• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Ruptly

13.11.2019

21:41

NAPOLEONOVE ČIZME NA PRODAJU! Evo koji je broj obuće nosio Bonaparta! (Video)

Live TV

NAPOLEONOVE ČIZME NA PRODAJU! Evo koji je broj obuće nosio Bonaparta! (Video)

Podeli vest

Napoleon Bonaparta bio je veliki vođa, ali poprilično mali čovek, a poznato je da je čak nosio cipele sa štiklom kako bi izgledao više. Njegove čizme, malog broja za muškarca, sada su na aukciji i čekaju na najvećeg ljubitelja francuskog predvodnika da ih kupi

Kožne čizme za koje se veruje da ih je nosio francuski car Napoleon Bonaparta, izlažu se u jednoj pariškoj aukcijskoj kući dok ih onaj koji ponudi najveću cifru ne kupi.

Snimci prikazuju čizme za koje se procenjuje da su veličine 40. Prema istoričarima, čizme su posuđene vajaru Mariu Maroketiju, kojem je povereno da stvori statuu cara na konju.

Sin vajara naknadno je poklonio čizme francuskom političaru i ministru Paulu Le Rouku, a čizme je od tada čuvala porodica Le Rouk.

- Iz iskustva znam da je ova publika izuzetno internacionalna. Naravno, ima puno amatera u Francuskoj, ali i u inostranstvu, posebno u azijskim zemljama gde Napoleon predstavlja krajnji simbol hrabrosti, odvažnosti, borbene inteligencije i svih kvaliteta koje su veoma popularne u tim zemljama - izjavio je aukcionar Alekandre Đikelo, dodajući da procenjuje da će čizme koštati između 50.000 i 80.000 evra.

BONUS VIDEO:

SOVE NA ZIMOVANJU U ČAČKU! Noćobdije se odomaćile na jednoj šumadijskoj brezi! (Video)

NEMOGUĆE! DRVO KRVARI! Ovakvu scenu još niste videli! (Video)

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Forum pravnika Srbije jasan: Dolovac neovlašćeno potpisala "sporazume o saradnji"
Politika

Forum pravnika Srbije jasan: Dolovac neovlašćeno potpisala "sporazume o saradnji"

Forum pravnika Srbije saopštio je danas da izažava ozbiljnu zabrinutost zbog činjenice da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac 3. decembra 2025. godine u sedištu Evrodžasta u Hagu samostalno potpisala takozvane "sporazume o saradnji“ sa tužilaštvima šest država Centralne i Južne Amerike i to bez prethodnog ovlašćenja Vlade Republike Srbije, kao jedinog organa nadležnog za pokretanje postupka i zaključivanje međunarodnih ugovora u ime Republike Srbije.

07.12.2025

18:04

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set