FRANCUZIMA ZABRANJEN RIBOLOV! Britansko ostrvo u Lamanšu nije im izdalo dozvolu! PARIZ IMA SPREMAN ODGOVOR
Podeli vest
Francuska je danas objavila da će, ukoliko ne postigne dogovor sa Velikom Britanijom oko dozvola za ribolov, zabraniti posle utorka britanskim ribarskim brodovima dolazak u pojedine francuske luke, a pripremila je i oštrije mere koje bi mogle da stupe na snagu
Otkako je početkom godine Velika Britanija napustila ekonomski prostor Evropske unije, jaz u odnosima između Londona i Pariza se sve više produbljuje, prenosi AP.
Policija je intervenicala danas u južnom delu Pariza zbog nepoznatog muškarca koji je navodno ušao u telekomunikacionu kompaniju Aksion, a čitav kvart francuske prestonice bio je pod opsadom
26.10.2021
16:49
Francuska je oštro protestovala protiv odluke Velike Britanije i ostrva Džerzi u Lamanšu da se delu flote francuskih ribarskih brodova ne izdaju dozvole za ribarenje u njihovim teritorijalnim vodama.
Francuska smatra da su ta ograničenja suprotna sporazumu koji je britanska vlada potpisala kada je napustila EU.
Britansko ostrvo Džerzi samo odlučuje o dozvolama
Međutim, veliki broj francuskih ribarskih brodova dobio je dozvolu za ribarenje u vodama oko Džerzija koji je svega 22 kilometra udaljen od francuske obale i zbog svoje specifične pozicije ima sopstvena ovlašćenja u pogledu odlučivanja kome se dozvoli ribolov u ostrvskim teritorijalnim vodama.
Uprava Džerzija je odobrila licence na osnovu svog tumačenja trgovinskog sporazuma Ujedinjenog Kraljevstva i EU i optužila Francusku da se ponaša "neproporcionalno".
Francuska ministarstva za EU i za pomorske poslove u današnjem zajedničkom saopštenju najavila su da će Francuska, ukoliko dogovor ne bude postignut do 2. novembra, zabraniti britanskim ribarskim brodovima da uplovljavaju u određene luke, kao i da će pooštriti carinsku, bezbednosnu i drugu kontrolu prema svim britanskim plovilima i kamionima koji saobraćaju između Francuske i Velike Britanije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Policija je intervenicala danas u južnom delu Pariza zbog nepoznatog muškarca koji je navodno ušao u telekomunikacionu kompaniju Aksion, a čitav kvart francuske prestonice bio je pod opsadom
Zapadne zemlje mogle bi da pokušaju da preko evropskog kontingenta od oko 10.000 ljudi uspostave vojno prisustvo u Ukrajini, počevši od Odese i crnomorskog pravca, ocenio je vojni stručnjak i penzionisani pukovnik Anatolij Matvijčuk.
Dok premijer lažne države Aljbin Kurti nevine Srbe šalje na doživotnu robiju, blokaderski dvojac Nenad Kulačin i Marko Vidojković ih nazivaju teroristima.
Okoreli opozicionar i akademik Dušan Teodorović stao je u odbranu najvećeg ustaše Tonina Picule, poznatog po mržnji prema Srbiji. Međutim, to nije sve, Todorović je iskoristio priliku da pozove Evropsku uniju (EU) na uvođenje sankcija našoj zemlji.
Sinoć je ispred RTS-a održan protest sa kojeg su blokaderi pozvali javni servis da "bojkotuje Evroviziju", kao i da srpski predstavnik ne učestvuje na tom takmičenju zbog učešća Izraela.
Ivica Dačić, ministar unutrašnjih poslova ispratio je danas sa aerodroma "Nikola Tesla" predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana i njegovu suprugu Karolin.
Jedna devojka pokušala je da prevari onlajn prodavnicu tako što im je poslala lažni dokaz o uplati za farmerke i majicu, ne sluteći kakvu će osvetu dobiti.
Tokom ove godine 251 grčka plaža proglašena je zatvorenim za bilo kakvu gradnju, uključujući iznajmljivanje ležaljki i suncobrana, pa sve do privremenih drvenih konstrukcija.
U Srbiji će danas u većini mesta biti umereno do potpuno oblačno, sem na jugu Srbije gde će biti pretežno sunčano. Temperature će se kretati od šest do 23 stepena.
Policija u Podgorici uhapsila je Sašu L. (36) i Nemanju M. (36) zbog sumnje da su učestvovali u organizaciji bekstva Miloša Medenice, za kojim crnogorska policija traga već mesecima.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Pojavile su se informacije da OpenAI razmatra razvoj sopstvenog pametnog telefona, koji bi mogao ozbiljno da uzdrma tržište i dovede u pitanje dominaciju platformi kao što su "App Store" i "Google Play".
Ova "carska torta" je raskošna poslastica koja se često sprema za porodična okupljanja i svečanije prilike, a zanimljivo je da je u osnovi posna, iako deluje veoma bogato i kremasto.
Pevač Slobodan Batjarević Cobi otkrio je da se Rada Manojlović na početku karijere rasplakala nakon što su je Lepa Brena i Saša Popović odveli kod stomatologa.
Već neko vreme svi bruje o povratku pevača Milana Stankovića na scenu posle nekoliko godina pauze, a sada je to prokomentarisala i njegova koleginica Tamara Milutinović.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar