U Info večeri glavne teme su bile minhenska bezbednosna konvencija i pokušaji Kurtija da izvrši etničko čišćenje na KiM, a o svemu tome su govorili analitičar Veljko Jovanović, Marko Matić iz Centra za odgovorne medije i Miljan Damjanović iz Srpske radikalne stranke.
Miljan Damjanović iz Srpske radikalne stranke kaže da ako dođe do sukoba sa Šiptarima, to nije samo rat sa Kurtijem već i sa celim NATO paktom, ali i da su nam prijatelji Kina i Rusija.
- Pljuštale su pohvale za Aljbina Kurtija sa Zapada i svi su govorili o multietničkom demokratskom društvu na KiM. Svi smo svesni da nas ne očekuje rat samo sa Kurtijem već i sa celim NATO paktom, ako dođe do sukoba sa Šiptarima. Bocan-Harčenko je rekao da će doći do rešenja za KiM koje će ići u prilog Beogradu i jedini prijatelji su nam Kina i Rusija, a pregovori moraju da budu u Ujedinjenim nacijama. Zapad pritiska Srbe, a Šiptari krše sve sporazume i niko ne reaguje na to - istakao je Damjanović.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Miljan Damjanović
Marko Matić iz Centra za odgovorne medije ističe da Minhenska bezbednosna konvencija je morala da se desi zbog ugroženosti našeg naroda na KiM od strane divljanja Aljbina Kurtija.
- Umesto ravnoteže Hladnog rata imamo strah u svetu o upotrebi nuklearnog oružja, ali i ekonomska kriza koja se odrazila pre svega na Evropu i to sve je dovelo i do protesta. Minhenska bezbednosna konvencija je morala da se desi zbog ugroženosti našeg naroda na KiM od strane divljanja Kurtija. Kurti se plaši Trampa i zato pokušava dok on ne dođe na vlast u Americi, da etnički očisti Srbe i da zaključi nezavisnost tzv. Kosova - rekao je Matić.
Foto: Informer.rs/printscreen
Marko Matić i Veljko Jovanović
Analitičar Veljko Jovanović objašnjava da Kurti želi da završi započeto na KiM dok se ne dese izbori u Rusiji i Americi, ali i da predsednik Vučić održava mir i dobre odnose sa Istokom i Zapadom.
- U Americi i Rusiji se bliže izbori i zato neki sitni igrači pokušavaju da završe ono što su naumili, kao što to pokušava Kurti da uradi na Kosovu i Metohiji. Siguran sam da će naš predsednik Aleksandar Vučić uspeti da održi mir i stabilnost i da održi neutralnost i dobre odnose sa Istokom i Zapadom. Ratovi mogu samo da nazaduju buduće generacije, a nama je potrebna samo mudra politika Aleksandra Vučića - tvrdio je Jovanović.
Misija Kfora demantovala je vest i fotografiju koju su danas objavili pojedini prištinski mediji, a koja navodno prikazuje srpsku jedinicu koja upire oružje u civile na teritoriji Kosova i Metohije, ističući da je reč o zajedničkoj patroli Kfora i Vojske Srbije na administrativnoj liniji.
Lider LDP Čedomir Jovanović održao je govor na vanrednoj sednici Skupštine Srbije 18. februara 2008. godine, dan nakon jednostrano proglašene nezavisnosti tzv. Kosova.
Samo stvaranje srpskog sveta i vođenje samostalne i hrabre srpske politike, zaustaviće širenje "velike Albanije", izjavio je danas doskorašnji direktor BIA i osnivač Pokreta socijalista Aleksandar Vulin, povodom godišnjice jednostranog proglašenja nezavisnosti tzv. Kosova
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Misija Kfora demantovala je vest i fotografiju koju su danas objavili pojedini prištinski mediji, a koja navodno prikazuje srpsku jedinicu koja upire oružje u civile na teritoriji Kosova i Metohije, ističući da je reč o zajedničkoj patroli Kfora i Vojske Srbije na administrativnoj liniji.
Amerika i Kina napravile su prvi ozbiljan korak ka smirivanju trgovinskog rata koji je mesecima tresao tržišta, pogađao izvoznike i držao poljoprivrednike u neizvesnosti.
Putnik koji je boravio na kruzeru MV „Hondijus“, brodu na kojem je već zabeležena smrtonosna epidemija hantavirusa, preliminarno je pozitivan na Andski soj ovog virusa i nalazi se u bolničkoj izolaciji u Viktoriji, saopštile su kanadske zdravstvene vlasti.
Blokaderi su na društvenim mrežama urnisali svog dojučerašnjeg pajtosa sa tajkunske televizije Nova S, Slobodana Georgieva, a u rat sa njim uključio se i čuveni zgubidanski siledžija Marko Marjanović, poznatiji po pseudonimu Kristal Met Dejmon.
Vredna ekipa Informerove emisije “Na merama” spazila je voditelja blokadera Zorana Kesića koji po svemu sudeći uživa, dok vodi, kako kaže, "težak život" u Srbiji.
Profesor na Filozofskom fakultetu u Beogradu Čedomir Antić govorio je o takozvanoj blokaderskoj "studentskoj listi" isitčući da su blokaderi sličan fenomen kao Beli Preletačević.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boraviće u dvodnevnoj poseti, danas i sutra (17. i 18. maja) Republici Azerbejdžanu, gde će učestvovati na 13. Svetskom urbanom forumu u organizaciji Ujedinjenih nacija, koji se ove godine održava u Bakuu.
Jak pljusak zahvatio je večeras delove Beograda, a prema najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), nestabilno vreme očekuje se i u ostatku Srbije.
Sinoć oko 23 časa u Kirovljevoj ulici se dogodila saobraćajna nesreća u kojoj su povrećene tri osobe, muškarci starosti 23 i 47 godina i žena starosti 50 godine.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv 10 osoba zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili različita krivična dela u vezi sa krivičnim delom Teško ubistvo izvršeno na štetu Aleksandra Nešovića za kojim se i dalje traga.
Policija je danas u selu Ljukovo kod Inđije zaplenila beli automobil "folksvagen" u sklopu opsežne istrage koja se odvija od jutarnjih časova na dve lokacije kod Inđije.
Osnovni sud u Čačku osudio je muškarca T. T. (33) iz Čačka na kaznu zatvora od 10 meseci zbog teške krađe agregata sa trase izgradnje auto-puta "Moravski koridor".
Pretnja novog udara iz pravca Belorusije ponovo je otvorena u Kijevu, ali je iz same ukrajinske vojske odmah stigla poruka koja ublažava dramatičan ton — na granici trenutno nema kritičnog gomilanja ruskih snaga.
Pentagon se našao na meti kritika i podsmeha javnosti nakon što je objavio fotografiju svoje nove bespilotne letelice uz opis "Američke inovacije" i saopštenje o tehnološkoj nadmoći Sjedinjenih Američkih Država.
Američki zvaničnici sumnjaju da Iran stoji iza hakovanja sistema za praćenje nivoa goriva koji se koriste na benzinskim pumpama u pojedinim američkim državama, objavio je danas CNN.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Na prvi pogled, bežični miš izgleda kao savršenstvo moderne tehnologije, nema kablova koji se zapetljaju, a pokreti su slobodni. Kada se sagledaju njegovi nedostaci, slika je manje idilična.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar