Jedan 20-ogodišnji Austrijanac albanskog porekla pretukao je više policajaca u Beču, a pretpostavlja se da mu je motiv bio mržnja prema državnim institucijama
28.05.2021
09:32
Prema njenoj tvrdnji, oni su ustali, a jedan od njih počeo da je vuče za kosu, vređajući je rečima da je „jevrejska kurva“ i „ubica dece“.
Ona navodi da je uspela da se oslobodi i izađe na stanici, kao i da se nadala pomoći policije.
Međutim, kada je prijavila događaj policajac ju je pitao „zašto je morala da u ovoj kriznoj sitaciji čita takvu knjigu“.
Isto tako joj je postavljeno i pitanje da li je Jevrejka, jer ako nije onda ne može biti govora o antisemitskom napadu.
Foto: Reuters
Čuvari reda, takođe, su joj kazali da ne mora da ide do policijske stanice, jer bi joj tamo njihove kolege isto rekle i da je najbolje da „sve zaboravi“.
O ovom slučaju informisana je sada komanda policije u Beču koja je naložila istragu.
Tek pre nedelju dana je ministar unutrašnjih poslova Karl Nehamer najavio inicijativu pojačane senzibilizacije policajaca u vezi antisemitizma.
S tim u vezi biće održani kursevi u trajanju od osam sati, koji će početi od jeseni, a oni treba da pomognu da policajci brže i bolje prepoznaju antisemitska krivična dela.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedan 20-ogodišnji Austrijanac albanskog porekla pretukao je više policajaca u Beču, a pretpostavlja se da mu je motiv bio mržnja prema državnim institucijama
Prof. dr Vojislav Šešelj, lider radikala, analizirao je trenutnu zastrašujuću situaciju u svetu koja je nastala nakon američko-izraelskog vojnog udara na Iran, iznevši jezivu prognozu.
Tajkunska voditeljka Danica Vučenić, poznata po otvorenim napadima na vlast i predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali i zdušnoj podršci blokaderima, šokirala je svoje gledaoce.
Mirjanu Pajković, nekadašnju državnu sekretarku u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava Crne Gore, čiji su eksplicitni snimci uzdrmali tu zemlju, ali i ceo region, policija je večeras pozvala na saslušanje u prostorije OB Podgorica.
Propali košarkaš i blokader sa dna kace Vladimir Štimac oglasio se ponovo na društvenoj mreži Iks i "briljirao", al' zamalo, u želji da se posluži ironijom i isprovocira predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas u Helsinkiju da je sa finskim zvaničnicima razgovarala o evropskim integracijama Srbije i problemima na evropskom putu, kao i o tome kako da Srbija u budućnosti dobije veću podršku od Finske koja, kako je rekla, za sada nije dala odobrenje za otvaranje Кastera 3.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika SRS i Borko Kašanski, glavni urednik Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju na političkoj sceni Srbije.
Da se arheološki nalazi ne iskopavaju uvek iz zemlje niti se pronalaze isključivo u pećinama i katakombama, govori i situacija iz Poljske u kojoj su oni, bukvalno, pali sa neba.
Na sajmu poljoprivrede u Šapcu posetioci su se najduže zadržavali na izložbi mašina i mehanizacije, a najviše merkali izložene traktore, pogotovo one kineske proizvodnje.
U Ministarstvu rudarstva i energetike danas je održan sastanak radi utvrđivanja prosečne veleprodajne cene naftnih derivata - Evro dizela i motornog benzina BMB 95.
M.S. (33) iz Požarevca optužen je da je, koristeći nalog sa lažnim imenom, slao poruke i upućivao video pozive u kojima je D.P. (57) pretio i zahtevao da mu dostavlja eksplicitne fotografije.
Na graničnom prelazu Kapitan Andrejevo u Bugarskoj presečen je veliki švercerski kanal. Carinici i granična policija zaplenili su gotovo 46 kilograma marihuane, vešto skrivene u automobilu sa srpskim registarskim tablicama.
Fridrih II Veliki koji se često pominje u seriji "Katarina Velika" bio je treći kralj Pruske. Otac ga je u detinjstvu terao da gleda pogubljenje svog prijatelja.
Bamija, povrće poreklom iz istočne Afrike, sve češće se spominje kao prirodno rešenje za regulaciju nivoa holesterola u krvi. Stručnjaci ističu njene brojne koristi, ali i savetuju oprez kod osoba sa dijabetesom.
Voditeljka Kristina Radenković odvela je sina Rogana na šišanje, a ovoga puta sve je prošlo bolje nego ikad, pa je odlučila da taj trenutak podeli sa pratiocima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar