirani pravnik.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Nova godina i Božić su sve bliži, a ako ste već okitili jelku ili planirate uskoro, imamo sjajnu vest - jedan ukras se vraća u velikom stilu. Reč je o mašnama - prelepim detaljima koji svakoj dekoraciji daju završni pečat.
Voditeljka Ana Radulović vodi sudski spor protiv Nađe Rakić bivše devojke Nenada Marinkovića Gastoza, koja se ponovo nije pojavila na zakazanom ročištu.
Starleta i bivša rijaliti učesnica Milica Živanović, poznatija kao Mimi Oro, doživela je nezgodu u svom stanu zbog čega je potražila pomoć u Urgentnom centru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar