Počeo je Beer Fest bar na Adi Ciganliji
Nastupi kod sudijskog tornja na Adi Ciganliji pokazali su da koncerti mogu i te kako uspešno da se održe i uz poštovanje svih propisanih mera - razmaka između stolova i sedećih mesta
13.09.2020
16:53
Klajv Vering je Britanac sa najgorim slučajem amnezije u svetu. Nekada poznati dirigent i muzičar, preživeo je 1985. godine opasan virus koji mu je oštetio mozak. Spasili su mu život, ali mu je mozak toliko oštećen da Klaj uspeva zapamtiti svamo sedam sekundi. Ovo je njegova životna priča.
Čitav svet 1986. godine čuo je za Klajva nakon što je snimljen dokumentarac o njegovoj neobičnoj bolesti. Nakon što je dobio visoku temperaturu ustanovljeno je da ima poseban virus koji mu uništava mozak. Uspeli su da mu spasu život, međutim virus je napravio veliku štetu. Nakon njegovog oporavka, doktori su uvideli šta se dogodilo. Čovjek je ostao bez sećanja, a u retkim trezvenim trenucima Klajv je govorio da proživljava pakao, piše ATV.
Živ je i danas, smešten u posebnu ustanovu koja brine o osobama sa oštećenjem mozga. Ono što je fascinantno je to da Klajv perfektno svira klavir. Seća se malo stvari, a jedna od njih je njegova supruga. Seća se i svoje dece, iako i dalje misli da su u školi i ne može da se seti njihovih imena.
Foto: Printscreen You Tube
“Čim odem od njega, dobijem gomilu poruka koje glase isto. Dođi što pre, volim te, samo mi se javi. On ne zna ni da smo se videli, ni da me je zvao, ako izađem iz prostorije i ponovo uđem on se oduševi kao da me prvi put vidi. Svaki dan pričamo isto, ne zna ništa ali mene se seća”, kaže njegova supruga Debra.
Klajv da bi pomogao svome sećanju vodi dnevnik, ali mu sve to uopšte ne pomaže. Svaki put kad postane svestan da je “budan” on zapiše vreme i napiše kako se oseća u tom trenutku. Ali nakon nekoliko minuta, on ponovo postane svestan da je “budan”, pa prekriži prethodno napisano i doda “sad sam budan, ne čitaj ovo prethodno!”
Foto: Printscreen You Tube
Tako da dnevnici koje vodi preko 30 godina izgledaju potpuno isto. Svaka rečenica je prekrižena.
Iako su ga snimali preko dve sedmice, Klajv se svako malo iznenađivao kad bi vidio reportere oko sebe. Ponavljao bi im iste stari, neprestano bi se upoznavali, a razgovor koji je trebao biti snimljen za 30 minuta, sniman je dve sedmice.
Šta znači biti nesvestan?
“Isto što i smrt. Ne znam kada je dan ili noć, nemam misli, nemam snova, nemam ništa”, kaže Klajv.
Nakon devet godina supruga je odlučila da ga napusti zbog nemogućnosti života sa njim. Ipak, nakon više od decenije vratila mu se. Kad ju je vidio reagovao je kao da je vidi prvi put, nije ni znao da je nije bilo više od decenije.
Zbog bolesti često ima halucinacije, a od izuzetno inteligentnog čoveka nije ostalo ništa, kaže jedan od njegovih sinova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 2 godine
Hej, tako sam uzbuđena što se moj propali brak vraća i moj muž nakon što je ostavio mene i naše dvoje djece zbog druge žene. Nakon 8 godina braka, moj suprug i ja svađali smo se svađe dok me nije konačno ostavio i preselio se u Kaliforniju kako bi bio s drugom ženom. Osjećala sam da je moj život gotov i da su moja djeca mislila da više nikada neće vidjeti svog oca. Trudila sam se biti jaka samo zbog djece, ali nisam mogla obuzdati bolove koji su me mučili, srce mi je bilo ispunjeno tugom i bolom, jer sam stvarno bila zaljubljena u svog muža. Mislim na njega svaki dan i noć i uvijek želim da mi se vrati, bila sam jako uzrujana i trebala sam pomoć, pa sam potražila pomoć na internetu i naišla na web stranicu koja je sugerirala da mi dr. Apata može pomoći da se brzo vratim , pa sam osjetio da bih trebao probati. Kontaktirala sam ga i rekao mi je što da radim i ja sam to učinila, a onda je on učinio (Love Spell) za mene. 48 sati kasnije, suprug me zapravo nazvao i rekao mi da mu jako nedostajem ja i djeca, tako nevjerojatno!! Pa se vratio isti dan, s puno ljubavi i radosti, i ispričao se za svoju pogrešku i za bol koju je nanio meni i djeci. Zatim, od tog dana nadalje, naš je brak sada bio jači nego prije, a sve zahvaljujući dr. APATI. on je tako moćan i odlučila sam podijeliti svoju priču na internetu. Dr. Apata je pravi i moćni kotač čarolija za koji ću se uvijek moliti da dugo živim kako bih pomogla svojoj djeci u nevoljama ako ste ovdje i treba vam povratak bivšeg ili vašeg muža preselio se k drugoj ženi, nemoj više plakati, odmah kontaktiraj ovog moćnog čarobnjaka. Ovo je njegov kontakt: pošaljite mu e-poštu na: drapata4@gmail.com, možete mu poslati i Whatsapp/viber s ovim brojem (+66 81 302 8552), hvala
Javnost je ogorčena nakon što je na društvenim mrežama osvanuo snimak na kom se vidi kako se predstavnici Socijaldemokratske partije Srbije (SDPS) Rasima Ljajića i Stranka demokratske akcije (SDA) Sandžaka Sulejmana Ugljanina zajedno provode u Turskoj i pevaju da im je “Bosna majka junačka”!?!
18.01.2026
22:19
Snimak koji prikazuje svu bruku i sramotu u režiji blokadera zgubidana i tajkunske, antisrpske televizije N1 nije za ljude sa slabim želucem, budući da je svakom normalnom čoveku mučno da gleda naizgled ozbiljne ljude i ljude u "ozbiljnim" godinama kako se na najstrašniji način rugaju pevačici Ani Bekuti.
18.01.2026
21:50
Lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović, poznata po skandaloznim, uvredljivim izjavama na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, prisustvovala je današnjem sramnom mini-skupu u Čačku, odakle je zapretila članovima i simpatizerima Srpske napredne stranke (SNS).
18.01.2026
22:54
Lider Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika za regionalna pitanja, Miloš Vučević, osudio je novi napad i dehumanizaciju Aleksandra Vučića koja se odigrala u Čačku, kada su blokaderi gađali jajima sramotnu karikaturu srpskog predsednika.
18.01.2026
20:31
Predsednica Skupštine Ana Brnabić reagovala je zbog sramnog performansa koji su blokaderi večeras izveli u Čačku gađajući jajima karikaturu lidera Srbije Aleksandra Vučića nacrtanu na kartonu.
18.01.2026
20:04
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
18.01.2026
09:43
Crveni tim u Exatlonu odneo je pobedu u igri "Štafeta", nakon što su Plavi izjednačili razultat sa 9:4, na 9:9!
18.01.2026
22:35
Kapiten Plavih u Exatlonu Nemanja Radovanović istakao je da mu je izletela uvreda koju je uputio Neveni Petrović, ali i da ga je zabolelo što je neko iz Crvenog tima uputio uvredu njegovog saigračici.
18.01.2026
22:25
Učesnica Exatlona Sanja Kalinović, kako sumnjaju ostali članovi Plavog tima, zaljubila se u muškarca iz Turske, zbog čega je počela da uči turski jezik.
18.01.2026
21:57
Jovan i Nemanja iz Plavog tima Exatlona podelili su sa svima svoje jezivo iskustvo kada su pojeli pola lonca podgrejane čorbe pre nego što su primetili da se u njoj nalaze crvi!
18.01.2026
21:55
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra obeležavaju veliki hrišćanski praznik - Bogojavljenja, a mnogi ne znaju da se sutra govori "Bog se javi".
18.01.2026
20:30
U noći između subote i nedelje na Krstovdan, četiri sata nakon ponoći, ispred KBC "Bežanijska kosa" spaseni su životi mame i tek rođene devojčice!
18.01.2026
19:57
Nakon sezone slava, novogodišnjih i božićnih praznika na pijacama širom Srbije beleži se drastičan pad cene suhomesnatih proizvoda.
18.01.2026
19:30
U narodu se veruje da vreme na Krstovdan može pokazati kakva je godina pred nama.
18.01.2026
22:15
Bogojavljenje proslavljamo sutra, 19. januara, a devojke na taj dan tradicionalno mese loptice od testa, kako bi im predskazale za koga će se udati!
18.01.2026
21:42
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić umro je večeras u Beogradu.
18.01.2026
22:54
Veliki požar izbio je u stambenoј zgradi u Ulici Slobodana Đurića u Zemunu.
18.01.2026
21:52
Narko-bos Živko Bakić (43) ubijen je u petak kod Sopota, a o njegovoj smrti pišu i mediji iz Španije u kojoj je navodno, bio hapšen 2014. godine.
18.01.2026
21:22
U Opštu bolnicu Novi Pazar primljen je A. I. (52) iz Tutina sa teškim povredama šake, pri čemu su mu amputirana dva prsta, nezvanično saznaje Informer.
18.01.2026
20:50
Na magistralnom putu koji povezuje Knić i Kragujevac danas je došlo do teške saobraćajne nesreće u kojoj je poginuo stariji muškarac.
18.01.2026
19:30
Nekoliko iranskih državnih televizijskih kanala koji se emituju preko satelita Badr hakovano je danas, tokom čega su u program puštani snimci protesta i pozivi prognanog Reze Pahlavija građanima da se pridruže demonstracijama.
18.01.2026
23:02
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko učestvovao je u tradicionalnom bogojavljenskom kupanju u ledenoj vodi, uprkos niskim temperaturama.
18.01.2026
22:42
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski od 2021. godine menja ministre odbrane gotovo na svake dve godine, a uzrok nije neuspeh u sukobu sa Rusijom, već sistemska korupcija unutar ministarstva i upravljanje ogromnim stranim sredstvima.
18.01.2026
22:30
Kineski lider Si Đinping i kanadski premijer Mark Karni najavili su smanjenje carina, signalizirajući poboljšanje odnosa između dve zemlje nakon ključnog sastanka u Pekingu.
18.01.2026
22:00
Profesorka FDU Biljana Mašić oglasila se povodom smrti supruga Miroslava Mike Aleksića.
18.01.2026
22:38
Reditelj i profesor glume Miroslav Mika Aleksić je preminuo od raka debelog creva u svom domu.
18.01.2026
22:14
Glumica Olivera Viktorović progovorila je o bratanici Teodori, koja je satarom ubila majku i baku u stanu na Vračaru.
18.01.2026
20:24
Džejms Kameron, danas 71-godišnji reditelj poznat po hitovima poput "Terminatora" i "Avatara" frustrirano je reagovao na ponovljeno pitanje o kraju filma "Titanik".
18.01.2026
17:00
Glumica Ivana Dudić ponovo je zapalila društvene mreže provokativnom fotografijom na kojoj je pozirala bez brusa, a prizor je mnoge ostavio bez daha.
18.01.2026
16:35
Specijalna "Tippy Type" tastatura omogućava kucanje sa dugim noktima bez grešaka i oštećenja manikira, prava revolucija za ljubitelje dugih noktiju.
18.01.2026
20:20
Preskakanje doručka može uticati na težinu, holesterol, mozak i raspoloženje, a stručne studije otkrivaju kako jutarnji obrok štiti vaše zdravlje.
18.01.2026
19:40
Ajfon 18 Pro donosi veliku promenu na ekranu – Face ID se seli ispod panela, dok prednja kamera ostaje vidljiva kao mala rupica.
18.01.2026
18:20
Video u kojem jedna mlada majka svake večeri pokazuje svoj stajling sa porodičnog krstarenja postao je pravi hit na društvenim mrežama.
18.01.2026
17:40
Svi smo barem jednom razlišljali kako da operemo perjanu jaknu kod kuće, a da zadržati joj savršeni pufnasti oblik. Sada postoji trik koji je posato viralan.
18.01.2026
17:00
Pevačica Katarina Živković govorila je o udaji za partnera Nebojšu Stojkovića Stojketa, ali i o želji za proširenjem porodice.
18.01.2026
22:21
Političar Čedomir Jovanović i njegov prijatelj Aleksandar Kos, s kojim živi, uputili su rođendansku čestitku pevačici Dragani Mirković.
18.01.2026
21:55
Novinarka Mira Adanja Polak otvoreno je govorila o ličnim žrtvama koje je podnosila kako bi mogla da radi intervjue i reportaže koje su je profesionalno ispunjavale.
18.01.2026
21:26
Bivša voditeljka Kristina Kija Kockar posetila je jedan restoran u društvu verenika kojeg i dalje krije od javnosti.
18.01.2026
20:59
Bivša rijaliti učesnica Jovana Novakov Šmizla otkrila je da je u drugom stanju i da nosi devojčicu. Ipak, kako je istakla, više nije u emotivnoj vezi sa ocem deteta.
18.01.2026
20:11
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar