• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Tanjug

09.04.2021

17:22

Grčka će ograničiti upotrebu ASTRAZENEKE ZA STARIJE OD 30 GODINA!

Vesti

Grčka će ograničiti upotrebu ASTRAZENEKE ZA STARIJE OD 30 GODINA!

Grčka će ograničiti upotrebu vakcine AstraZeneke za ljude starije od 30 godina zbog retkih slučajeva pojave krvnih ugrušaka, saopštio je danas Nacionalni savet za vakcinaciju

Evropska agencija za lekove (EMA) je ranije saopštila da je pronašla retke slučajeve krvnih ugrušaka među nekim odraslim osobama koje su dobile dozu, ali i napomenula da prednosti vakcine i dalje nadmašuju rizike, preneo je Rojters.

Rizik od ozbiljne bolesti ili smrti od kovida "značajno" je manji u odnosu na rizik od stvaranja krvnih ugrušaka nakon vakcinacije, posebno za osobe starije od 30 godina, navodi se u saopštenju Nacionalnog saveta za vakcinaciju.

Grčka je svojim građanima dala 378.997 doza AstraZeneke i naručila još 1,35 miliona.

U Grčkoj se stanovnici mogu imunizovati vakcinama kompanija Fajzer i Moderna, a jednu dozu je primilo više od dva miliona građana.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

SVE ŠTO STE HTELI DA ZNATE O VAKCINI ASTRAZENEKA! Odgovori na najčešća pitanja vezanih za ovo cepivo!
Društvo

SVE ŠTO STE HTELI DA ZNATE O VAKCINI ASTRAZENEKA! Odgovori na najčešća pitanja vezanih za ovo cepivo!

Čak 18 zemalja Evrope koje nakon najnovije preporuke Evropske agencije za lekove (EMA) bez ikakvog ograničenja nastavljaju vakcinisanje Vaxzevria proizvođača AstraZeneke. Ipak, mnogi građani su zbunjeni i uplašeni da li bi trebalo da se imunizuju ovom vakcinom. Ovo su odgovori na neka od najčešćih pitanja koja muče većinu kojima je ponuđeno vakcinisanje AstraZenekom

08.04.2021

16:39

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

"Da sam imao još metaka, nastavio bih da pucam": Snimci otkrili kako su ubice pratile Ranka Eskobara (FOTO/VIDEO)
Hronika

"Da sam imao još metaka, nastavio bih da pucam": Snimci otkrili kako su ubice pratile Ranka Eskobara (FOTO/VIDEO)

Pregled snimaka sa sigurnosnih kamera, koji prikazuju trenutak ubistva Ranka Radoševića (44), zvanog Ranko Eskobar, prikazan je u Višem sudu u Beogradu. Optužnicom Višeg javnog tužilaštva, Stefan Zlatanović i Luka Vučetić terete se kao direktni izvršioci likvidacije na benzinskoj pumpi u Rušnju 9. marta 2023. godine, dok se Marko Pjanović i Azra Šabanović terete za pomaganje.

21.07.2026

06:30

Zabava

Magazin

Džet set