NE RADI SE SAMO O BEZBEDNOSTI, VEĆ I O UGLEDU ZEMLJE! Erdogan propušta klimatski samit Cop26 zbog bezbednosnih protokola!
Podeli vest
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan rekao je danas da je odlučio da propusti klimatski samit Cop26 i da otkaže put u Glazgov zbog spora oko "bezbednosnih protokola"
- Postojali su standardi bezbednosnih protokola koje smo tražili...To su bili standardi protokola koji su se uvek primenjivali za nas tokom svih naših međunarodnih poseta. Međutim, u poslednjem trenutku nam je rečeno da se to ne može ispuniti - rekao je Erdogan grupi novinara po povratku iz Rima u Istanbul - prenela je agencija AP.
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan otkazao je planove da prisustvuje klimatskoj konferenciji COP26 u Glazgovu i vratio se rano jutros u Tursku nakon što Velika Britanija nije ispunila zahteve Ankare o bezbednosnim protokolima, izjavila su dva turska zvaničnika za Rojters
01.11.2021
10:49
Erdogan je tvrdio kako su standardi protokola koje je Turska tražila, zapravo omogućeni "drugoj zemlji", ali nije dalje precizirao o kome je reč, navodi AP.
- Naši zahtevi nisu ispunjeni, pa smo odustali od odlaska u Glazgov - rekao je predsednik Erdogan.
- Na kraju, nije se radilo samo o sopstvenoj bezbednosti, već o ugledu naše zemlje. Odgovorni smo za zaštitu ugleda naše nacije - istakao je turski predsednik.
Turska državna agencija Anadolija je izvestila da se predsednik Erdogan ranije danas vratio u Tursku sa samita G20 u Rimu, umesto da otputuje u Glazgov na klimatsku konferenciju COP26.
- Predsednik je doneo takvu odluku jer naši zahtevi u vezi sa brojem vozila za obezbeđenje i neki drugi zahtevi vezani za bezbednost nisu u potpunosti ispunjeni - rekao je visoki zvaničnik za Rojters.
Prethodno se očekivalo da će se Erdogan u Glazgovu sastati sa američkim predsednikom DŽoom Bajdenom, ali su se oni juče sreli u Rimu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan otkazao je planove da prisustvuje klimatskoj konferenciji COP26 u Glazgovu i vratio se rano jutros u Tursku nakon što Velika Britanija nije ispunila zahteve Ankare o bezbednosnim protokolima, izjavila su dva turska zvaničnika za Rojters
Kina ne može da računa na automatsku geopolitičku dobit od američkih kriza, jer se pokazuje da problemi Vašingtona istovremeno otvaraju nove rizike i za Peking.
Ustaški režim u Zagrebu i njihovi mediji toliko su besni jer Evropska komisija nije blokirala 1,5 milijardi evra koji su namenjeni našoj državi da su optužili predsednika Srbije Aleksandra Vučića da je podelio Evropsku uniju!
Opozicioni analitičar Boban Stojanović gostovao je na televiziji N1 i govorio o izboru budućeg predsedničkog kandidata blokaderske liste za naredne izbore.
Predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju upozorila je da je od dolaska Aljbina Kurtija na vlast zabeleženo više od 700 napada na Srbe i zatražila snažnu reakciju međunarodne zajednice.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Tokom pandemije koronavirusa, kompanija Biontech iz Majnca ostvarila je milijarde evra prihoda, a već sada planira da zatvori nekoliko proizvodnih pogona, što bi uticalo na skoro 2.000 radnih mesta.
Zvanično je počela kompletna rekonstrukcija puta od Rogačice do Debelog brda, a reč je o dugoj i zahtevnoj trasi od 24 kilometra koja povezuje Bajinu Baštu sa Valjevom i Beogradom.
Stravična saobraćajna nesreća koja se dogodila na putu iz pravca Novog Pazara ka Raškoj dobila je svoj najteži epilog, pošto se broj žrtava popeo na četiri.
Suđenje takozvanoj vračarskoj grupi nastavljeno je juče u Specijalnom sudu u Beogadu prikazivanjem poruka koje su pripadnici grupe navodno razmenjivali, a u njima je spominjan i bivši kriminalac, a sadašnji rijaliti učesnik Kristijan Golubović, a spominjao ga je navodni vođa grupe Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Svetislav Bule Goncić je detinjstvo proveo veoma skromno živeći u podrumu Osnovne škole "Prva proleterska brigada" na Dorćolu gde je njegov otac radio kao domar.
Iako vlasnicima može delovati zabrinjavajuće, konzumiranje trave kod pasa u većini slučajeva nije razlog za paniku. Stručnjaci to često objašnjavaju kao "zamensko ponašanje”, koje se javlja kada pas doživljava unutrašnji stres ili konflikt.
Proleće je idealan trenutak da se planira vrt koji će svake godine izgledati sve lepše bez previše rada. Zato se sve više ljudi odlučuje za višegodišnje biljke, jer se one sade jednom, a zatim se same vraćaju svake sezone i unose boju i život u prostor.
Otac rijaliti učesnice Maje Marinković Taki Marinković komentarisao je njeno učešće u "Eliti" i otkrio kako reaguje na njene intimne odnose pred kamerama.
Legendarna pevačica Zorica Brunclik otkrila je da je čitava estrada bila uz nju dok je bila lošeg zdravstvenog stanja i istakla je koliko im je zahvalna.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar