Amerika preko Evrope sprovodi prljavu misiju! Ujedinjene nacije su danas u dobroj meri razorene! (VIDEO)
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je u dvodnevnoj poseti Francuske, na poziv predsednika Emanuela Makrona. Naš predsednik sačekan je uz najviše državne počasti, a razgovaralo se o važnim temama. Susret su obeležili srdačni pozdravi u Jelisejskoj palati u Parizu, zagrljaji, potom razgovori o raznim pitanjima, a najveća razmimoilaženja bila su oko teme Kosova. Ovaj događaj komentarisao je predsednik Komisije za nestala lica Veljko Odalović u "Info jutru" na Informer TV.
Odalović navodi da je veoma bitno graditi dobre odnose sa silom kao što je Francuska.
Najnovija situacija od juče je - paradiranje Aljbina Kurtija uz više desetina vozila i stotinu do zuba naoružanih tzv. albanskih specijalaca po severu Kosova i Metohije koje je uznemirio Srbe u tom delu pokrajine. Njegov dolazak na sever uz parapolicijske formacije ima za cilj destabilizaciju situacije na terenu i izazivanje tenzija. Na ovu temu je za Informer TV u "Info jutru" govorio Srđan Simić iz Centra za društvenu stabilnost.
“Večernji list” najavio je ofanzivu protiv Srbije i Srba: Zapad sprema kriminalizaciju Vučića, UN rezoluciju o “genocidu” u Srebrenici, ukidanje Republike Srpske i plaćanje ratne odštete tzv. Kosovu i BiH. O svemu ovome govorila je stručnjak za bezbednost Gordana Mišev tokom svog gostovanja u "Info jutru" Informer TV.
03.04.2024
09:30
- Mislim da je predsednik s pravom adresirao ovu temu u Parizu. Ipak su ta vrata mnogo otvorenija nego ona u Berlinu. Francuski pripadnici KFOR su branili most na Ibru i sprečili rulju terorista da uđu na sever Kosovske Mitrovice i sve tamo očiste. Nama trenutno nije potrebno naoružanje da bi ratovali s drugima, već da bi bili sigurni. Da odvratimo svakoga ko ima nameru nešto da uradi. Srbija nikad nije bila agresor, ona se samo branila. Francuzi na Balkanu nikad nisu imali nekoga ko im je bio bliži od nas. Dobra je strategija da gradimo buduće odnose sa jednom ovakvom silom. SAD preko Evrope hoće da završi jednu prljavu misiju. Srbija će se svim sredstvima boriti protiv toga. Danas su Ujedinjene nacije u dobroj meri razorene. S ovim planom da se Kosovo uvede u Savet Evrope, on se takođe urušava. Albanci danas prete Srbima kaznama ukoliko se ne odazovu na njihov popis, a Kurtijev otac je dvaput izbegavao popise, 1981. i 1991. godine. Prištinu niko ne pritiska po pitanju Zajednice srpskih opština. Srba je tamo sve manje - rekao je Odalović.
Lažna država 'Kosovo' na čelu sa samozvanim "premijerom'"Aljbinom Kurtijem baš na godišnjicu početka agresije na Srbiju 1999. godine dobila je status pridruženog člana Parlamentarne skupštine NATO pakta! Ovim povodom za Informer TV, u emisiji "Info jutro" govorili su narodni poslanik Milovan Drecun i Miloš Garić sa portala Kosovo onlajn.
Srbija će na adrese svih članica Saveta Evrope poslati non-pejper, u kojem će se naći činjenice i jasno pobrojani argumenti zbog kojih tzv. Kosovo ne bi smelo da postane deo pomenute organizacije, pišu današnje "Večernje novosti". Kako se navodi, u dokumentu će biti popisani svi etnički motivisani napadi na Srbe, otimanje imovine, skrnavljenje crkava, manastira i grobalja, primeri uzurpacije zemljišta na kojem Priština gradi vojne baze, montirani procesi koji se vode protiv naših sunarodnika pred sudovima bez svedoka, kao i to da privremene vlasti više od 4.000 dana odbijaju da ispune obavezu iz Briselskog sporazuma i formiraju Zajednicu srpskih opština. Tomislav Bokan, predsednik pokreta Dinara Drina Dunav govorio je na ovu temu tokom svog gostovanja u emisiji "Info jutro" na Informer TV.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropske vlade, poput švedske i danske, ovih dana glasno se pozivaju na Povelju UN i teritorijalni integritet kada govore o Venecueli i Grenlandu, a ta doslednost često izostaje kada je reč o Kosovu i Metohiji (KiM), piše mr Jasmina Dragutinović za srpskiugao.rs.
Odbornici u lokalnim skupštinama četiri opštine na severu Kosova, Severna Mitrovica, Zvečan, Leposavić i Zubin Potok, izglasali su danas izlazak iz Asocijacije kosovskih opština.
Najnovija situacija od juče je - paradiranje Aljbina Kurtija uz više desetina vozila i stotinu do zuba naoružanih tzv. albanskih specijalaca po severu Kosova i Metohije koje je uznemirio Srbe u tom delu pokrajine. Njegov dolazak na sever uz parapolicijske formacije ima za cilj destabilizaciju situacije na terenu i izazivanje tenzija. Na ovu temu je za Informer TV u "Info jutru" govorio Srđan Simić iz Centra za društvenu stabilnost.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se danas medijima nakon sastanka sa ministrom za Evropu i spoljne poslove Francuske Žan-Noelom Baroom i tom prilikom komentarisao monstruozni napad na pevačicu Anu Bekutu u Novom Sadu, ali i o licemerju blokadera i nastupu "njihove" Ane Štajdohar u Nišu.
Predsednik Rusije Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom o situaciji na Bliskom istoku, sa posebnim fokusom na dešavanja u Iranu, saopšteno je iz Kremlja.
Današnje saopštenje Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (JTOK) još jedan je dokaz kako radi tužilačko – kriminalna banda koju vode Zagorka Dolovac i Mladen Nenadić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oštro je odgovorio na napade koji, kako je rekao, dolaze iz krugova koji zastupaju ustašku ideologiju, ističući da nikada nije i nikada neće služiti takvim idejama, već isključivo građanima Srbije.
Predsednik Pokreta socijalista Aleksandar Vulin gostovao je u "Info jutru" i komentarisao hapšenje prvog čoveka hrvatske SOA i pad njihove špijunske mreže u Srbiji.
Vesna Lukić majka je devojčice Teodore Lukić koja se bori sa retkom anomalijom krvnih sudova u stomaku i koja je zahvaljujući državi otišla na spasonosno lečenje u inostranstvo.
Poznata crnogorska novinarka i supruga učesnika Exatlona Jovana Radulovića Jodžira, Irena Radulović, otkrila je ko je iskren prijatelj njenom suprugu u takmičenju, kao i za kog takmičara smatra da mu je najveća konkurencija.
Učesnici Exatlona Srbija Marko Nikolić i Nemanja Radovanović otvoreno su govorili o teškom detinjstvu i nemaštini koja je obeležila njihovo odrastanje.
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas da razgovori sa mađarskom kompanijom MOL o potencijalnom preuzimanju NIS-a i saradnji nisu jednostavni.
Direktor Republičkog Hidrometerološkog zavoda Srbije Jugoslav Nikolić danas je na sednici Republičkog štaba za vanredne situacije istakao da će u narednom periodu meteorološka situacija biti stabilna.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici u nedelju, 18. januara, obeležavaju Krstovdan. Prema narodnom verovanju, vreme na ovaj dan pokazuje kakva nas zima i godina čekaju.
Akcija legalizacije objekata "Svoj na svome", u okviru Zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava na nepokretnostima, trajaće sve do 5. februara 2026. godine.
Američki borbeni avion pete generacije poslao je signal za pomoć iznad Japana i potom nestao sa radara, otvarajući jedno od najozbiljnijih bezbednosnih pitanja u regionu u poslednjih nekoliko godina.
Nikada ranije viđeni snimak u visokoj rezoluciji najvećeg izolovanog plemena na svetu pojavio se u javnosti nakon što je godinama bio čuvan daleko od očiju javnosti.
Španski pevač Hulio Iglesijas (82) suočava se sa ozbiljnim optužbama za seksualno zlostavljanje, a jedna od žrtava tvrdi da je muzičar prstima penetrirao u njenu vaginu i anus.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Dermatolozi Kori L. Hartman i Ksenija Kobets objašnjavaju da šal funkcioniše slično jastučnici: skuplja sebume, šminku, znoj, prašinu i zagađenje iz okoline, a svaki put kada ga stavite oko lica, vraća sve to nazad na kožu.
Gugl bi zahvaljujući svom novom AI modelu Džeminaj 3 (Gemini) mogao da preuzme vodeću ulogu u razvoju veštačke inteligencije, tri godine nakon što je kompanija bila zatečena lansiranjem alata Čet Dži-Pi-Ti ( ChatGPT) kompanije Open AI.
Prema rečima nutricionista i lekara, redovan doručak je ključan za pravilno funkcionisanje organizma i duži životni vek, a pravo vreme za njega je sat do dva nakon buđenja.
Pevač Nenad Manojlović, brat pevačice Rade Manojlović, otvoreno je govorio o neprijatnostima koje je doživljavao tokom nastupa, a koje su ga, kako priznaje, svojevremeno odvele u alkoholizam.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar