• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Sputnjik

01.11.2021

11:33

PREKINUT TRANSPORT PRIRODNOG GASA ZA SRBIJU I MAĐARSKU! Havarija na gasovodu u Bugarskoj!

Reuters

Vesti

PREKINUT TRANSPORT PRIRODNOG GASA ZA SRBIJU I MAĐARSKU! Havarija na gasovodu u Bugarskoj!

Podeli vest

Bugarski operater gasne mreže Bulgartransgaz saopštio je da je prekinuo transport prirodnog gasa u Srbiju i Mađarsku, posle pucanja gasovoda u blizini sela Vetrino na severoistoku zemlje, prenosi Rojters

Britanska agencija podseća da Bugarska transportuje ruski gas preko svoje gasne mreže u Srbiju i Mađarsku.

Nesreća, koja je prijavljena u 3 sata ujutru po lokalnom vremenu, zaustavila je i dotok gasa ka Rumuniji, ali je on delimično obnovljen jutros posle 8 sati.

Kompanija je u saopštenju navela da je usled pukotine nastala samo materijalna šteta i da su timovi već na licu mesta i rade na popravci gasovoda.

Novi Sad bez grejanja i tople vode

Usled havarije na gasovodu u Bugarskoj i prekida isporuke prirodnog gasa jutros od 6 časova, Javno preduzeća "Srbijagas“ u potpunosti je obustavilo isporuku prirodnog gasa Javnom komunalnom preduzeću "Novosadska toplana, saopšteno je iz tog preduzeća..

Obustava isporuke uzrokovala je prekid u isporuci toplotne energije za grejanje i pripremu tople potrošne vode za sve korisnike usluga Novosadske toplane.

- Normalizacija u isporuci toplotne energije za grejanje i pripremu tople potrošne vode za korisnike usluga Novosadske toplane uslediće nakon normalizacije isporuke prirodnog gasa i stabilizacije tehničkog sistema Novosadske toplane - saopštili su iz tog preduzeća.

Istovremeno i sarajevski portal Klis prenosi da je kompanija Energoinvest saopštila je da je jutros od 4 sata došlo do kvara na transportnoj trasi gasa kroz Bugarsku, čime je poremećen normalan dotok gasa u BiH.

- Otklanjanje kvara je u toku, ali još nije poznato kada će biti normalizovano snabdevanje - prenosi portal Kliks.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Đordje

pre 4 godine

Lepo sam napisao pre mesec dana da će Bata i naši geniji da rasprodaju sve rezerve gasa da bi privatno zaradili. Toliko hvalenje da iamo rezerve do Nove godine kad ono cvr nema ni za jedan jedini dan.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

(ANKETA) Gde Srbi najviše zimuju?
Društvo

(ANKETA) Gde Srbi najviše zimuju?

U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.

07.12.2025

09:30

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set