(VIDEO) Hrvatica srpskog porekla uporedila Srbe sa bubama koje treba spaliti! Skandalozna izjava književnice Slavice Stojan!
Podeli vest
Slavica Stojan, hrvatska književna istoričarka i članica Predsedništva Matice Hrvatske, govoreći o navodnim pretenzijama Srbije za kulturnim nasleđem koje ona smatra hrvatskim, uporedila je Srbe "sa bubama koje ne možeš istrebiti".
Gosti u Info jutru novinarka Informera Zvezdana Jevtić, predsednik udruženja književnika Srbije Predsednik udruđenja književnika Miloš Janković, Aleksandar Raković i istoričar Jovan Pejin razgovarali su ovoj skandaloznoj izjavi hrvatske književne istoričarke Slavice Stojan.
Lider Dveri i lažni patriota Boško Obradović poručio je kako Srbija treba da se ugleda na Hrvatsku i ostale evropske države i da proglasi nedelju kao neradan dan.
Svedoci smo skandaloznog hapšenja Rajka Lalića. Šta zapravo znači ovaj postupak hrvatskih vlasti i šta u budućnosti mogu da očekuju Srbi koji žele da odu u Hrvatsku, razgovarali smo sa gostima "Teme dana" predsednikom dokumentaciono informacionog centra "Veritas" Savom Štrbcem i novinarkom "Informera" Dejanom Kljajić.
26.08.2023
16:34
Naša novinarka Zvezdana Jevtić kaže da Slavica Stojan ima srpsko poreklo.
- Slavica Stojan ima srpsko poreklo i još jedno srpsko ime Stanislava. Ne mogu da verujem da je Srbe uporedila sa insektima i da nas treba spaliti, to je apsolutno neprimereno - navela je Zvezdana Jevtić.
Dodala je Jevtić i da Hrvati žele da unište srpsko kulturno nasleđe i ospore činjenicu da se koristila ćirilica u Dubrovniku.
Položaj Hrvata u Vojvodini je bolji nego što je bio, a ključan iskorak je njihov ulazak u institucije sistema gde kreiraju politike, odlučuju i doprinose pojedinim rešenjima, rekao je Tomislav Žigmanov na tradicionalnom 16. Međunarodnom naučnom skupu Hrvatsko-srpski odnosi.
Nogometni klub Dinamo izdao je skandalozno saopštenje u kome opravdava i brani svoje navijače koji su u Atini zverski ubili Grka!
09.08.2023
18:28
- Tužno je to što se neki Srbi u Hrvatskoj ponašaju kao Hrvati više od samih Hrvata i što niko iz državnog vrha nije reagovao na to. Hrvati žele da unište srpsko kulturno nasleđe i ospore činjenicu da se koristila ćirilica u Dubrovniku - rekla je Jevtić.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Zvezdana Jevtić
Sagovornik istoričar Jovan Pejin ističe da hrvatski nacionalisti spadaju u najprimitivnije ljude u Evropi.
- Njeno ime i prezime je srpsko, jer rođena u okolini Dubrovnika gde su najviše živeli Srbi. Napravila je ovaj skandal iz gluposti i primitivizma. Hrvatski nacionalisti spadaju u najprimitivnije ljude u Evropi, a ne znaju da nije bilo Srba i reforme hrvatskog jezika u 18-tom veku Hrvati bi bili Nemci i Mađari - kazao je Pejin.
Predsednik udruđenja književnika Srbije Miloš Janković govori o tome da Slavica Stojan treba da se izvini zbog ove rasističko-nacističke izjave.
- Očekujemo bar izvinjenje od Slavice Stojan zbog ove rasističko-nacističke izjave. Želim da verujem da će se neko iz Matice Hrvatske oglasiti povodom ove fašistoidne izjave dotične gospođe - zaključio je Janković.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Zvezdana Jevtić, Jovan Pejin i Miloš Janković
Istoričar Aleksandar Raković kada pogledamo najveće ustaške koljače kroz istoriju svi su poreklom Srbi.
- Ovo je samo jedan mali kamen u mozaiku u raseljavanju našeg naroda na prostoru Hrvatske. Ta žena ima srpsko poreklo što se vidi u njenom prezimenu. Hrvati svojataju stare srpske manastire i kažu da su to starohrvatski manastiri, što je apsurdno. Kada pogledamo najveće ustaške koljače kroz istoriju svi su poreklom Srbi, kao što su Ante Pavelić i Ante Gotovina - izjavio je Raković.
Celu emisiju odgledajte u videu koji se nalazi ovde:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lider Dveri i lažni patriota Boško Obradović poručio je kako Srbija treba da se ugleda na Hrvatsku i ostale evropske države i da proglasi nedelju kao neradan dan.
Kancelarija visokog predstavnika (OHR) u Bosni i Hercegovini (BiH) potvrdila je da Kristijan Šmit nakon pet godina napušta funkciju visokog predstavnika, a prema pisanju medija, zameniće ga italijanski diplomata Antonio Zanardi Landi.
Voditeljka tajkunske "N1" Nataša Miljković ponadala se da je u Kuli umalo došlo do prelaska odbornika SNS-a na stranu blokadera, a onda joj je opozicioni sociolog Ivan Živkov uživo u programu srušio snove.
Bivši gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković izazvao je ozbiljan skandal nakon što su isplivale poruke iz njegove prepiske sa Aleksandrom Mijajlovićem, optuženim za organizaciju takozvanog Grand klana, koji je navodno uticao na uređivačku politiku čak sedam medija, poslanike, policijske službenike i tužiteljku.
Panika u redovima opozicije zbog izbora sve je vidljivija, a to je praktično priznao i opozicioni sociolog Ivan Živkov gostujući na N1, ocenjujući da najave predsednika Srbije Aleksandra Vučića izazivaju nervozu među protivnicima vlasti.
Opoziciona novinarka Antonela Riha iznela je oštre kritike na račun blokadera i posebno takozvane "studentske liste", ističući da javnosti i dalje nije jasno kakvu politiku oni zapravo nude.
Odluka predsednika Mehanizma za krivične sudove u Hagu o zahtevu za puštanje generala Ratka Mladića iz zatvorske bolnice u Sheveningenu na lečenje u bolnici u Beogradu mogla bi se očekivati do kraja ove sedmice, mada nema roka po kojem bi moralo da se odluči.
Međunarodni dan lupusa obeležen je u Beogradu panel-diskusijom, posvećenoj inovativnim terapijama, izazovima lečenja i novinama u zdravstvenom sistemu, o kojima su govorili vodeći stručnjaci iz reumatologije i drugih oblasti medicine.
U Palati pravde završeno je suđenje roditeljima dečaka ubice koji je u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio detevoro dece i čuvara Dragana Vlahovića, a nakon završetka, medijima se obratila punomoćnik oštećenih Zora Dobričanin.
Suđenje roditejima dečaka ubice koji je u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio detevoro dece i čuvara Dragana Vlahovića, nastavljeno je danas u Palati pradve, a kako Informer nezvanično saznaje Vladimir Kecmanović je pred sudom izjavio da je nevin.
Kriza u Ormuskom moreuzu mogla bi da ostane upamćena po skoku cena energije, strahu od šireg rata i novim tenzijama na Bliskom istoku. Ipak, njena najdublja posledica možda se neće videti u Persijskom zalivu, već hiljadama kilometara severnije — na ruskom Arktiku.
Oružane snage Ukrajine (OSU) prebacile su tokom primirja dodatne jedinice na harkovski pravac, među njima i formacije u kojima se, prema tvrdnjama ruskih bezbednosnih izvora, nalaze strani plaćenici, prenosi Sputnjik.
Novi mađarski premijer Peter Mađar zatražio je danas hitan pisani izveštaj od ministara odlazeće vlade Viktora Orbana o svim odlukama i obavezama koje su preduzete nakon 16 časova u subotu.
Mira Banjac, Bogdan Diklić i Nebojša Glogovac, samo su neki od hlumaca koji su prihvatali da glume u nekom filmu bez ikakvog honorara samo zato što su verovali u taj projekat.
Dženifer Lopez (56) pojavila se sinoć u Los Anđelesu na događaju "The Roast of Kevin Hart", gde je privukla pažnju svojim upečatljivim modnim izdanjem.
Samsung je predstavio nove generacije displeja koje bi mogle potpuno da promene način na koji koristimo pametne telefone. Pored boljeg prikaza slike, budući ekrani mogli bi da mere zdravstvene podatke i dodatno štite privatnost korisnika.
Botoks, poznat i kao "bejbi botoks" kada se koristi u manjim dozama, postaje sve popularniji među mlađim osobama koje žele da uspore pojavu prvih bora.
Bivši učesnik "Elite" Nemanja Gačić izneo je svoje mišljenje o aktuelnim dešavanjima u Beloj kući, ali i o pričama koje kruže u javnosti o porodici Stanija Dobrojević.
Pevač Mitar Mirić otkrio je da njegov veliki hit na samom početku nije naišao na oduševljenje ljudi iz branše, iako je kasnije postao jedna od najprepoznatljivijih pesama.
Kompozitor Goran Ratković Rale pojavio se u javnosti bez pevačice Ane Nikolić, pa otkrio kako se oseća nakon operacije srca i da mu je Ana najveća podrška.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar