Izviđački avion američkog vazduhoplovstva RC-135V preletao je u subotu iznad teritorije Donbasa, javljaju mediji
"Izviđački avion Vazduhoplovstva Sjedinjenih Država RC-135V 'uhvaćen' je kako leti iznad teritorije Donbasa. Prema specifičnostima aviona, može se pretpostaviti da može da vrši snimanje u zoni kontaktne linije", piše Strana.ua.
Na mapi se vidi da je letelica od Zaporožja skrenula na zapad uz granicu sa Krimom, preko Odese do granice sa Moldavijom i istom rutom se vratila nazad.
Ovo je prvi put da je ova letelica registrovana iznad Ukrajine i Donbasa! Ranije su u ovom pravcu letele samo američke bespilotne letelice Global Houk, ocenjuje Strana.ua, pa je najnovija američka demonstracija dodatno izazvala zabrinutost Moskve.
??⚡️????#Breaking:The US reconnaissance plane is conducting its monitoring
⚡️One Boeing RC-135W of the US Air Force
Currently monitoring the activity of the Russian military over:
Ovaj tip američkog aviona viđan je ranije iznad Crnog Mora i uz južne i zapadne delove Krima. Sada je prvi put viđen iznad Ukrajine i to blizu granice sa Rusijom, tačnije kod zona u kojoj je skoncentrisane ruska vojne snage u pojačanom broju.
??⚡️????#Breaking: The US reconnaissance plane is conducting its monitoring
⚡️One Boeing RC-135W of the US Air Force
Currently monitoring the activity of the Russian military over:
Rusija je više puta odbacila lažne procene SAD o pripremama za invaziju na Ukrajinu. Prošle subote je Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo da su SAD razvile plan za specijalnu operaciju koja bi dovela do pogoršanja situacije oko Ukrajine i za to bi okrivile Rusiju.
Američki predsednik Džo Bajden želi Ukrajinu u NATO, iako Moskva to smatra prelaženjem 'crvene linije'. Ruski lider Vladimir Putin poredio situaciju u Donbasu sa genocidom i rekao da će po svaku cenu zaštititi svoj narod
Kina i Sjedinjene Države se nadaju "brzom rešenju" sukoba u Ukrajini i ulažu napore da unaprede mirovne pregovore, rekao je kineski ministar spoljnih poslova Vang Ji.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski mora da naredi Oružanim snagama Ukrajine da prekinu vatru i napuste Donbas, kao i druge regione koje Moskva smatra ruskom teritorijom.
Svađe Sjedinjenih Američkih Država sa ostatkom sveta završiće se pobedom Rusije, ocenio je zamenik predsednika Savet bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev, govoreći na maratonu Znanje. Prvi.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u Sjedinjenim Američkim Državama na najvišem nivou, a skup će biti održan 14. i 15. decembra u Majamiju, potvrdio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki predsednik Džo Bajden želi Ukrajinu u NATO, iako Moskva to smatra prelaženjem 'crvene linije'. Ruski lider Vladimir Putin poredio situaciju u Donbasu sa genocidom i rekao da će po svaku cenu zaštititi svoj narod
Propali političar, blokader sa dna kace i vojvođanski separatista Nenad Čanak na najsramniji način je udario na Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) i to u Sarajevu, gde je otišao da kuka i da se žali na situaciju u Srbiji.
Na društvenim mrežama isplivao je zastrašujući snimak, na kom blokaderke u vidno alkoholisanom stanju govore o "vrhunskoj atmosferi" na blokadi čiji je povod tragedija...
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se danas iz Azerbejdžana medijima iz Srbije. Prethodno se šef naše države sastao sa liderom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim, kao i sa ministrom finansija ove zemlje, Sahilom Babajevim.
Šef vojvođanskih blokadera i advokat Dragana Đilasa, Srđan Kovačević uhvaćen je u luksuznom automobilu vrednim 100.000 evra, koji je finansiran od para pokradenih preko opozicionih šema.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na porodičnoj grobnici na Kamičkom groblju oskrnavljen je spomenik supružnika Jašara i Zorice, tako što je, prema tvrdnjama porodice, uklonjen krst sa nadgrobnog obeležja.
Za volontiranje na specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027 u Beogradu za samo dva dana je stiglo 3.800 prijava, izjavio je danas menadžer volonterskog programa za Ekspo Milan Pavlović.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Nekada su mladi gorani na plećima nosili sadnice, sa krampovima i ašovima osvajali vrhove planina, a iza njihovih ruku ostajale su šume koje danas prave hladovinu i pune Srbiju svežim vazduhom.
Policija je u popodnevnim časovima obaveštena o neobičnom i alarmantnom prizoru na jezeru Bečmenska bara, gde je oko 17.20 časova primećen automobil koji pluta prevrnut na krovu.
Pomoćnik ministra i načelnik Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Luka Čaušić posetio je sa saradnicima sedište Uprave za civilnu zaštitu Republike Italije u Rimu koja je pod nadležnošću Predsedništva saveta ministara, odnosno Kancelarije premijera.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar