OVAKO TREBA DA IZGLEDA IDEALAN MUŠKARAC! Žene konačno otkrile ŠTA SVE očekuju od ČOVEKA SVOJIH SNOVA!
Ništa ne osvaja toliko žensko srce koliko muškarac koji želi da bude bolji čovek!
29.11.2021
22:00 >> 11:14
Pixabay
Live TV
Iako svaka svetska metropola ima svoje osobenosti, upravo su sitne nesavršenosti ono što čini neki grad živopisnijim od drugih, a upravo je to razlog zašto milioni ljudi svake godine hrle da ih posete i upiju deo specifične atmosfere i lokalne kulture. Mediji koji se bave kulturom putovanja sastavili su spisak od deset gradova koje bi trebalo posetiti makar jednom.
Soliteri koji svojom visinom zaklanjaju sunce, rascvetala stabla trešanja u Nacionalnom vrtu Šindžuku Gjoen, kulinarsko carstvo sa oko 160.000 različitih restorana koji imaju više Mišlenovih zvezdica nego u bilo kojoj drugoj zemlji, ponuda tune na Glavnoj ribljoj pijaci Cukidži - samo su deo onoga što turisti treba da vide u Tokiju. Osim prestižnih univerziteta, velikih galerija i muzeja, globalnih kompanija i ekonomskih centara, neviđeno čistih ulica i trgova i luksuznih prodavnica, ono što izdvaja ovaj grad od svih drugih je njegov kosmopolitski duh pomešan s izvornom japanskom tradicijom.
Ova najveća kineska luka opravdano je nazvana Parizom istoka, jer je sinonim za neprestanu izgradnju, uspeh i bogatu gastronomsku ponudu. Njegove atrakcije su Maglev magnetski voz, koji dostiže brzinu i do 500 kilometara na sat, neverovatan Internacionalni aerodrom "Pudong", rejon Bund, hram Grad Božji, šetalište uz reku Huangpu i televizijski toranj "Biser istoka".
Najveći karnevali i festivali tanga na drugoj strani Anda, uprkos smogu i industrijskim postrojenjima, svake godine privlače sve veći broj turista zahvaljujući predivnom krajoliku, šarmantnim noćnim klubovima i odličnoj klimi. U Čileu je moguće skijati se usred leta, a sam Santjago poznat je po atrakcijama kao što su predsednička palata Palasio de Moneda, kuća Pabla Nerude, pretkolumbovski muzej, boemska četvrt, istorijski muzej na centralnom trgu Plaza de Armas, kao i penjanje žičarom na brdo s kojeg puca pogled na ceo grad.
Čudesni brežuljci, arhitektonski spomenici, italijanski, libanski, kineski i indijski restorani, elitne četvrti, kilometri dugih pacifičkih plaža i živopisna kineska četvrt neke su od karakteristika ovog dinamičnog grada. U njemu možete da posetite ribarsku četvrt Fišermens verf, slavni most Golden gejt, čuveni zatvor Alkatraz i luksuznu četvrt Pacifik hajts.
Ovaj napušteni grad na području Jordana nalazi se na Uneskovom popisu svetske kulturne baštine, kao izgubljeni grad antičkog sveta. Uklesan u kamenu na stenama visine 200 metara, grad Petra je meka arheologa i ljubitelja istorije, a do njega je moguće doći isključivo uskom stazom sa severozapada ili stenovitim klancem s istoka. Ovaj neverovatni grad zaista nije sličan nijednom drugom na svetu, zbog čega se u njemu i snimao nastavak popularnog Indijane Džounsa.
Iako ga nema na listi najboljih i najuglednijih prestonica sveta, Beograd se našao na spisku najboljih mesta za zabavu.
Rame uz rame sa svetskim metropolama poput Milana, Pariza, Berlina i Njujorka, našla se srpska prestonica u članku "Sandej tajmsa". U dodatku o putovanjima "Sandej tajms" čitaoce vodi u noćni izlazak u nekoliko evropskih prestonica. Dopisnik ovog lista preporučuje posetiocima da veče počnu šetnjom Knez Mihailovom ulicom, a nastave večerom u Skadarliji ili na nekom od kioska sa kvalitetnim roštiljem. Posle toga obavezno bi trebalo otići na piće ili koktel-zabavu u neki od brojnih kafea u Ulici Strahinjića Bana na Dorćolu. Jedan sat ujutru, savetuje list, pravo je vreme da se zaputite ka nekom od klubova u okolini Kalemegdanske tvrđave ili da se, ako volite svež vazduh, prepustite zvucima muzike sa gramofona i mladalačkoj atmosferi nekog od brojnih splavova vezanih uz obalu Save na beogradskom Ušću.
Najposećeniji grad sveta, meka zaljubljenih, mode, finih restorana, cenjenih vina i poznatih muzeja, vekovima je poznat po svojoj lepoti. Od istorijskih spomenika, Trijumfalne kapije, Jelisejskih polja, crkve Notr Dam i Ajfelovog tornja do šetališta na Seni i umetničke četvrti Monmartr, u ovom gradu se zaista mnogo toga može videti, a obavezno je uživanje u čuvenim francuskim kroasanima uz šoljicu toplog kapućina.
"Veliku jabuku" opisuju kao centar sveta i grad koji nikad ne spava, zato što ćete se u njemu uvek osećati da ste u samom centru događanja. Znamenitosti poput Empajer stejt bildinga, Central parka, Brodveja, kineske četvrti, Medison skver gardena, Grinič vilidža i Statue slobode, iako privlače turiste, padaju u drugi plan pred atmosferom koja vlada u gradu. Zabava, novac, šoping i provod pretvaraju se u moto svakog turiste koji udahne deo specifične atmosfere ove metropole.
"Grad u kojem je najlepše živeti" i "kulturna prestonica Kanade" neke su od titula kojima se diči Montreal. On je glavni grad francuskog govornog područja, a uspešno spaja šarmantnu francusku kulturu s američkim kapitalizmom. Poznat je po brojnim pozorištima, parkovima i lepim fasadama zgrada, kao i po odličnim festivalima.
Ovaj južnoafrički biser spoj je bogatstva i siromaštva, stare i nove Afrike, kao i beskrajnih prirodnih lepota prošaranih siromašnim četvrtima ili "slemovima". Uprkos strahu od kriminalaca, napada morskih pasa ili kulturnog šoka, Kejptaun definitivno vredi posetiti. Planina Tejbl iznad samog grada najpoznatije je svetsko odredište za planinare, a turisti u njenom pogledu mogu uživati i nakon penjanja žičarom koja ih vodi sve do vrha.
"Najomladinskiji" grad na svetu ovaj epitet zaslužuje zahvaljujući burnom noćnom životu, odličnim restoranima, kafićima i bogatoj kulturnoj ponudi. Gaudijeva remek-dela kao što su Sagrada familija, Kasa Batljo, Kasa Mila, park Gvelj, zatim ulica Rambla i Pomorski muzej samo su neke od znamenitosti koje nijedan turista ne sme da propusti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Informer je došao u posed još jednog ekskluzivnog audio-snimka sa blokaderskog sastanka u Beogradu na kom su učestvovali predstavnici takozvane Radne jedinice za izbornu logistiku (RJIL), a na kom je sve prštalo od svađe i na kom je otkriveno ko je zgubidanskim Beograđanima najveći trn u oku.
16.05.2026
20:50
Tokom trajanja tribine na Đačkom trgu u Kragujevcu o Univerzitetu u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici, koju su organizovali "studenti" Univerziteta u Kragujevcu, pažnju građana privukao je potez organizatora – stolice za skup, prema navodima prisutnih, uzete su iz Doma omladine bez dozvole.
16.05.2026
20:28
Programski direktor Opšteg odbora za kontrolu i opservaciju (OKO) Aleksandar Jerković, oglasio se povodom odluke Centralne izborne komisije (CIK) u Prištini da Srpskoj listi drastično smanji broj mesta u biračkim odborima.
16.05.2026
20:46
Među Šolakovcima i Đilasovcima besni totalni rat, pa su sada u sukob ušli i dojučerašnji biznis partneri - Slobodan Georgiev, tajkunski urednik s Nove S, inače slepi poslušnik bivšeg gazde "Junajted medije" Dragana Šolaka, i perjanica tajkuna Dragana Đilasa, Marinika Tepić.
16.05.2026
20:00
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je studente Univerziteta Harvard i Masačusetskog instituta tehnologije (MIT), koji borave u Srbiji u okviru studijske posete Balkan Trek i tom prilikom se zahvalio na lepim rečima i poštovanju prema Srbiji.
16.05.2026
19:49
Rina Šalipur je Azijatkinja koja se iz Kazahstana preselila u Srbiju zbog svog partnera, a kako kaže, život joj se u potpunosti promenio na bolje.
16.05.2026
20:30
Kratkotrajno nevreme praćeno gradom danas je pogodilo Vranje, dok je snažan olujni vetar oborio nekoliko stabala u gradu i okolini.
16.05.2026
19:59
Stanovnici Novog Beograda pre nekoliko dana mogli su da vide neobičan mali crveni automobil koji je privukao pažnju prolaznika gde god da se pojavio - ne samo zbog svog nesvakidašnjeg izgleda, već i zbog činjenice da ovakvo vozilo mogu da voze i mlađi od 18 godina.
16.05.2026
17:00
Mercedes je u Štutgartu osvežio S-klasu sa 2.700 promena kako bi zadržao tron luksuza. Nova limuzina stiže sa AI tehnologijom i moćnim hibridima za vrhunski komfor.
16.05.2026
19:35
Na društvenim mrežama osvanula je ispovest trudnice koja je, zbog svađe sa komšinicom, verovali ili ne, završila u bolnici.
16.05.2026
21:00
Policija je danas u selu Ljukovo kod Inđije zaplenila beli automobil "folksvagen" u sklopu opsežne istrage koja se odvija od jutarnjih časova na dve lokacije kod Inđije.
16.05.2026
18:40
Tokom dana došlo je do teške saobraćajne nezgode na magistralnom putu Bijelo Polje - Mojkovac kada je vozač putničkog automobila iz nepoznatih razloga izgubio kontrolu i sleteo u kanal pored puta.
16.05.2026
20:52
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se na Iriškom Vencu oko 17 časova.
16.05.2026
19:28
Nakon što su jake policijske snage pretraživale teren u selu Putinci između Inđije i Rume, opsežna policijska akcija je nastavljena i u selu Ljukovo kod Inđije.
16.05.2026
17:59
Na putu Krušar-Isakovo, kod Ćuprije, juče se oko 17 časova dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je život izgubio J. T. iz Isakova.
16.05.2026
20:07
Predsednik Finske Aleksandar Stub izjavio je u intervjuu za televizijski kanal LRT da je lično razgovarao sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim nakon incidenata u kojima su ukrajinski dronovi narušili vazdušni prostor Finske.
16.05.2026
21:30
Osam osoba povređeno je u subotu kad se automobil zabio u pešake u centru italijanskog grada Modene, saopštila je policija.
16.05.2026
21:11
Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Ruske Federacije Valerij Gerasimov izvršio je inspekciju grupe trupa "Zapad" i tom prilikom najavio aktivnu ofanzivu ruskih jedinica na nekoliko pravaca Ukrajine istovremeno.
16.05.2026
20:30
Sjedinjene Američke Države ozbiljno razmatraju opciju hapšenja bivšeg kubanskog lidera Raula Kastra, primenjujući pritom strategiju koja podseća na akcije vođene protiv rukovodstva Venecuele.
16.05.2026
19:30
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
16.05.2026
10:30
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
15.05.2026
15:15
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
15.05.2026
14:30
Amazon MGM Studios potvrdio je da je u toku izbor glumca koji će naslediti Danijela Krejga u ulozi legendarnog agenta 007.
15.05.2026
14:01
Starija ćerka Josifa Tatića, Jelisaveta, nije naklonjena javnosti, pa se o njoj malo i zna.
15.05.2026
13:14
Na prvi pogled, bežični miš izgleda kao savršenstvo moderne tehnologije, nema kablova koji se zapetljaju, a pokreti su slobodni. Kada se sagledaju njegovi nedostaci, slika je manje idilična.
16.05.2026
21:00
Iskusne domaćice koje godinama mese hleb i peciva znaju da efikasan trik kako da testo ostane mekano danima. Tajna je u kuvanom krompiru.
16.05.2026
20:00
Demi Mur je zablistala na gala večeri Chopard Universe, koja je održana u okviru Kanskog filmskog festivala. Glumica je stigla u elegantnoj srebrnoj haljini u kojoj je bila zvezda večeri.
16.05.2026
16:30
Pasji njuh je mnogo razvijeniji od ljudskog, pa psi svet oko sebe doživljavaju prvenstveno kroz mirise. Ono što nama miriše prijatno ili gotovo neprimetno, za njih može biti opasno.
16.05.2026
14:00
Kompanija za razvoj veštačke Open AI saopštila je da je njen alat za programiranje Kodeks (Codex) sada dostupan i kroz mobilnu aplikaciju Čet Dži-Pi-Ti (ChatGPT), čime se omogućava korisnicima da sa mobilnih telefona prate i upravljaju radnim zadacima.
16.05.2026
15:45
Pevačica Vanja Mijatović kaže da nikad ne bi mogla da bude sa muškarcem koji je bio intiman sa mnogo žena.
16.05.2026
20:20
Pop pevačica Delta Gudrem se nada da će prvi put doneti slavu Evroviziјe Australiјi prošla je kroz tešku borbu za život i zdravlje.
16.05.2026
19:45
Bivši rijaliti učesnik Dejan Dragojević otkrio je da planira da oženi svoju devojku Jovanu Stojanović, ali i kako vidi njihovu zajedničku budućnost.
16.05.2026
19:19
Jelena Vasić supruga pevača Slobe Vasića napustila je neuropsihijatrijsku bolnicu "Dr Laza Lazarević" vidno utučena, dok je pevač zadržan na klinici.
16.05.2026
18:17
Voditeljka Dragana Kosjerina neće biti deo finalne evrovizijske večeri kao prethodnih godina, a umesto nje iz Beograda će se javiti Kristina Radenković.
16.05.2026
17:58
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar