ZAPAD SE MALO ZAIGRAO! Zaharova: O povlačenju KFOR-a ne odlučuje samo jedna država!
Podeli vest
Ne odlučuje samo jedna država o povlačenju Kfora sa Kosova, to je kolektivna odluka, poručila je portparolla Ministarstva inostranih poslova Rusije Marija Zaharova
- Postoje određene strukture koje daju punomoćja i šalju misije u regione. To se ne dešava spontano, strane to usaglašavaju. U okviru tih struktura, mehanizama se razgovara, donose odluke, to nije odluka jedne države, već se donosi kolektivno, u skladu sa međunarodnim pravom. U tom okviru i treba razgovarati o ovim pitanjima - prokomentarisala je Zaharova, mogućnost odlaska Kfora sa Kosova koju je ranije danas pomenuo predsednik Aleksandar Vučić.
Centralna komanda vazduhoplovnih snaga Sjedinjenih Država (USAFCENT) saopštila je u četvrtak da su borbeni avioni F-18 ("hornet", u prevodu "stršljen") raspoređeni u Saudijskoj Arabiji radi unapređenja bezbednosti i stabilnosti usred eskalirajućeg nasilja na Bliskom istoku
13.05.2021
11:17
Tokom konferencije ona se osvrnula i na nedavnu posetu ministra inostranih poslova Hrvatske Gordana Grlića Radmana Priština i njegovu izjavu da Hrvatska namerava da otvori vojnu bazu na Kosmetu.
Foto: printscreen
- Nisu nam poznati planovi hrvatske strane o otvaranju vojne baze. Što se tiče stranog vojnog prisustva u pokrajini, prema Rezoluciji 1244 SB UN, tu funkciju obavlja jedino Kfor - saopštila je Zaharova.
Govoreći o učestalim napadima na srpske crkve na KiM, ona je istakla da su međunarodne misije na Kosmetu "obavezne da preduzimaju mere za osiguranje bezbednosti verskih objekata i vernika. I Rusija uporno poziva na to".
Ona je najoštrije osudila nasilje, kako je rekla, radikalnih Albanaca koji godinama traju, a čija su meta Srbi i pravoslavne svetinje.
- To najbolje pokazuje neodrživost kosovske kvazidržavnosti i dokazuje da je ovaj region pretvoren u kriminalnu crnu rupu na karti Evrope - zaključila je portparolka ruskog MIP-a.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
kiza
pre 4 godine
Iskreno ja bih voleo da odu sa prostora južne srpske Pokrajine. Neka braća usr.še prave bazu. Nije problem. Svi problemi će biti vrlo brzo rešeni, a shiptari neka idu u svoju matičnu državu. Pored toga, što se tiče nove NDH tim postupkom ugrožava integritet Srbije, pa ima pravo Srbija silom da odgovori na neprijateljsku silu i na njihovoj teritoriji. Kom opanci kom obojci. Samo napred usraše, mislite da imate državu, ali istina je da je nemate, samo imate masu kriminalaca koji kao vode tzv. "državu"
Centralna komanda vazduhoplovnih snaga Sjedinjenih Država (USAFCENT) saopštila je u četvrtak da su borbeni avioni F-18 ("hornet", u prevodu "stršljen") raspoređeni u Saudijskoj Arabiji radi unapređenja bezbednosti i stabilnosti usred eskalirajućeg nasilja na Bliskom istoku
Narod Srbije pobesneo je zbog najnovijih saznanja o slučaju smrti studentkinje Milice Živković (25), koja je izgubila život 26. marta padom s prozora Filozofskof fakulteta u Beogradu, postavljajući pitanje zašto je blokader iz Bora Marko Andrejević zvani Muta kobne noći pobegao s mesta tragedije.
Iran je obustavio pregovore sa Sjedinjenim Američkim Državama zbog nastavka izraelskih napada i neće poslati diplomatsku delegaciju u Pakistan dok ne dođe do prekida vatre u Libanu.
Jedan od najžešćih blokadera sa Matematičkog fakulteta u Beogradu, Boris Stanković, čiji je otac bio pripadnik zločinačke "Armije BiH" odgovorne za monstruozna ubistva Srba u zoj zemlji, izabran je juče za šefa blokaderskog izbornog štaba, saznaje Informer.
Beogradska redakcija tajkunske N1 nastavlja sa kuknjavom i pokušajima da kadrovske promene unutar te medijske kuće, koje sprovodi nova uprava, predstavi kao "teror režima" i "gušenje slobode mišljenja".
Političko Sarajevo ogrezlo je u radikalnu srbofobiju o čemu svedoči i gostovanje Nebojše Vukanovića, predsednika "Stranke za pravdu i red" na Radio-televiziji Bosne i Hercegovine (BHRT).
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Veliki petak, najtužniji hrišćanski praznik, kada se sećamo Hristovog stradanja, suđenja pred Pontijem Pilatom, osude na smrt i razapinjanja na Golgoti.
Ekipa Informera jutros je posetila Andriju Kneževića, koji je iskreno i kroz suze radosnice reagovao na nedavnu posetu predsednika Aleksandra Vučića, i otkrili smo šta dečak radi na Veliki petak.
Mnogi vernici koji nisu postili ceo Vaskršnji post, sutra, na Veliki petak, suzdržavaće se od mrsne hrane, pa se postavlja pitanje da li to ima smisla. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da to nije greh, već prvi korak ka sledećem postu.
Kako raste iščekivanje za Ekspo 2027 u Beogradu, Srbija se pozicionira kao globalno žarište inovacija, kulture i međunarodne saradnje, piše nedeljnik iz Juznoafricke republike "Mail & Guardian".
Nikodije Božinović (60) iz Kladova, poznat kao Kokan, na Veliki petak 2018. godine ubio je svoju nevenčanu suprugu Mirjanu Inđić (35) u stanu u Timočkoj ulici.
Suđenje odbeglom vođi "kavačkog klana" Radoju Zviceru, Veljku Belivuku i ostalim optuženima za ubistvo "škaljarca" Damira Hodžića i njegovog zeta Adisa Spahića u oktobru 2020. u Spužu, odloženo je pred sudom u Podgorici.
Glumica Radoslava Marinković je pažnju domaće javnosti privukla seksi scenom u filmu "Žikina dinastija" iz 1985. godine u kojoj je pokazala golu zadnjicu.
Sir je za mnoge neizostavan deo svakodnevne ishrane, a kardiolog dr Tarikšah Sjed je otkrio da prerađeni sirevi kao što su čedar i parmezan najviše štete zdravlju srca.
Pet je najčešćih načina na koje hakeri dolaze do vaših lozinki i preuzimaju kontrolu nad nalozima. Uz ove konkretne savete bolje zaštitite svoje podatke i povećajte bezbednost na internetu.
Simptomi raka jajnika su toliko nejasni da se otprilike 80 odsto slučajeva dijagnostikuje tek nakon što bolest dostigne treći ili četvrti stadijum. Ipak, bol u stomaku je jedan od njegovih pet najvažnijih simptoma.
Pevač Radiša Trajković Đani isprozivao je poznate koji su nedavno bili zaglavljeni na Maldivima, a sada je Dado Polumenta, koji je bio među njima, odgovorio kolegi.
Pevačica Milica Todorović oglasila se na Veliki petak i objavila duhovnu poruku iako se ne oglašava već dva meseca o skandalu u kojem se našla nakon porođaja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar