NAJBOLJA VEST IKAD?! KORONA NESTAJE ZA TRI DO ČETIRI MESECA! Čuveni slovenački imunolog tvrdi da će opaki virus u Evropi nestati brže nego što je iko mislio!
Podeli vest
Slovenački imunolog Andrej Trampuž, načelnik Odeljenja za infektologiju i septičku hirurgiju u bolnici Šarite u Berlinu, kaže da bi korona virus mogao potpuno nestati već tri do četiri meseca, bar kada je u pitanju Evropa
Trampuž, jedan od istaknutijih stručnjaka u našem regionu za korona virus, s druge strane upozorava da do nestanka korone neće doći u manje razvijenim delovima sveta.
U Republici Srbiji do 15 časova 23. maja 2021. godine registrovano je ukupno 709.939 slučajeva kovid 19. Od poslednjeg izveštaja testirani su uzorci 6.848 osoba od kojih je 266 pozitivno. U poslednja 24 sata preminulo je 11 osoba
23.05.2021
15:05
- Kraj pandemije u avgustu ili septembru neće biti u Africi, gde je do sada vakcinisano ukupno samo jedan odsto celokupnog stanovništva tog kontinenta, Indiji i Južnoj Americi. Zbog toga evropske i svetske države moraju da povećaju napore da bi i te zemlje dobijale dovoljne količine vakcina. To je potrebno kako bi i one u svojim državama držale pandemiju pod kontrolom, jer ako kod njih bude i dalje oboljevalo puno stanovništva i ne budu imali dovoljno vakcina, postoji bojazan od novih mutacija i daljnjeg širenja virusa. Dovoljna je jedna osoba iz Afrike, Indije ili Južne Amerike, koja je zaražena nekom novom mutacijom virusa, da dođe u Evropu i unese pometnju - objašnjava Andrej Trampuž za "Slobodnu Dalmaciju".
On predviđa i da korona virus nikada neće u potpunosti nestati, već će ostati u populaciji, baš kao i grip.
- Postoji mogućnost da i nestane, u što za sada teško možemo da verujemo. Bliže smo mišljenju da će ostati s nama, kao i virus gripa. No, kako nada uvek postoji, nadajmo se da će kovid 19 virus nestati kao što su nestali SARS ili MERS, koji su takođe korona virusi i da više nikada nećemo morati da se vakcinišemo protiv tog virusa. SARS i MERS su nestali, a virus gripa je ostao, jer se daleko brže širi od SARS-a ili MERS-a i daleko više se menja. Virus gripa se mnogo više menja i od kovida, pa nam to daje nadu da bi kovid ipak mogao jednom da nestane - objašnjava Trampuž.
"Spasonosna" brojka kada je reč o vakcinisanom stanovništvu na globalnom nivou jeste 70 ili 80 odsto vakcinisanih.
- Kada postignemo tu brojku, moramo ići korak po korak i polako se početi vraćati u normalu, onu normalu koju pamtimo pre pandemije. Mislim da bi u Evropi normalno trebalo da nastavimo da živimo negde krajem ove godine. Ipak, znajući da u Evropi i svetu ima oko 20 odsto onih koji ne žele da se vakcinišu, važno je istaći da će se oni jednom zaraziti kovid 19 virusom. Niko na svetu nema doživotni imunitet za kovid 19 virus, čak ni oni koji su ga preboleli. I oni se ponovo, najverovatnije nakon šest meseci od preboljevanja, mogu zaraziti, jer im se prirodni imunitet koji su stekli bolešću 'izgubio' - zaključuje ovaj imunolog, prenosi Blic.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Republici Srbiji do 15 časova 23. maja 2021. godine registrovano je ukupno 709.939 slučajeva kovid 19. Od poslednjeg izveštaja testirani su uzorci 6.848 osoba od kojih je 266 pozitivno. U poslednja 24 sata preminulo je 11 osoba
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Stravičan slučaj maloletnog Vuka R. (13) iz Kraljeva, kog je fizički i verbalno zlostavljala grupa vršnjaka iz škole, bacavši na njega petarde i trerajući ga da ulazi u reku Ibar i viče: "Ja sam Ćaci", pokazuje šta je našem društvu u poslednjih godinu dana uradila blokaderdska fašistička ideologija.
Rat svih protiv svih u redovima blokadera i opozicije nastavljen je najnovijim medijskim nastupom opozicionara dr Branimira Nestorovića, čelnika pokreta Mi - snaga naroda, koji se ostrvio na pripadnike takozvanog studentskog pokreta, ali i na antisrpske medije N1 i Novu S i tajkuna Dragana Đilasa.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Poslanik Srpske napredne stranke Nebojša Bakarec komentarisao je najavljene izbore u Srbiji i poručio da će "borba biti teška i neizvesna zbog toga što blokaderi i opozicija imaju ogromnu finansijsku pomoć iz inostranstva".
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
Prema najnovijim prognozama, jak ciklon čiji se centar trenutno nalazi iznad Grčke i dalje utiče na vreme u regionu. Zbog njegovog delovanja u Srbiji preovlađuje oblačno vreme, a mestimično se očekuju i padavine.
U međimurskom naselju Sitniceu četvrtak je došlo do ubistva i pokušaja ubistva, kada je Josip Oršuš (40) iz vatrenog oružja usmrtio sestru (28) svoje partnerke, dok se njegova partnerka (29) bori za život.
Majka i brat Keli, devojke za čije je ubistvo osuđen državljanin Srbije na 18 godina zatvora, sa suzama u očima slušali su izricanje presude pred sudom u Lozani, prenose švajcarski mediji.
Na društvenim mrežama pojavio se izuzetno uznemirujući video snimak na kojem se vidi kako osumnjičeni A. K. (25) iz Rožaja, svojim automobilom, namerno, udara u oštećenog mladića.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Bivši partner pevačice Katarine Grujić, Kosta Obradović, uhapšen je u Podgorici zbog sumnje da je pretio jednoj devojci objavljivanjem intimnog snimka.
Pevačica Džejla Ramović otkazala je svoj nastup u Skoplju zbog problema sa dokumentacijom, ali i neprijatnosti prilikom privođenja koje je nedavno doživela.
Biznismen Bogoljub Karić juče je proslavljao svoj rođendan, a među gostima našla se voditeljka Sanja Marinković koja je objavila fotografije sa slavlja.
Rijaliti učesnica Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina, otkrila je razlog raskida cimera iz Bele kuće Anđele Đuričić i Nenada Marinkovića Gastoza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar