• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Sputnjik

05.08.2021

16:15

Kijev RAZBESNEO Zaharovu: Ukrajina prešla sve crvene linije! Zelenski je taj koji BACA KAMEN RAZDORA!

Reuters

Vesti

Kijev RAZBESNEO Zaharovu: Ukrajina prešla sve crvene linije! Zelenski je taj koji BACA KAMEN RAZDORA!

Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski umesto da ujedini zemlju i njen multinacionalni narod, baca kamen razdora na ljude i time dokrajčuje Ukrajinu, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova

- Pobedu na izborima su osigurali oni koje on sada izbacuje iz zemlje – građane koji govore na ruskom iz jugoistočne, južne i centralne Ukrajine. Umesto da ispuni svoje glavno obećanje o miru, predsednik pokušava da se reši svojih birača kao nepotrebnih svedoka obećanja koje nije ispunio. Za šta i kako da se drže autohtoni stanovnici, ako kijevski režim prodaje tu zemlju strancima? - napisala je portparolka na Telegramu.


Takođe je primetila da ukrajinske vlasti nekoliko godina guraju zemlju u EU i NATO.


- Zašto onda sada Zelenski negoduje jer značajan deo te zemlje i naroda, shvatajući da ih niko nije pitao, ali su ih ipak spremili za prodaju, smatra da je moguće da sami odrede vektor i format kretanja? - zapitala je ona.


Kijev je sam orijentisao građane Ukrajine na - centrifugalan razvoj i prihvatljivost zavisnosti, a ne na jačanje suvereniteta, koncentraciju unutrašnje snage, konsolidaciju i objedinjavanje ljudi pod jednakim uslovima - rekla je.


- Ako jedni mogu govoriti 'mi ćemo u NATO', onda drugi mogu govoriti šta god požele: ako hoće u ASEAN ili Ligu arapskih zemalja ili Afričku uniju. Tu igru je započela kijevska vlast. Ako Zelenski predlaže onima koji se osećaju kao Rusi da odu, onda treba biti pošten do kraja i predložiti isto onima koji se guraju u EU i NATO - smatra portparolka.

 

Foto: Reuters


Ponavljajući tezu o borbi protiv mitske okupacije, Zelenski sve vodi ka stvarnoj predaji suvereniteta Ukrajine.


- Članstvo u EU i NATO znači upravo to - izjavila je ona.

 

Foto: Reuters/Carlo Allegri


- Kijev je prešao sve crvene linije koje dele nacionalnu politiku od nacionalizma. Kraj će biti tužan. Istorija bi trebalo da uči, u suprotnom se ponavlja - poručila je ona.


Podsetimo, predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski izjavio je da Donbas - nikad neće biti ruska teritorijaa onima koji vole Rusiju i žele da ova oblast uđe u njen sastav sugeriše da - traže za sebe mesto u Rusiji - izjavio je.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Nebojša Bakarec: Sva Vučićeva odlikovanja – Najveće je ono od naroda!
Kolumne

Nebojša Bakarec: Sva Vučićeva odlikovanja – Najveće je ono od naroda!

Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić je odlikovan je danas, 9.6.2026. godine, od strane predsednika Angole, Žoao Manuela Gonsalveša Lorensa, Ordenom Agostina Neta. Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić je odlikovan sedamnaest puta tokom svoja dva mandata predsednika Republike, od strane stranih državnika i verskih velikodostojnika.

09.06.2026

19:04

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

SJAJNE VESTI! Krov nad glavom za oko 12.000 mladih
Društvo

SJAJNE VESTI! Krov nad glavom za oko 12.000 mladih

Više od 7.000 mladih već je rešilo stambeno pitanje uz subvencionisane kredite za kupovinu prve nekretnine, a nakon proširenja garantne šeme za dodatnih 300 miliona evra, biće odobreno još najmanje 5.000 kredita, poručili su iz Ministarstva finansija.

09.06.2026

17:00

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set