• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Tanjug

29.10.2021

10:33

RIM POD OPSADOM, STIGAO BAJDEN, velike mere bezbednosti uoči Samita G20!

Vesti

RIM POD OPSADOM, STIGAO BAJDEN, velike mere bezbednosti uoči Samita G20!

Podeli vest

Američki predsednik Džo Bajden rano jutros doputovao je u Rim, gde sutra počinje dvodnevni samit Grupe 20 (G20), izveštava agencija Ansa

Bajden će danas imati privatni susret sa papom Franjom, a u toku dana razgovaraće sa italijanskim predsednikom Serđom Matarela i premijerom Mariom Dragi. Predviđen je i susret Bajdena sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom.

Rim je od juče, kako izveštavaju mediji, zbog bezbednosti učesnika samita “zatvoreni grad”, što je igra reči i asocijacija na čuveni fim Roberta Roselinija iz 1945, godine, “Rim-otvoreni grad”.

Deo grada, Eur, gde će se održati samit svetskih lidera, iz bezbednosnih razloga proglašen je zonom maksimalne bezbednosti u radijusu od 10 kilometara, a pristup će imati samo učesnici skupa i stanovnici dela grada uz posebene dozvole.

Privatni avio saobraćaj iznad Rima je zabranjen, a grad od juče nadleću u niskom letu helikopteri. Civilni avio saobraćaj sa dva rimska aerodroma Fjumičino i Čampino se odvija bez zastoja.

Bezbednost učesnika samita će osiguravati blizu 6.000 policajaca i vojska čiji je zadatak u vreme samitra anti-dron kontrola.

Italijanska ministarka unutrasnjih poslova Lučana Lamorđeze ocenila je da je, sa stanovišta bezbednosti, vreme samita veoma zahtevno. Prema njenim rečima, od blizu 14.000 različitih protesta samo u ovoj godini, sigurnost učesnika samita G20 je najveći izazov za snage bezbednosti, ali i Rim kao grad domaćin.

Snage reda moraju obezbediti ne samo potpunu sigurnost učesnika samita, već nadgledati proteste zakazane u dane konferencije u Rimu, između ostalih demonstracije protiv klimatskih promena “Frajdej for Fjuču”.
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h

Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...

27.02.2026

10:16

Ameriku čekaju crni dani
Live TV

Ameriku čekaju crni dani

Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.

26.02.2026

12:00

Ko to želi smrt Dačiću?
Live TV

Ko to želi smrt Dačiću?

Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.

26.02.2026

10:53

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set