Danka Nešović, v.d. direktorka Pete beogradske gimnazije gostujući u Info jutru komentarisala je situaciju u toj obrazovnoj ustanovi.
Kako je rekla, razgovora sa roditeljima dosad nije bilo, niti će ih biti iz jednog razloga.
- U Petoj beogradskoj gimnaziji nemamo konstituisan Savet roditelja. Zato i nismo imali sastanke. Sa druge strane, zna se šta je posao tog saveta i da postoji. Ali, o zakonu se ne razgovara, vi se meni ne sviđate, ali vaša kuća je vas izabrala i ja to moram da poštujem. Roditelji i učenici se ne pitaju po pitanju izbora direktora. Zna se koja je pozicija učenika, roditelja, nastavnika i direktora. Ovde su pobrkani lončići. Ovde se misli da svako može da upada u školu i menja direktora. Ko ste vi? To je škola, ona nije namenjena da neko spava u njoj. Neverovatno je u šta se pretvorila Peta beogradska gimnazija. Mi i dalje imamo i kvalitetnu decu i nastavnike, ali konstantno imamo tu neku grupu koja skreće pažnju na sebe raznim izjavama u medijima i nijedan od događaja u Petoj nema veze sa obrazovanjem, već sa politikom. Ovo je već četvrta nedelja kako niko od zaposlenih ni dece ne može da uđe u školu. Znači, svaki put kad vam se nešto ne sviđa, vi ćete da napravite blokadu. Mi imamo ogroman broj učenika i roditelja koji žele da se nastavi nastava, a manjina to ne dozvoljava. Nisu svi učenici i lica koja se nalaze u školi, učenici Pete - rekla je direktorka.
Šta je još gošća Info jutra rekla o ovoj temi, pogledajte u snimku.
Nemanja Milošević, šef blokadera Pete beogradske gimnazije i na ulici izabrani predsednik blokaderskog saveta roditelja, uputio je skandaloznu poruku preko društvene mreže "Iks".
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je danas da će uskoro biti raspisan konkurs za direktora Pete beogradske gimnazije. i dodao da će uskoro biti organizovana nastava za većinu učenika Pete beogradske gimnazije, kojima je stalo do obrazovanja i vaspitanja,
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srednja nije obavezna... Koliko treba neopravdanih? 20tak za 1 iz vladanja.... Posle toga, Aj vi deco kući, dokumenta poštom, i kraj priče.... Dosta je bilo.
Ovakva žena treba da je predsednik Srbije.Oŝtro i po zakonu.Nema popuŝtanja.Nema mrcvarenja Srbije i njenih gradjana godinu dana.Ko god opstruira mora biti najuren bio on rektor,tužilac ili glavni sudija..
Svaka cast ovoj ženi.Jaca je i direktnija od mnogih muškaraca.Ona je pravi bedem za političke mesetare koji koriste svoju decu za svoje ciljeve.Treba drzava da potpuno stane uz nju i izbaci sve koji ne poštuju zakon.Dosta je bilo blokaderskih gluposti jer generacije učenika ce ostati bez znanja i zvanja.
Ako Država ne poštuje zakon, nema Države. Po zakonu milicija ima pravo da udje u srednju školu i uvede red i omoguci je dostupnom svima i bez poziva direktora gimnazije, cini mi se.
Nemanja Milošević, šef blokadera Pete beogradske gimnazije i na ulici izabrani predsednik blokaderskog saveta roditelja, uputio je skandaloznu poruku preko društvene mreže "Iks".
Nemačku je potresla slična tragedija koja se desila u Srbiji, kad se obrušila nadstrešnica. Uprkos tome, dok blokaderi u Srbiji zloupotrebljavaju žrtve u političke svrhe, u Nemačkoj nema nikakvih blokada i protesta.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas sa predsednicom Senata Republike Uzbekistan Tanzilom Narbajevom, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Lider stranke Srbija centar (SRCE) i neostvareni blokader Zdravko Ponoš oglasio se i nastavio da radi jedino što ume - da vređa sve koji ne prate njegovu političku ideologiju.
