• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Tanjug

08.07.2021

22:23

LAŽNA UZBUNA U BRISELU! Antidiverzioni tim POTVRDIO: Napušteni prtljag bezopasan!

Vesti

LAŽNA UZBUNA U BRISELU! Antidiverzioni tim POTVRDIO: Napušteni prtljag bezopasan!

Podeli vest

Belgijski nacionalni aerodom Zaventem vratio se večeras u normalno funcionisanje, nakon što je anti diverzioni tim potvrdio da je bezopasan napušteni prtljag, zbog koga je prethodno evakuisan odlazni terminal

Odlazni terminal briselskog aerodroma bio je evakuisan danas po podne zbog sumnjivog kofera.

Svi putnici sa odlaznog treminala bili su izmešteni van zgrade aerodroma, a služba za uklanjanje i uništavanje eksplozivne opreme je došla na lice mesta i utvrdila da je u pitanju lažna uzbuna.

Aerodromska sluzba saopštila je da letovi sa briselskog vazdužne luke zbog ovog incicenta kasne u proseku dva sata, ali da nijedan nije otkazan.

Aerodrom Zavetem je 2016. godine bio meta terorističkog napada prilikom kog je u zgradi poginulo 17 osoba, uključujuci i teroriste samoubice, koji su na odlazni terminal aerodrome eksploziv uneli u putničkim koferima.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!
Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!

Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.

14.01.2026

17:42

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set