• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

09.11.2021

15:12

RUSI OTKRILI PAKLENI PLAN AMERIKE U CRNOM MORU! Moskva po hitnom postupku upozorila Vašington, oglasilo se Ministarstvo odbrane RF!

AP/Photo

Vesti

RUSI OTKRILI PAKLENI PLAN AMERIKE U CRNOM MORU! Moskva po hitnom postupku upozorila Vašington, oglasilo se Ministarstvo odbrane RF!

Podeli vest

Amerika i njeni saveznici izvode vežbe na Crnom moru radi proučavanja potencijalnog bojnog polja u slučaju da Kijev pripremi vojnu operaciju na jugoistoku Ukrajine, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije

Ministarstvo upozorava da Sjedinjene Američke Države preduzimaju neplanirane korake u cilju stvaranja multinacionalne grupe oružanih snaga u neposrednoj blizini granica Rusije.

Konkretno, u saopštenju se precizira da se u vodama Crnog mora trenutno nalazi razarač sa navođenim raketnim oružjem „Porter“, tanker „Džon Lenthal“, komandni brod mornarice SAD „Maunt Vitni“, kao i da su dva američka strateška bombardera B1-B izvela letove iznad Crnog mora na udaljenosti oko 100 kilometara od ruske granice.

- Brodovi američke mornarice stigli su zbog učešća u multinacionalnoj vežbi koju u području Crnog mora izvodi združena komanda Oružanih snaga SAD u Evropi. Pored toga što je u vežbi osim američke mornarice planirano učešće taktičke, patrolne i strateške avijacije, kao i kontingenata Oružanih snaga Bugarske, Gruzije, Rumunije, Turske i Ukrajine, u toku je proučavanje potencijalne zone ratnih dejstava u slučaju da Kijev priprema vojno rešenje na jugoistoku Ukrajine - upozorava Ministarstvo.

Prema navodima ruskog vojnog resora, aktivnosti američke mornarice predstavljaju destabilišući faktor na Crnom moru, a jedan od ciljeva je vojno osvajanje Ukrajine.

Međutim, ruska Crnomorska flota preduzima brojne mere za kontrolu aktivnosti američke mornarice u vodama Crnog mora, dodaje Ministarstvo.

- Ruske Oružane snage neprekidno posmatraju i prate situaciju - ističe se u saopštenju.

Ranije je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio da je Amerika zainteresovana za stvaranje pomorskih baza u Rumuniji i Bugarskoj, što predstavlja direktno kršenje Osnivačkog akta Rusija-NATO. Kako je rekao vežbe NATO-a na Crnom moru povezane sa željom Amerike da pojačava politiku obuzdavanja Rusije.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
milankukic

pre 4 godine

dali ti ameri imaju mozga izabrali senilnog Bajdena koji ce napravti haos jeer samo jedan mali nesmotren potez moze dovesti svet do katastrofe

Zoran

pre 4 godine

Prvo amerika i nato pakt treba sami sebe da obuzdaju!

sledeća vest

Politika

Tramp stigao u Republiku Srpsku: Posetio Dodikovo imanje (VIDEO)
Politika

Tramp stigao u Republiku Srpsku: Posetio Dodikovo imanje (VIDEO)

Sin američkog predsednika Donalda Trampa, Donald Tramp Mlađi, doputovao je u Banjaluku. Tramp Mlađi se sastao sa domaćim privrednicima kako bi razgovarao o potencijalnim ulaganjima u Republiku Srpsku. Tramp Mlađi je takođe posetio Palatu Republike, kao i porodično imanje Milorada Dodika u Bakincima.

07.04.2026

20:48

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Aleksandra Kovač pozvana u Kan: Veliki uspeh za našu kompozitoriku
Kultura

Aleksandra Kovač pozvana u Kan: Veliki uspeh za našu kompozitoriku

Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.

07.04.2026

13:44

Magazin

Džet set