Pojasu Presvete Bogorodice izloženom u Hramu Svetog Save na Vračaru, od 20. maja do večeri 2. juna poklonilo se više od pola miliona vernika, saopštila je Srpska pravoslavna crkva (SPC).
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u zoni raskrsnice ulica Partizanske avijacije, Marka Čelebonovića i Nikole Dobrovića – Faza 7, od danas do 7. juna doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Dok se građani Holandije suočavaju sa sve dužim listama čekanja i ozbiljnim nedostatkom lekara specijalista, u Srbiji se poslednjih godina intenzivno radi na unapređenju zdravstvenog sistema, izgradnji novih bolnica i nabavci najsavremenije medicinske opreme.
Reka srpskih autobusa jutros je začepila Evzoni na ulazu u Grčku iz S. Makedonije zbog agencijskih tura, dok automobili prolaze za rekordna dva minuta.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno, toplo i veoma nestabilno vreme, pre podne uglavnom suvo sa sunčanim intervalima, a od sredine dana sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Najniža temperatura biće od 12 do 18, a najviša od 24 do 29 stepeni.
U centru Beograda jutros oko 7 sati policiji je prijavljeno da je je ubijen zasad neidentifikovani muškarac u jednoj kući koja se nalazi iza stare zgrade BIP-a u Beogradu
Kragujevačka policija uhapsila je Luku B. zbog sumnje da je juče u naselju Beloševac oštrim predmetom naneo teške telesne povrede opasne po život svojoj bivšoj partnerki M. i njenom dedi.
U kragujevačkom naselju Beloševac kasno sinoć dogodio se stravičan zločin kada je muškarac je nakon žestoke svađe potegao nož i divljački nasrnuo na svoju partnerku, a potom i na njenog dedu.
U nemačkom gradu Dortmundu večeras se odigrava dramatična policijska akcija nakon što je muškarac, za koga nemački mediji navode da je državljanin Srbije, pucao na policajca i potom se zabarikadirao u kući sa dvoje dece.
Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je da je iranski vrhovni vođa Modžtaba Hamnei još uvek živ i sve više uključen u procese donošenja odluka, iako se nije pojavljivao u javnosti otkako je ranjen na početku rata.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, koji je napao zapadne partnere zbog nedostatka sistema protivvazdušne odbrane, zapravo je planirao veliku prevaru sa američkim raketnim sistemima Patriot, objavio je kiparski novinar Aleks Hristoforu na svom Jutjub kanalu.
Sjedinjene Američke Države razmatraju mogućnost proširenja okvira nuklearne saradnje u okviru NATO pozivanjem većeg broja članica Alijanse da budu domaćini američkim avionima dvostruke namene - borbenim avionima konfigurisanim za nošenje nuklearnog oružja, objavili su zapadni mediji.
Metoda brnutog pranja kose podrazumeva da se regenerator nanosi pre šampona. Mnogi korisnici tvrde da upravo zahvaljujući obrnutom pranju kosa postaje laganija, bujnija i duže izgleda sveže.
Priča Bet Rili (35) iz Teksasu je podsetnik zašto nikada ne smemo da ignorišemo signale koje nam telo šalje. Ona je morala da prođe kroz teške operacije i lavovsku borbu za oporavak nakon što su lekari potpuno promašili dijagnozu.
Stanojka Mitrović Ćana progovorila je o zdravstvenom stanju kolege Slobe Vasića i ukazala na mogućnost da su njegovi problemi povezani sa operacijom želuca.
Pevačica Vanja Mijatović prokomentarisala je hospitalizaciju koleginice Mine Kostić, ističući da je važno voditi računa o mentalnom i fizičkom zdravlju, posebno u trenucima velikog stresa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar